Jump to content


Kako prepoznati dobar DAC?


robespierre

Recommended Posts

  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Slušao sam Baffalo Sabre DAC i znam bar trojicu koji ga imaju, ali na žalost nisu više aktivni na forumu, a i ne verujem da su raspoloženi da ga daju na testiranje...

Sync je imao kojekakve varijante AYA-e, wolfsona evaluation board...kada je Äovek Äuo Buffalo u osnovnoj varijanti, momentalno je prodao sve i keÅ¡irao za tadaÅ¡nji Buffalo II.

ÄŒuo sam kako radi baffalo II, preko ventusa(amp za sluÅ¡alice integrisan sa DAC-om) sa RCA i direktno prikljuÄenog na XLR izlaz.

Do sada najverniji zvuk Äinele, klavira, gitare...Ono Å¡to sam odmah primetio jeste koliÄina detalja koju ESS9018 Äip ima.

Meni je na momente Äak i smetala ta koliÄina detalja i "sirovosti" u zvuku, ali može biti da se uvo naviklo na kojekakav krÅ¡ zvuk pa je potreban period privikavanja :D

Za one koji imaju cca 600e za DAC, neka pogledaju Yulong D18 Sabre...mnogo dobrih kritika je pokupio na netu.

Trenutno kod sebe imam sirotinjsku varijantu PCM1793 DAC-a.

http://www.ebay.com/itm/DIR9001-PCM1793-OPA2134-24BIT-192KHz-MINI-DAC-/380213856012?pt=US_Sound_Card_External&hash=item588683070c

Uz promenjene kondenzatore u napajanju, drugi opamp u izlazu sa napajanjem sa akumulatora dobije se vrlo korektan zvuk. Voleo bih da Äujem kako bi se nosio sa Lampucerom, koju BTW nisam imao prilike da Äujem.

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam Baffalo Sabre DAC i znam bar trojicu koji ga imaju, ali na žalost nisu više aktivni na forumu, a i ne verujem da su raspoloženi da ga daju na testiranje...

Sync je imao kojekakve varijante AYA-e, wolfsona evaluation board...kada je Äovek Äuo Buffalo u osnovnoj varijanti, momentalno je prodao sve i keÅ¡irao za tadaÅ¡nji Buffalo II.

ÄŒuo sam kako radi baffalo II, preko ventusa(amp za sluÅ¡alice integrisan sa DAC-om) sa RCA i direktno prikljuÄenog na XLR izlaz.

Do sada najverniji zvuk Äinele, klavira, gitare...Ono Å¡to sam odmah primetio jeste koliÄina detalja koju ESS9018 Äip ima.

Meni je na momente Äak i smetala ta koliÄina detalja i "sirovosti" u zvuku, ali može biti da se uvo naviklo na kojekakav krÅ¡ zvuk pa je potreban period privikavanja :D

Za one koji imaju cca 600e za DAC, neka pogledaju Yulong D18 Sabre...mnogo dobrih kritika je pokupio na netu.

Trenutno kod sebe imam sirotinjsku varijantu PCM1793 DAC-a.

http://www.ebay.com/...=item588683070c

Uz promenjene kondenzatore u napajanju, drugi opamp u izlazu sa napajanjem sa akumulatora dobije se vrlo korektan zvuk. Voleo bih da Äujem kako bi se nosio sa Lampucerom, koju BTW nisam imao prilike da Äujem.

EDIT:

Kad sam se već rasplinuo...evo sirotinjska varijanta ESS Äipa :)

http://hifimediy.com/index.php?route=product/product&path=62&product_id=83

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to sam odmah primetio jeste koliÄina detalja koju ESS9018 Äip ima.

Meni je na momente Äak i smetala ta koliÄina detalja i "sirovosti" u zvuku

Neka te ne plaÅ¡i ovakvo iskustvo. Ni moj mozak nije bio u stanju da obradi sve detalje u realnom vremenu :D . Mislim detalji su "pohvatani", samo trebalo je to sklopiti u muziÄki doživljaj. DoduÅ¡e sistem na kome je sluÅ¡ano je bio surovo transparentan a izvedba DAC-a stvarno beskompromisna.

Link to comment
Share on other sites

@Prophete, @Chakijo,

shvatio sam da je detaljan, da reprodukuje verno zvukove raznih instrumenata... a sta je sa muzikalnoscu? Da li je u surovo transparentnom sistemu bilo boogiea ili je bacao zilete?

Bilo je i boogiea a bilo je i woogiea. Detaljan je u celom spektru. Jedini koji je parirao mojim Wolfsonima u donjim registrima a nadmaÅ¡io ga u ostalom delu spektra. Moram ponovo da naglasim, izvedba ove verzije Sabre-a je bila stvarno beskompromisna a oba dac-a su delo istog majstora i reÄ je o zaista plemenitim maÅ¡inama. Takav utisak nisam stekao sa fabriÄkom varijantom sa istim Äipom, koja je ruku na srce znatno jeftinija. Da bi se stekla neka predstava o tome kako svira reći ću da treba gledati u klasu iznad Weiss Minerva, Burmester itd...ZakljuÄak je da sam Äip ima itekako veliki potencijal ali da krajnji ishod zavisi od same izvedbe.

Link to comment
Share on other sites

@Prophet

Dakle, nista toplo ili hladno? Da li pod beskompromisno mislis - bez ikakvih vodenih boja i tempera po celom opsegu? Ako je tako, onda je to prava stvar :thumbsup2 .

Mislio sam na beskompromisnu izvedbu sa 7 trafoa od kojih 2 kritiÄna ne možete naći u slobodnoj prodaji, masivnost samog ureÄ‘aja koji je po gabaritima veći i teži od mog Forte-a, galvanskom izolacijom svih sklopova, varijantom da se koristi I2S, odliÄno uraÄ‘enom izlaznom stepenu itd... To na kraju daje kao rezultat zvuk koji nije obojen. Ne boje ni moji Wolfsoni ali nemaju tu dozu definicije. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...