Jump to content


Trazim misljenje sta je bolje


karaga

Recommended Posts

postovani trebam savet

Isklucivo slusam muziku za HD koi je preko MP povezan na V-dac -Imam Sonus Fabere Guarnieri memento koje sam neko vreme slusao na naim Supernait sa njegovim kablovima Nac5 , zvucna slika je bila solidna i naim je jako dobro gurao SF i saund je bio sasvim ok to sam slusao jedno 5 meseci dojadilo mi nabavio sam novi kabal Analysis Oval 8 koi je sa Naimom svirao zacudjiuce dobro ,u neke kombinacije sam dobio novog Gamuta Si 100 koi je vezan na SF sa ART Yamamura millennium 6000 i usao sam u neki drugi prostor saunda

Pitanje se odnosi jel ima neko iskustvo kako bi se ponasao Accuphase E450 ili 460 sa SF i ovim ocicenjem -zaboravio sam da pomenem vec drugo vremena kako interconekt koristim VH MS silver IT 0,6m i ne planiram da ga menjam osven ako mi neko ne ponudi za njega yamamuru 6000

Znaci zelja mi je slusati accuphase mozda i se zaletim ali to je , :wave2

Link to comment
Share on other sites

Karaga, ti si prijatelju izgleda malo puko... Daj povuci rucnu dok je vreme i nadji sebi kakvog Gryphona. Po inostranim forumima ljudi se kunu da SF visoke klase najbolje radi s njihovim mega-watt-mega-buck pojacalima. Ili bar Levinson 33x serije, mada vele da i novi Krell Evo radi pakleno dobro.

Ja licno ne bih tog Gamuta menjao za Accu, vec mozda za veci Gamut, recimo D200. Accu je mnogo mnogo para za ono sto daje... moje licno misljenje, ne pretendujem da je ispravnije od nekih drugih, da ne uvredimo njihove fanove ovde na forumu.

Link to comment
Share on other sites

Poj prijatelj u Velesu ima Gruphona Atileon sa Prelude ima iste SF Guranieri memento zvuk je losii od onoga sta imam ja kod kuce sa GamuT om koristi Kimbere zvucnicke cablove 3033 ,sa interkonekt Shumic black holl veza pojacalo predpojacalo ,Nordost Cvadrofil veza Phono Chord predpojacalo,power Kimber Pk 10 paladium i koristi islucivo gramofon ima Clear Audio limited edition sa Sumiko glavom -kod njega je eksponiran Bas i visoki tonovi prste ,nema srednji dio zvuk nije neutralan veoma nametljiva i slika je ostra , trazio sam Vase mishljenje za accuphase kako bi pasao sa SF (njemci su poludeli za njega ) hteo sam da kompenzujem Naim Supernait za NAT Simbiosis LE ima ga u Skoplju kod mog prijatelja neka nulta serija od Dejana Nikica ali nigde na netu nemogu da procitam bilo kakvu recenziju a pojacalo je 64 kg zauzima pola sobe a kupovina istoga je za ceo zivot -jel to neko slusao od fanova molim komentar

Link to comment
Share on other sites

Visoki prste..?? Uz SF Guarneri Memento na Gryphonu...?? Uz gramofon takve klase?

Ma daj... Dis is priti anbilivibl, baj maj opinion. To treba videti. Ne mogu da verujem. Da nema covek mozda svu sobu u staklu?

I nece biti da je taj izlaz u Velesu bas Antileon. Jesi li siguran? Cuo sam od nekih prijatelja iz Beograda da je momak u Mk doneo, mislim, manji model Gryphona, izlaz 500Wpc naziva Encore, AB klasa, uz par grafit finishiranih Guarneri Memento kupljenih u Srbiji kod Ace s Novog Bgd.

A sto se tice D. Nikica, ovde se prica da se NAT nesto slabo prodaje severno od Kragujevca... :order

Posto sada pitas za NAT, dali znaci da si u medjuvremenu odustao od Accuphasea?

Link to comment
Share on other sites

Kolika je soba, i kako je nameštena? Da li može neki nacrt i opis, ili možda i slika(e)?

Koja vrsta muzike se sluÅ¡a, i koliko glasno, tj. koji je to nivo glasnoće kada se najviÅ¡e odvrne? Koliko je rastojanje od sluÅ¡aoca do zvuÄnika, i koliko izmeÄ‘u zvuÄnika? Da li je izmeÄ‘u zvuÄnika slobodan prostor?

Link to comment
Share on other sites

Moja je soba mala 16m2 ,ja nisam odustao od Accuphasea ali sam Vam reko alternative o mogucnosti slusanja muzike sa drugim pojacalom ,znaci u momentu posedujem oba pojacala i Gamuta i Naim ,Za prijatelja za kom sam malo pisao o Gryphon tacno je da je izlaz Atileon koi ja na 4 oma 1000w covek ima sobu za slusanje muzike sirine 3m na 10m i zvucnici su jako postavljeni skoro na 1,5 m od zida - ,slusa se isklucivo Jazz i malo clasike , rastojanje zvucnika je 2-2,5m ,jacina tona normalan , pojacalo atileon je u sredini izmegu zvucnika -Kimber si kratke duzine 1,25m -a polica sa gramogonom i predpojacalom je pozadi izlaznog pojacala gledacu da obezbedim slike ali ne vidim mogucnosti da vam to prikacim

post-29540-0-26159000-1342301371_thumb.j

post-29540-0-26159000-1342301371_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sumic je jako ostar kabal sa puno detalja u srednjem i visokim tonovima ali bas ? - slika je ostra poslusali smo monogo jeftiniih cablova koi su za te pare svirali ljepse pr XLO Signature 2, Kad sam imao Pliniusa CD-LAD predpojacalo i Clase izlaz slusao sam dva balansirana interkonekta i Sumic i Kimber 1110 kimber je bio prekrasan i srednjem i bas podracju ali su bile uskraceni visoki -ali smo skrenuli sa teme zelim komentare ljudi koi su slusali accuphase E408 E450 E460 E560 i iskustva kako radi pojacalo na 4 oma de ne ima nekih problema i to evo vam slika od starog sistema

post-29540-0-58305000-1342303559_thumb.j

post-29540-0-58305000-1342303559_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Nece biti da je taj Gryphonov izlaz Antileon, ako je to za 1000Wpc na 4ohma tacan podatak... To je podatak koji odgovara upravo Encore-u.

Karaga, ti si sam sopstvenu temu vec u drugom po redu postu odveo u off-topic. Sta je zapravo tvoja dilema ili zelja, uz primetni entuzijazam da se malo ispricas o hifi, jer po leksici se moze naslutiti da ranije bas i nisi mnogo boravio po ovakvim forumima?

Link to comment
Share on other sites

Suvisno je malo koristiti Supernait ako vec koristis neki drugi Dac(ako sam dobro razumeo) upravo je velik deo cene uredjaja otisao na taj deo pojacala i konfor,tako da kosta odprilike isto kao vrlo solidna odvojena kombinacija od naima koja zvucno daje vise i kolko god bio on super ,on je superintegralac.Ukoliko ga zadrzis kao amp moj je predlog da cujes nesto od firme Neat,imaju kvalitetnih zvucnika manjih dimenzija,slusao sam i vrlo mi se svidela kombinacija novog naima sa na pr 3i,mada imaju i dosta boljih zvucnika iz vise klase,na njih sam i mislio,moguce je da ces u tom slucaju jedino pozeleti nazad i naca5.Dobri su za Jazz.

P.S.Opasna se hifa slusa izgleda po MK

Link to comment
Share on other sites

Suvisno je malo koristiti Supernait ako vec koristis neki drugi Dac(ako sam dobro razumeo) upravo je velik deo cene uredjaja otisao na taj deo pojacala i konfor,tako da kosta odprilike isto kao vrlo solidna odvojena kombinacija od naima koja zvucno daje vise i kolko god bio on super ,on je superintegralac.Ukoliko ga zadrzis kao amp moj je predlog da cujes nesto od firme Neat,imaju kvalitetnih zvucnika manjih dimenzija,slusao sam i vrlo mi se svidela kombinacija novog naima sa na pr 3i,mada imaju i dosta boljih zvucnika iz vise klase,na njih sam i mislio,moguce je da ces u tom slucaju jedino pozeleti nazad i naca5.Dobri su za Jazz.

P.S.Opasna se hifa slusa izgleda po MK

Link to comment
Share on other sites

Scepan i ja smo slusali neke slabije SF na Nenadovom E-450 svojevremeno. Vrlo cudno uparivanje, basa je malo falilo (doduse bile su malo drugacije kutije), ali jos cudniji su bili visoki. Nekako je sve bilo sjajno za klasiku, a za npr. metal je bilo jako lose. Rock je bio OK, jazz nismo slusali. Sve isto, ali definitivno nije all-rounder spoj, a uzrok su definitivno bile kutije.

Cenim da to moze da bude dobar spoj, ako vec slusas skoro iskljucivo jazz, ali ne bi kupio bez probe.

Link to comment
Share on other sites

Suvisno je malo koristiti Supernait ako vec koristis neki drugi Dac(ako sam dobro razumeo) upravo je velik deo cene uredjaja otisao na taj deo pojacala i konfor,tako da kosta odprilike isto kao vrlo solidna odvojena kombinacija od naima koja zvucno daje vise i kolko god bio on super ,on je superintegralac.Ukoliko ga zadrzis kao amp moj je predlog da cujes nesto od firme Neat,imaju kvalitetnih zvucnika manjih dimenzija,slusao sam i vrlo mi se svidela kombinacija novog naima sa na pr 3i,mada imaju i dosta boljih zvucnika iz vise klase,na njih sam i mislio,moguce je da ces u tom slucaju jedino pozeleti nazad i naca5.Dobri su za Jazz.

P.S.Opasna se hifa slusa izgleda po MK

Link to comment
Share on other sites

E vala ako Äovek treba da menja zvuÄnik od 10k EUR zbog skoro 3x jeftinijeg Naima, onda je zadnje vreme doÅ¡lo... :rolleyes: Mislim, nemam niÅ¡ta protiv Neata (i sam imam Ultimatum MF7), ali je malo naopak put, rekao bih... A taj DAC na Supernaitu je onako, nit' smrdi, nit' miriÅ¡e...

Link to comment
Share on other sites

naravno da ne treba,bolje je da zadrzi odlicne zvucnike i nadje im adekvatan amp svakako bolji od s-naita i on tu nema sta da trazi ako se zvucnici zadrzavaju.Nisam slusao naim SF kombinaciju bas nikad,ali ako vec covek kaze da mu se svideo u nekoj meri taj spoj odvojena kombinacija koja se moze uzeti u istoj sumi ili uz manji dodatak novca daje zvucno mnogo vise,pa mozda nije lose da se poslusa narocito sto dobar deo cene odlazi na nesto sto si po meni dobro opisao kao "nit' smrdi, nit' mirise" i cist konfor.Meni licno SF se jako svideo u dva potpuno razlicita izdanja sa AR lampasima sa njihovim CD plejerom i dac-om i sa strujno mocnim Classe ali uz vrhunski analogni izvor.Ako bi trebao da biram izmedju ta dva iskustva birao bih AR lampe.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...