Jump to content


Lepe vesti...


impuls

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

... u  EU nemaju pojma kako da reše regulativu. Pravila se menjaju od grada do grada. Kod nas se uglavnom stvara, kao i za sve novo, atmosfera linča prema novom prevoznom sredstvu, što naravno gradskim vlastima odgovara jer ne moraju da obezbeđuju biciklističke staze, a imaju podršku javnosti.

Najbolji primer je trg u centru BGD. Sramota nad sramotama. Gledam iz ugla biciklista i trotera kojima pripadam. Iz mog ugla gledanja nakon 1000 km rekao bih da je dovoljno izjednačiti trotinete sa biciklama i to bi rešilo nesporazume i nateralo vlasti na izgradnju više obeleženih staza u centru grada, kako ne bi ulazili u konflikt sa pešacima i pobesnelim taksistima koji autistično gledaju na bilo koji drugi način prevoza osim njihovim.

Inače, izuzetno je bezbedno, prijatno i oslobađajuće voziti se na trotinetu i na obeleženoj biciklističkoj stazi. Na trotoaru postoji Eko režim koji sporije ubrzava i ne razvija velike brzine, dakle daleko je tromiji u kretanju i ja ga uglavnom koristim kada sam među pešacima.

Za sada vozim i kolovozom (gde nema staza), trotoarom gde je saobraćaj intenzivan i kolovozom u manjim ulicama. Nikakvih problema sa trotinetom nisam imao. Ide kao prvi dan.

Posebna uživancija je vožnja kući posle posla duž Bul. Oslobođenja obeleženom biciklističkom stazom pored Banjičke šume. Skida sve naslage stresa i gradskog ludila.

Link to comment
Share on other sites

^ u NS ima dosta biciklističkih staza ali ih redovno zauzmu majke sa decom, kesama, kolicima, pešaci.. atletsku tartan stazu pored keja zauzimaju penzosi - baš im je prijatno da hodanju po njoj.. tako da se ljudi koji voze bicikla, rolere ili trotinete probijaju kroz njih rizikujući da dobiju batine ako zazvone da bi mogli da prođu.. a društvo pada u kolektivnu histeriju kad saobraćajac babi od 100 godina napiše kaznu zbog pretrčavanja puta

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Woland said:

^ u NS ima dosta biciklističkih staza ali ih redovno zauzmu majke sa decom, kesama, kolicima, pešaci.. atletsku tartan stazu pored keja zauzimaju penzosi - baš im je prijatno da hodanju po njoj.. tako da se ljudi koji voze bicikla, rolere ili trotinete probijaju kroz njih rizikujući da dobiju batine ako zazvone da bi mogli da prođu.. a društvo pada u kolektivnu histeriju kad saobraćajac babi od 100 godina napiše kaznu zbog pretrčavanja puta

Ajde,ne preteruj. Nije baš tako.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, giZ_Mo said:

Кад скидамо блокаду?

Iskreno ne vidim potrebu, a i nisam siguran da može nešto mnogo brže da ide od fabričkih 25Km/h. Možda dobaci do 30km/h. Više troši bateriju i verovatno više cima.

Ja sam poprilično zadovoljan i brzinom i upravljivošću, zapravo celim konceptom. Ženi se dopada onaj deo do 100kg što joj daje izvesnu sigurnost da neću da se opustim. :D

37 minuta ranije, Woland said:

^ u NS ima dosta biciklističkih staza ali ih redovno zauzmu majke sa decom, kesama, kolicima, pešaci.. atletsku tartan stazu pored keja zauzimaju penzosi - baš im je prijatno da hodanju po njoj.. tako da se ljudi koji voze bicikla, rolere ili trotinete probijaju kroz njih rizikujući da dobiju batine ako zazvone da bi mogli da prođu.. a društvo pada u kolektivnu histeriju kad saobraćajac babi od 100 godina napiše kaznu zbog pretrčavanja puta

Ima i toga. U BG-u uglavnom na Svetosavskom platou na biciklističkoj stazi ne vode pešaci računa o biciklističkoj stazi. Ne obraćaju pažnju kada je prelaze ili prosto hodaju njom jer je glatka i crveno obojena, pa im lepo. Ne zvonim, uglavnom ih obiđem preko trotoara  koji je u nivou sa stazom.

Ljudi su zamišljenji i odsutni, naglo menjaju pravac kretanja, taman kad misliš da si ocenio kuda se kreće... Ne krivim ih, oni su na pešačkoj stazi i ne očekuju da ih nešto iseče brže od njihovog hoda. Sudaraju se i pešaci sa ljudima koji trče za autobusom jer jedan od njih ne gleda kuda ide ...

Nije toliko dramatično, samo je potrebno u milionskom gradu malo više povesti računa u kretanju i pri sečenju drugih linija i tipova kretanja.

Arhitektu Gaudia je ubio Tramvaj. Valjda se u to vreme tek pojavio, a ovaj se zamislio u svojim konstrukcijama i maštarijama i nije video jedan tramvaj prelazeći ulicu, tako da ne opažanje bešumnog komarac trotineta pored sebe ni malo ne čudi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam više za biciklo nego za ove igračkice, jer  meni poenta bicikla je fizička aktivnost a ovoga čud kvazi zelena tehnologija. 

Tako da je meni kombinovana vožnja malo biciklo po lijepom vremeno, malo SUV od 110KW za lošije vrijeme i duže relacije (i više putnila of course :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Evo ga,..... evo ga opet. Biće ko kad baciš .......no u ventilator.
U slobodnoj temi sam ti ostavio poklon pre nekoliko nedelja!!! Nisi video?

Opet vređaš..... a moderacija  ne reaguje.

Od tebe mi poklon ne treba. Od tebe očekujem da pošalješ bar malo pozitivne energije.

Link to comment
Share on other sites

U autobus nisam ušao od 1991.Inače sam jako često u Novom Sadu i znam da izmišljaš i preteruješ. Nemoj. Piši onako kako jeste.
Čuj " babi od 100 godina pišu kaznu jer pretrčava put " !!! ?
voziš bicikl Novim Sadom? ne, ne voziš.. proguglaj malo pre nego što odvališ novu glupost.. hint: baka jovanka 91 godina.. pokušaj da čitaš sa razumevanjem
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Woland said:
3 sati ranije, Ružić Slavoljub said:
U autobus nisam ušao od 1991.Inače sam jako često u Novom Sadu i znam da izmišljaš i preteruješ. Nemoj. Piši onako kako jeste.
Čuj " babi od 100 godina pišu kaznu jer pretrčava put " !!! ?

voziš bicikl Novim Sadom? ne, ne voziš.. proguglaj malo pre nego što odvališ novu glupost.. hint: baka jovanka 91 godina.. pokušaj da čitaš sa razumevanjem

Opet preteruješ....pregrejao ti se mozak ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...