Jump to content


Kako prepoznati dobar DAC?


robespierre

Recommended Posts

  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa, stvar je vrlo jednostavna: kupio sam dac, posluÅ¡ao i zakljuÄio da nisam bacio pare. Å ta je to? To je dobra kupovina. Ergo, to je dobar DAC.

DrugaÄije smo razumeli "do dobrog DAC-a za (relativno) male pare".

1. može da znaÄi apsolutno dobar DAC za male pare, Å¡to sam ja prokomentarisao

2. a može da znaÄi dobar DAC, koji je dobar za te male pare (u toj klasi). tvoj komentar.

Link to comment
Share on other sites

DrugaÄije smo razumeli "do dobrog DAC-a za (relativno) male pare".

Ma, naravno. :thumbsup2

Prosto, lepo je biti audiofil i unapredjivati sistem, samo, mene sve to picanjenje poÄinje da smara. Zar je zaista vredno žuÄi to Å¡to neka sprava svira bolje od lampucere. Nek svira i neka nam je joÅ¡ viÅ¡e takvih sprava.

Treba postaviti solidno visoke kriterijume ali ne treba sve to shvatati preozbiljno. Å to se mene tiÄe, mogao bih ceo svoj sistem da izlupam sekirom (tupom) iz Äiste zabave pa da sluÅ¡am Logitec zvuÄnike, a nije da se nisam trudio oko njega.

InaÄe, "apsolotno" je opasan pojam, filozofi se razbiÅ¡e o njega k'o Titanik o santu.

Link to comment
Share on other sites

Letvicu? :D

Moje misljenje bi bilo da do 150e mozda najbolje resenje neka zvucna karta - EMU Maudio Asus (ako se kao trosak na KITove doda i sastavljanje,trafo,kutija...)

A ostale stvari sa lestvice su diskutabilne,prosto zato sto vecina onog sto na KP kosta 200-250e moze da se spusti za kategoriju ispod..

Link to comment
Share on other sites

Pa,s obzirom na to da zvucna karta moze da se kvalitetom zvuka nosi sa jeftinijim DACovima,a s druge strane moze da sluzi kao kvalitetan izvor digitalnog signala u sledecoj instanci,mislim da bi za potrebe ove teme bilo najbolje da i kvalitetne zvucne karte uvrstimo u spomenute cenovne kategorije.

Link to comment
Share on other sites

OK, mada imaj u vidu da neko ko zeli da DAC koristi primarno sa svojim CD plejerom nije nuzno zainteresovan za to da u pricu uvodi i racunar.

Pogotovo u varijanti u kojoj mu PC ne stoji blizu sistema. To onda stvara potencijalni problem dugog digitalnog kabla od CD-a do racunara i dugih IC kablova od racunara do pojacala, sto nesto i kosta.

Ako je u igri jos recimo i SB kao drugi izvor, cela prica postaje :heat

Link to comment
Share on other sites

Ja za sada znam dvojicu koji imaju NDAC, ali je pracen sistemom ;).

Pa, sad, ako su zvuÄnici u jednom od tih sistema PMC LB1, taj zvuÄnik nov koÅ¡ta 1/2 cene DAC-a. Meni je to naopaka filozofija, ali eto...

Da ne jurimo apsolutno, nego da pomerimo letvicu malo nagore.

Najbolje DAC resenje do 150 evra je?

Najbolje DAC resenje do 200 evra je?

Najbolje DAC resenje do 250 evra je?

Huh, kako mali koraci. Hajd' da je 250, 500, 1000, 2000...

Za celu tvoju grupu, moj glas ide --> (upsampling) USB DAC with CS4398 + CS8416 + CS8421 ... stoN je ranije okaÄio link. Nisam sluÅ¡ao ureÄ‘aj, ali sam se kao dobar Pioneer prijavio na nadolazeći test i razgibavanje uÅ¡iju kod Alexandra i surokvl. :) btw, jel' to onaj isti Å¡ucin LM3 ?

Link to comment
Share on other sites

500 -1000 eura cenovni razred za samostalni DAC je, po mojoj skromnoj proceni, opcija kod velikog broja ljudi, s obzirom da u ovoj kategoriji postoje jako interesantna rešenja.

Moje viđenje stvari izgleda ovako...

Å to se tiÄe gotovog reÅ¡enja, po meni je u ovoj kategoriji nekoliko DAC-ova u prednosti, a moji favoriti su Audiolab M-DAC i Hegel HD10.

TakoÄ‘e, kao DIY reÅ¡enje se po meni nameće jedino Buffalo DAC, koji se cenovno definitivno nalazi u ovoj kategoriji, a po zvuku je (po mnogima), Äak i prevazilazi.

Ako uzmemo u obzir i polovne uređaje, za ovu svotu novca svašta-nešto može da se uzme, ali ovde bih preporuku ostavio nekom drugom.

Link to comment
Share on other sites

Od onoga sto sam citao u kategoriji od 500-1000 cuo sam samo reci hvale za Regu,mnogi kazu da je bolja i od Audiolab-a,a citao sam da se pominje i mogucnost neke manje intervencije koja bi ovaj DAC bacila u nebo sa kvalitetom zvuka...sad,da li je to istina,stvarno ne bih znao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...