Jump to content


Kako prepoznati dobar DAC?


robespierre

Recommended Posts

daj malo da se razvije tema ,rasprava, demanti ...ne može se odmah na KP...mora da se napravi intro ;)

(izvinjenje ako su moje primedbe zlurade bez osnova...)

КП ради нон Ñтоп, има времена. И Ја Ñе извињавам :oops:

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PoÅ¡tovanje svima. Ovo je moj prvi post, iako sam Älan foruma već, možda, i cele Äetiri godine. ÄŒitam ovu temu i sa nekima od vas se slažem, dok s nekima ne. Ja sam zadovoljni vlasnik STX-a već godinu ipo. Ostatak sistema Äine Sony ta-f670ES i ( sada će se 'audiofili' ispovraćati po svojim monitorima) Ei kompresionih trosistemaca od, Äini mi se HSR-a 140. Oni sa basom 30cm, srednjetonac na vrhu, visokotonac u sredini. Na kutijama su preraÄ‘ene samo skretnice, ne znam detalje.

Uglavnom, sistem zvuÄi, neki bi od vas rekli, studijski. Ja kažem, jako prirodno, realno i neofarbano. Nemam puno iskustva sa uredjajima, ali imam nižu i srednju muziÄku Å¡kolu, kao i dve godine muz. akademije u Beogradu, kao i iskustva sa orkestrima filharmonije, simf. orkestra i puno, puno sluÅ¡anja živih svirki.

Da ne davim... Ono Å¡to želim da predložim je da ko god je zainteresovan a ne zna kako zvuÄi STX, slobodno doÄ‘e do mene. Zadovoljstvo bi bilo joÅ¡ veće ako bi poneo svoju Lampuceru, DacMagic ili cd player u rangu STX-a, da, jednostavno, to posluÅ¡amo, pa napravimo poreÄ‘enje, na jednom sistemu, u istim uslovima. Da me ne shvatite pogreÅ¡no, ne tvrdim da je Stx dobar, bolji, najbolji!!! Jednostavno, meni STX zvuÄi JAKO DOBRO! Nemam auto, ali imam loÅ¡e zdravlje :listen , pa mi je teÅ¡ko da dovlaÄim raÄunar do nekog od vas, zato vas pozivam kod sebe. Živim u Kotežu... Vrlo rado bih Äuo i neki drugi sistem osim svog, jer niko od mojih prijatelja nije dovoljno blesav da kupi iÅ¡ta viÅ¡e od LG mini linije... Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

a i kad neko napravi dak pitanje je kako ce raditi,po meni je bolje dati i neki euro visei imati sigurnu stvar.... i posle nekog vremena kad odluci da ga proda pravljeni dac:( bice tesko jel nije brendiran

Ko kaže? Ja sam moje sve isprodavao,Å¡est komada, nisu brendirani ali su odliÄno svirali i ljudi su prepoznali kvalitet.Ne može da se proda ono Å¡to je precenjeno i nema pokriće u kvalitetu!
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno da moze. I ko odlucuje sta je precenjeno? :)

Kvalitet se ogleda u oÄima kupca.Skala za procenu je veoma liÄna relativna i nelinearna, a parametri vrlo Äesto imaju viÅ¡e veze sa psihologijim nego sa tehnikom.Generalno, precenjeno je ono Å¡to možeÅ¡ da dobijeÅ¡ "isto to za manje para"!
Link to comment
Share on other sites

Ko kaže? Ja sam moje sve isprodavao,Å¡est komada, nisu brendirani ali su odliÄno svirali i ljudi su prepoznali kvalitet.Ne može da se proda ono Å¡to je precenjeno i nema pokriće u kvalitetu!

Moze li neka slika te tvoje sprave iznutra,zanima me,pretpostavljam da je 24/192KHz sa cs 4398 i koja muje cena.

Zanima me sta se dobija za xxx para u odnosu na brendirane uredjaje.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Eh, i ja sam fan Liverpool FC, bice bolje, evo u nedelju cemo da izvucemo bod protiv Man Utd, obecavam.

To i jeste bila crvena majica ali je promenila boju posle dva pranja. Nego, vidi kakav polozaj tela ima glavni inzenjer, kako mu je lemilica produzetak ruke, vidi se apsolutna posvecenost i godine iskustva. Slaba je rezolucija ali cini mi se i da mu dioptrija na staklima nikako nije mala. Pravi genijalac, nas Vinsent.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Citao sam intervju sa vlasnicima kluba, tj. otvoreno pismo koje su uputili navijacima. Tu kazu da je njihov srednjorocni cilj da se sredi klub u finansijskom smislu i da je to glavni cilj. To ce da potraje jos par godina, uglavnom, po njima, finansije su dovedene u pristojne vode i trenutno nema para za veca ulaganja u igracki kadar, vec se samo krpi gde najvise fali. Pokusavaju da uvode mladje igrace iz sopstvene skole, malo po malo. Taj Allen jeste lepo placen ali mislim da nije losa investicija, vremenom ce biti sve bolji igrac, cini mi se.

Po mom skromnom misljenju, najveca rupa u ekipi (vec godinama) nije sredina ili napad, nego odbrana (i srednji igraci odbrane i bekovi). Tu bi valjalo traziti pojacanja na duze staze. Bilo bi lepo i da Gerard na kraju sezone donese odluku da zavrsi karijeru, vreme je i za to.

Ovog novog trenera znam kao trenera Svonsija iz prosle sezone a tamo je napravio sjajan posao, Svonsi je igrao otvoreno skroz, lepo za gledanje. Liverpul je, ipak, daleko veci klub i tu se vidi iz aviona kad igra skripi, a skripi prilicno. Opet, bilo ko da je sada trener, ne verujem da bi trenutni rezultati bili bolji. Naici ce period kada ce se napraviti dobra serija i, kao i prosle sezone, na kraju je to pozicija negde na sredini tabele. Tako je kako je, opet volim da ih gledam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...