Jump to content


Thorens


Spachek

Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bujodraze, pa ti si i vise nego spreman za dominaciju i hegemoniju, pa sve i sa video prezentacijom :))) Bravo...

Nego aj da se vratimo na temu, jer imam i jedno pitanje sa kolege thorensovce. Posto je moj thorens na temeljnoj rekonstrukciji - promena rucke, pa onda promena postolja za rucku, nosaca ili kako vec, a razmisljam ozbiljno i o promeni celog plinta u pravcu slicnom kao na gore okacenom linku...Da li neko ima iskustva ili saznanja o tome da sve te promene mogu cak i da ,,uguse,, gramofon. Posto sam i takve informacije nacuo. tj dobio savet da budem pazljiv prilikom upgrade-a.

Kolega PataÅ¡on ima potpuno pravljeni plint tj gramofon na bazi TD 160.to izgleda i svira fenomenalno.RuÄka je SME3009 i glava LINN Adikt.Ja liÄno nisam gramofondžija ali imam iskustva sa pravljenem plintova, trenutno imam kod sebe zavrÅ¡en plinth za Lenco 75 koji Äeka da vlasnik doÄ‘e po njega.Ako na bilo koji naÄin možemo nas dvojica da ti pomognemo Å alji telefon n PP pa se Äujemo.A da PataÅ¡on ima i joÅ¡ jednu kompletnu bazu na Bazi TD160 pa možeÅ¡ videti kako izgleda
Link to comment
Share on other sites

Kolega PataÅ¡on ima potpuno pravljeni plint tj gramofon na bazi TD 160.to izgleda i svira fenomenalno.RuÄka je SME3009 i glava LINN Adikt.Ja liÄno nisam gramofondžija ali imam iskustva sa pravljenem plintova, trenutno imam kod sebe zavrÅ¡en plinth za Lenco 75 koji Äeka da vlasnik doÄ‘e po njega.Ako na bilo koji naÄin možemo nas dvojica da ti pomognemo Å alji telefon n PP pa se Äujemo.A da PataÅ¡on ima i joÅ¡ jednu kompletnu bazu na Bazi TD160 pa možeÅ¡ videti kako izgleda

Poslat broj :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

post-29181-0-92250700-1351856272_thumb.jpost-29181-0-98278600-1351856288_thumb.jpost-29181-0-62180800-1351856309_thumb.j

OVAKO NESTO ME ZANIMA...

Lepo od spolja, ali Å¡ta je unutra?

Poenta je napraviti plint poput onoga koji je Bujodrag postovao, a onda i da izgleda kao ovi na slikama koje si ti ostavio. Sama zamena standardne kutije za 150/160, nekom ovakvom nema mnogo smisla.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja cu mic po mic sto bi rekli:). Najvise nade polazem na novu rucku Helius Scorpio mk3 (audio note ju je preuzeo i radi identicnu sad). Nju doduse preporucuju kao savrsenu za Pink Triangle, Sondek na forumima, ali posto su koncepcijski (subsasija) to slicni gramofoni trebalo bi i na thorensu da legne. Tu je i novo ozicenje naravno, kais. E sad sto se plinta tice, koristio bih brezin sper, ne vece debljine od 20mm. To je mek i niskorezonantni materijal, pa bi trebalo da samim tim bude od koriti. Premestanje motora i tome slicno mi ne pada na pamet. Osim toga, ako nesto krene po zlu, uvek je stari setup tu..lako se da vratiti. Sve u svemu nadam se da uz ne toliko ulaganja mogu da napravim lutku od gramofona i estetski i zvucno.

Videcu da kontaktiram KokoBila za vise detalja njegovog isustva.

Hvala..vidite kako mozemo lepo da pricamo :thumbsup2

Ta Helius ruka bi trebalo da nije losa.Koliko to sad okvirno vredi?
Link to comment
Share on other sites

Možda ga je Äogani kupio za dnevnu sobu...

Ha, ha, jest, stvarno.A moze i ovako, ovaj je Dr. Igy-jev.

Како год ал' то је кич, фуј. Мада поÑтоји један Ð¢Ð¾Ñ€ÐµÐ½Ñ Ñ‡Ð¸Ñ˜ÐµÐ³ имена Ñе не Ñећам а плинт је од мермера или камена.

Од тањира Ñе коÑо Ñпушта, е тај већ није кич :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ta Helius ruka bi trebalo da nije losa.Koliko to sad okvirno vredi?

Ona bi trebalo da radi i vise nego dobro, videcemo. Ne proizvodi se vise, u stvari da, ali u varijanti audio note rucke i to je koliko sam ja video ozbiljna cena...oko 700...ali nemoj me drzati za rec. Ja ovu dobijam po prijateljskoj ceni :)

Link to comment
Share on other sites

Како год ал' то је кич, фуј. Мада постоји један Торенс чијег имена се не сећам а плинт је од мермера или камена.

Од тањира се косо спушта, е тај већ није кич :thumbsup2

:wave2

Beton :)

Thorens Concrete

ThorensConcrete01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Браво Пајо :thumbsup2 , то је тај.

Е Ñада неко нека каже да ниÑам био у праву?!

Онај Ð¢Ð¾Ñ€ÐµÐ½Ñ Ñ‡Ð¸Ñ˜Ñƒ је Ñлику Бујодраг окачио да нема Ð½Ð°Ñ‚Ð¿Ð¸Ñ Ð¿Ð¾Ð¼Ð¸Ñлио бих да је пумпа виÑоког притиÑка неког дизел мотора.

Уз ограду да је моје виђење.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Promenih rucku na thorensu i ovo je ogromniii napredak sada, prosto neverovatno koliko je bolje. Potpuno druga dimenzija zvuka. Ostaje samo da ga estetski doteram novim plintom i to je to...slede slike cim pre :)

Ajde bas nas zanima pogotovu mene jer ja razmisljam da na moj td 320 to uradim. Mogu Regu rb 300 da skinem sa mog Planara 3 ili imam i varijantu da uzmem sme 3009 ser II ili Grace 940 uni pivot

Link to comment
Share on other sites

Pa slike vise da se pohvalim estetikom, a ako te zanima zvuk, dogovaramo se jedan dan dodji slobodno da cujes. Ja sam iznenadjen zaista, bio sam malo skeptican da ce to nesto puno promeniti, ali ne prepoznajem gram sada...ortofonka svira sad za sve pare, zvucna scena precizna, bas gruva, ceo spektar uravnotezen...cak je i gain povecan, tj cuje se glasnije. Ploce za koje sam bio ubedjen da su lose produkcijski sada rade puno bolje..itd...

Kod mog drugara je bolje svirao od thechnicsa sp10...u to sam tek tesko mogao da poverujem. Ali tako je bilo. Sad i on menja rucku na technicsu :)

Link to comment
Share on other sites

Pa slike vise da se pohvalim estetikom, a ako te zanima zvuk, dogovaramo se jedan dan dodji slobodno da cujes. Ja sam iznenadjen zaista, bio sam malo skeptican da ce to nesto puno promeniti, ali ne prepoznajem gram sada...ortofonka svira sad za sve pare, zvucna scena precizna, bas gruva, ceo spektar uravnotezen...cak je i gain povecan, tj cuje se glasnije. Ploce za koje sam bio ubedjen da su lose produkcijski sada rade puno bolje..itd...

Kod mog drugara je bolje svirao od thechnicsa sp10...u to sam tek tesko mogao da poverujem. Ali tako je bilo. Sad i on menja rucku na technicsu :)

Pa slike vise da se pohvalim estetikom, a ako te zanima zvuk, dogovaramo se jedan dan dodji slobodno da cujes. Ja sam iznenadjen zaista, bio sam malo skeptican da ce to nesto puno promeniti, ali ne prepoznajem gram sada...ortofonka svira sad za sve pare, zvucna scena precizna, bas gruva, ceo spektar uravnotezen...cak je i gain povecan, tj cuje se glasnije. Ploce za koje sam bio ubedjen da su lose produkcijski sada rade puno bolje..itd...

Kod mog drugara je bolje svirao od thechnicsa sp10...u to sam tek tesko mogao da poverujem. Ali tako je bilo. Sad i on menja rucku na technicsu :)

Vrlo smela izjava ovo u vezi sp 10 . Koji gramofon imas i koju si ruku stavio i na kom sistenu sve to slusas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...