Jump to content


Kako prepoznati dobar DAC?


robespierre

Recommended Posts

  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dajte neko miÅ¡ljenje o ovim spravicama, kakvi su soniÄno i kakvi su to mali ljudi unutra. :) Dobro bi doÅ¡lo iskustvo, naÅ¡ih lampuceraÅ¡a. Možda se odluÄim za kupovinu, ali sam u nedoumici, da li će nadsvirati solidan MD Yamaha MDX 793, ne raÄunaju se hi-res formati, naravno ?!? Ovaj, skockan u DVD plejer, mi je vizuelno interesantniji, but...

http://www.kupujemprodajem.com/Audial-DAC-2021236-oglas.htm?filter_id=11188095

http://www.kupujemprodajem.com/Lampucera-DAC-2492333-oglas.htm?filter_id=11188095

http://www.kupujemprodajem.com/CS8416-PCM1798-24Bit-192KHz-LAMPUCERA-2481117-oglas.htm?filter_id=11188095

Link to comment
Share on other sites

Albert-a niko ne moze da prevari :).

@Struja,

mozes li da poslusas masine?

Ne mogu, ne verujem da će da poÅ¡alju do KG-a, na sluÅ¡anje, pa da vratim ako mi ne odgovara ;) RazmiÅ¡ljam, stotinak eura, toliko je negde i vas izaÅ¡lo skutijavanje, mislim da je cena O.K., samo me zanimalo, da li ima sliÄnosti sa Lampucerama iz GB, sa foruma. :wave2
Link to comment
Share on other sites

E baš si smešna neka struja :D . Moja saradnja sa Stoned Rajderom je bila perfectamente. Toliko o tome.

Ovaj primerak koji sam predložio ima već ugraÄ‘ene LME49720 op-ampove umesto Vinsentovih summnjivih. Meni i dalje rade ti sumnjivi, nisam primetio niÅ¡ta sumnjivo. Jbt. ovo zvuÄi kao saopÅ¡tenje za javnost Vlade :lol: . Elem, planiram da i sam uradim tu menjažu op-ampova, pa eto zato predlažem. ZnaÄi, napamet.

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko od vas imao prilike da cuje ili jos bolje da sastavi Buffalo DAC ?

sastavljao nisam, slusao jesam - ali ne ovaj 32-bitni nego onu prethodnu verziju. radikalno promenjenu po ideji novog konstruktora.

tesko je da napisem neke utiske koji bi se odnosili na sam DAC ali mogu da kazem da je ceo sistem toliko verno prenosio neke parametre zvuka koji su terra incognita za veci deo digitalije da mogu da zakljucim da je sprava odlicna. neverovatno prirodan ton instrumenata i analogni zvuk koji podseca na najbolji vinil plus faktor "uvlacenja" u muziku bez skretanja paznje na forenzicke detalje (koji su inace tu).

trebalo bi ovih dana da ponesem MDAC i altmann DAC na direktan test pa cu javiti utiske.

Link to comment
Share on other sites

sastavljao nisam, slusao jesam - ali ne ovaj 32-bitni nego onu prethodnu verziju. radikalno promenjenu po ideji novog konstruktora.

Ajde pomoc prijatelja. Na netu nailazim samo na 32bitne Buffalo DACove. Koji je taj prethodni koji nije 32 bitni? Kako da ga trazim?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...