Jump to content


Lepe vesti...


impuls

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Nije bas tipična ali je ipak prinova,pa da javim lepu vest.

Muzička omladina Novog Sada kao organizator odličnih muzickih manifestacija je dobila prinovu u vidu novog koncertnog klavira marke  Shigeru Kawai kupljenim prihodom iz projekta FILMharmonija prekogranicne saradnje sa Hrvatskom.To su da podsetim bili koncerti Zagrebacke filharmonije na otvorenom sa muzikom iz filmova Čarlie Čaplina uz direktnu projekciju filmova,kod nas u Novom Sadu i Iloku.Bio je jako lep događaj.

Tim povodom su resili da nas počaste besplatnim koncertom u Sinagogi 10.10. u 20h ,spisak učesnika je sjajan :

Rita Kinka & TAJJ quartet
Branka Parlić
Aleksandar Đermanović
Julija Bal
Ingmar duo
Majamisty trio
Aleksandar Dujin trio.

Nek je čedo živo,zdravo i muzikalno.Dugo godina ga slusali  !!!  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Bar se promovise nesto sto je ovaj grad izvadilo iz blata provincije.Novi Sad tim manifestacijama,bogatim kulturnim zivotom nezaustavno ide napred,postao je najpozeljniji grad za zivot u zemlji po svim istrazivanjima.Interesantan je regionu, umetnicima, donatorima, turistima,daj boze da tvrđava dođe pod zastitu Unesco nećemo znati gde ćemo sa njima,a i bez toga ih je grad pun...grad ŽIVI.Privlači ljude sa svih strana.Valjda treba da se radujemo sto imamo najbolji festival u evropi Exit,sto smo u projektu Kulturna prestonica Evrope,imamo odlican i bogatiji kulturni zivot.Otvaraju se nova mesta,koncertni prostori. Izem ti zemlju gde zivi samo jedan grad.Politicari kakvi god da su normalno je da su lopovi i to im je posao da pune dzepove,svaka nova tura samo sve vise i ko misli da drugacije moze samo je mnogo naivan.Pre neki dan sam se vratio iz Barselone gde su upravo sportske i kulturne manifestacije unapredili nezaustavno grad koji je postao savrsen za zivot sa sjajnom organizacijom rast broja turista za 20g sa 7 na 31milion...cak i previse,evo prvi su koji imaju Antituristicku stranku.Mislite da nije bilo korupcije?Taj proces kad krene ne mogu ni lopovi da zaustave,a puna ih je svaka vlast.

Klavir je inace,da se manemo politike, u vlasnistvu Muzičke Omladine koja je sjajan organizator.Mnogo je koncerata besplatnih,a i oni koji se plaćaju su simbolicnih cena.To nas ljubitelje muzike treba da zanima...Videli smo sjajna imena na Nomusu i drugim manifestacijama u njihovoj organizaciji! Big lajk :cheers

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sondek said:

Bar se promovise nesto sto je ovaj grad izvadilo iz blata provincije.Novi Sad tim manifestacijama,bogatim kulturnim zivotom nezaustavno ide napred,postao je najpozeljniji grad za zivot u zemlji po svim istrazivanjima.Interesantan je regionu, umetnicima, donatorima, turistima,daj boze da tvrđava dođe pod zastitu Unesco nećemo znati gde ćemo sa njima,a i bez toga ih je grad pun...grad ŽIVI.Privlači ljude sa svih strana.Valjda treba da se radujemo sto imamo najbolji festival u evropi Exit,sto smo u projektu Kulturna prestonica Evrope,imamo odlican i bogatiji kulturni zivot.Otvaraju se nova mesta,koncertni prostori. Izem ti zemlju gde zivi samo jedan grad.Politicari kakvi god da su normalno je da su lopovi i to im je posao da pune dzepove,svaka nova tura samo sve vise i ko misli da drugacije moze samo je mnogo naivan.Pre neki dan sam se vratio iz Barselone gde su upravo sportske i kulturne manifestacije unapredili nezaustavno grad koji je postao savrsen za zivot sa sjajnom organizacijom rast broja turista za 20g sa 7 na 31milion...cak i previse,evo prvi su koji imaju Antituristicku stranku.Mislite da nije bilo korupcije?Taj proces kad krene ne mogu ni lopovi da zaustave,a puna ih je svaka vlast.

Gde je taj grad, Sondek? 

P.S. Jedan kandidat za gradonačelnika BG reče u kampanji, a meni se svidelo: "Obećavam da kao gradinačelnik ništa neću raditi zbog turista." 

Link to comment
Share on other sites

E pa onda da kažem da mi se u prethodnih deset dana izdešavale dve stvari.

Prvo je da sam se ratosiljao studentarije. Sad imam magistricu farmacije u kući.

Drugo se desilo posle pet dana.  Samo ne znam da li je da se hvalim ili žalim. 

Sin je u nedelju odleteo u Dojčland. U ponedeljak u 7h išao na razgovor za posao. U 9 h izašao sa ugovorom u džepu. ( ne potvrdom za vizu nego odmah sa ugovorom)

Sad će lekar sa samo dve devetke na studijama da ide da leči neke Nemačke babe i dede a ne svoje.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

Cestitam i za jedno i drugo dete.Salji i drugo dete napolje i to sto pre to bolje da ne dobijes farmaceuta socijalnog slucaja u kući kao i ja.Prosecna priucena majstorcina bez dana skole u ovoj zemlji zarađuje vise od magistra farmacije.

Jednom recju uvredis pola miliona ljudi....zasto?

Zbog zenine male plate ili prevelike zarade nepismene majstorcine?

Nije ti kriv majstor,kriv je neko drugi pa se obrati na pravu adresu.Ili prekvalifikuj farmaceuta u zanatliju....ali mislim da to farmaceut i ti necete ni moci ni zeleti.tako da ako za nesto nisi sposoban postuj to malo vise....neko je za nauku neko da ostemuje zid a i i jedan i drugi su ljudi i mogu biti i dobri i djubrad.

Tvojom generalizacijom uvredis mnogo ljudi....to sam hteo da kazem.

 

Pravilno bi bilo da poredis farmaceuta sa farmaceutom ,iz ovakvog nastupa se cini da bi resenje po tebi bilo da majstorcine imaju trecinu zenine plate...

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, siroma said:

E pa onda da kažem da mi se u prethodnih deset dana izdešavale dve stvari.

Prvo je da sam se ratosiljao studentarije. Sad imam magistricu farmacije u kući.

Drugo se desilo posle pet dana.  Samo ne znam da li je da se hvalim ili žalim. 

Sin je u nedelju odleteo u Dojčland. U ponedeljak u 7h išao na razgovor za posao. U 9 h izašao sa ugovorom u džepu. ( ne potvrdom za vizu nego odmah sa ugovorom)

Sad će lekar sa samo dve devetke na studijama da ide da leči neke Nemačke babe i dede a ne svoje.

 

 

 

 

Čestitam. Neka su živi i zdravi pa neka idu gde im je bolje. Moje dete je bilo preko,probalo i vratilo se,hvala Bogu,verujem da se razumemo...

Svako ima svoj život i svoje puteve,pa kako voli.

Dobro je da naša deca imaju izbor a ne kao mi 90 -ih i 20xx -ih.

Link to comment
Share on other sites

Ako je vama uredu da magistar farmacije ili doktor zarađuju manje od nekvalifikovanog majstora onda nek Vam je na cast.U normalnoj zemlji to nije tako,zna se sta donosi visokoskolsko obrazovanje i neosećam da sam bilo koga tim stavom uvredio.Jednostavno mi je zao zbog nepravde koju dozivljavaju nasa deca nakon mukom zavrsene skole,neko ih bukvalno isteruje iz sopstvene zemlje i ne bih bio normalan sebi kad bi s mirom gledao u tu nepravdu i ne bih bio time ogorcen.Moji prijatelji koji su inzenjeri ili doktori su na granici socijalnih slucajeva sa redovnim zaposlenjem.Vama iz Zemuna je blizu Surčin i aerodrom pa prosetajte da vidite kako izgledaju uplakane porodice koje se oprastaju od svoje dece koja odlaze trbuhom za hlebom.

Prozivanje na licnoj osnovi ne bih komentarisao,osim sa svaka ti cast Vlado.Lako je staviti smajli na kraju posta,a pre toga licno uvrediti.Radim posao van struke i svog fakultetskog obrazovanja casno i posteno,borim se da prehranim porodicu,ravno osam godina sam radio nedeljom,pre 7 me deca retko vide,nisam jedini u ovoj zemlji.Imam pravo da i svojoj i drugoj deci pozelim da im ako ne ovde bar negde drugo bude bolje.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, sondek said:

Ako je vama uredu da magistar farmacije ili doktor zarađuju manje od nekvalifikovanog majstora onda nek Vam je na cast.U normalnoj zemlji to nije tako,zna se sta donosi visokoskolsko obrazovanje i neosećam da sam bilo koga tim stavom uvredio.Jednostavno mi je zao zbog nepravde koju dozivljavaju nasa deca nakon mukom zavrsene skole,neko ih bukvalno isteruje iz sopstvene zemlje i ne bih bio normalan sebi kad bi s mirom gledao u tu nepravdu i ne bih bio time ogorcen.Moji prijatelji koji su inzenjeri ili doktori su na granici socijalnih slucajeva sa redovnim zaposlenjem.Vama iz Zemuna je blizu Surčin i aerodrom pa prosetajte da vidite kako izgledaju uplakane porodice koje se oprastaju od svoje dece koja odlaze trbuhom za hlebom.

Prozivanje na licnoj osnovi ne bih komentarisao,osim sa svaka ti cast Vlado.Lako je staviti smajli na kraju posta,a pre toga licno uvrediti.Radim posao van struke i svog fakultetskog obrazovanja casno i posteno,borim se da prehranim porodicu,ravno osam godina sam radio nedeljom,pre 7 me deca retko vide,nisam jedini u ovoj zemlji.Imam pravo da i svojoj i drugoj deci pozelim da im ako ne ovde bar negde drugo bude bolje.

uporan si i ne razumes.....ako se nekvalifikovanom radniku smanji plata 3 puta a farmaceutu ostane ista,hoces li tada biti zadovoljan?

i ko ti je kriv sto neko bez skole ima vise para,doticni ili neko drugi......taj neko drugi treba da uredi da SVI zive dobro  (i socijalni slucajevi i nezaposleni) a skolovaniji,zasluzniji,sposobniji,odgovorniji i bolje od dobro.

 

ti si se uhvatio za neki deo populacije (sa kojim se ti nikad ne bi menjao)i sav gnev zbog usranog drustav usmerio na njih.

tipicno srpski,povuci ovog sto je isplivao nazad u g..na,

probaj pogurajmo coveka visoko-on ce i nas povuci za njim gore.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Filipescu said:

Сигуран сам да и у Аустрији добар део мајстора заради више од мене, али немам проблем са тим. Само је питање да ли је човек сам задовољан са оним што има.

upravo to i ne gledsam u tudj tanjir i novcanik,borim se da sam zadovoljan svojim......i ako nije tako nije mi kriv onaj sto se bolje snasao u haosu,vec onaj koji je haos stvorio i ne sredjuje ga tj odrzava,neguje i zaliva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...