Jump to content


Thorens


Spachek

Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeste, jeste, svakako, tako je, mudro zboriš.

Da si malo bolje pogledao, video bi da sam koristio engleske reÄi (harmonica i accordion). Moj komentar je bio upućen mmilovan-u, koji je, ispravno, naveo da je Thorens pravio usne harmonike ali nije stavio sliku odgovarajućeg instrumenta.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, jeste, svakako, tako je, mudro zboriš.

Da si malo bolje pogledao, video bi da sam koristio engleske reÄi (harmonica i accordion). Moj komentar je bio upućen mmilovan-u, koji je, ispravno, naveo da je Thorens pravio usne harmonike ali nije stavio sliku odgovarajućeg instrumenta.

Ej opuÅ¡teno terminologija nije standardna, ajde da ne oftopiÄimo sa nebitnim stvarima i da ne kvarimo temu!Podatak vredan respekta je da je jedna kompanija proizvodila joÅ¡ 1913 pa makar i upaljaÄe i usne harmonike.Iz proizvodnje muziÄkih instrumenata se stiÄu veliko znanje i iskustvo korisno u proizvodnji audio opreme pogotovo za elektromehaniÄke ureÄ‘aje(gramofoni, zvuÄnici i sl)
Link to comment
Share on other sites

Ej opuÅ¡teno terminologija nije standardna, ajde da ne oftopiÄimo sa nebitnim stvarima i da ne kvarimo temu!proizvodila joÅ¡ 1913 pa makar i upaljaÄe i usne harmonike.Iz proizvodnje muziÄkih instrumenata se stiÄu veliko znanje i iskustvo korisno u proizvodnji audio opreme pogotovo za elektromehaniÄke ureÄ‘aje(gramofoni, zvuÄnici i sl)

Боље да ниÑу ни почињали Ñа производњом.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Е баш због укуÑа, мени Ñу њихови уређаји увек били ружни. Можда је мој ÑƒÐºÑƒÑ Ð½ÐµÐºÐ¸ чудан, или им је дизајн такав.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Podatak vredan respekta je da je jedna kompanija proizvodila joÅ¡ 1913 pa makar i upaljaÄe i usne harmonike.

Jeste. :thumbsup2

Thorens je nezaobilazno ime u svetu gramofonije, pa makar to bilo više u prošlosti nego u sadašnjosti. Old school audiofili se prepoznaju po svom afinitetu prema Thorens-Shure combo-u.

Ne bih se složio s Stonom da je bolje da nisu ni poÄinjali s proizvodnjom. Bolje bi bilo da su zadržali ili unapredili kvalitet gramofona, no, to je pre stvar ekonomije nego audiofilije. Mnogo ljudi je sluÅ¡alo i joÅ¡ uvek sluÅ¡a Thorense u zdravlju i veselju. To je dovoljno, ne mora da ima nikakve veze s ukusom.

Link to comment
Share on other sites

Otvorih sad post i ne mogu da verujem kuda i u kom pravcu neki ljudi idu. Kakvi bre upaljaci, usne harmonike i ostale gluposti i odakle pojedincima uopste potreba da se sa nipodastavanjem odnose prema odredjenim ozbiljnim firmama. I to opet ko drugi nego nego perjanice t. svetilista..Stvarno ste sekta.

Link to comment
Share on other sites

Jeste. :thumbsup2

Thorens je nezaobilazno ime u svetu gramofonije, pa makar to bilo više u prošlosti nego u sadašnjosti. Old school audiofili se prepoznaju po svom afinitetu prema Thorens-Shure combo-u.

...a paradoks je da su mnogi Thorens gramofoni s kraja '70-tih/poÄetka '80-tih dolazili sa unapred montiranom Stanton zvuÄnicom...

Link to comment
Share on other sites

Otvorih sad post i ne mogu da verujem kuda i u kom pravcu neki ljudi idu. Kakvi bre upaljaci, usne harmonike i ostale gluposti i odakle pojedincima uopste potreba da se sa nipodastavanjem odnose prema odredjenim ozbiljnim firmama. I to opet ko drugi nego nego perjanice t. svetilista..Stvarno ste sekta.

Nije taÄno, mi smo prvi pozdravili otvaranje ovog kluba a juÄe lepo zamolili da se Thorens tema reaktivira, da bi SvetiliÅ¡te već jednom ostavili na miru

Link to comment
Share on other sites

Otvorih sad post i ne mogu da verujem kuda i u kom pravcu neki ljudi idu. Kakvi bre upaljaci, usne harmonike i ostale gluposti i odakle pojedincima uopste potreba da se sa nipodastavanjem odnose prema odredjenim ozbiljnim firmama. I to opet ko drugi nego nego perjanice t. svetilista..Stvarno ste sekta.

EvakuiÅ¡u se sa svoje teme tamo viÅ¡e nemaju Å¡ta da kažu.Tolike strane pisanja i diskusije i jedino Å¡to su ponudili kao argument je da je Technics Bog kome svi treba da se bez pogovora klanjaju.TakoÄ‘e su uspeli da oteraju kompetentne ljude koji misle drugaÄije jer im nije prijao jezik argumenata .Nisu niÅ¡ta nauÄili od Dynaudio kluba i drugih baziranih na zaslepljenosti i jednoumlju, tamo sam svojevremeno napisao da klub u životu drže neistomiÅ¡ljenici, jeretici.Tako je i bilo, kada smo mi jeretici prestali da piÅ¡emo, oni su se joÅ¡ malo samoveliÄali po sistemu "ja tebi serdaru ti meni vojvodo" i klub je onda totalno zamro.Technics svetiliÅ¡te je u iztoj fazi na istom putu i otud njihov desant na ovu temu!
Link to comment
Share on other sites

EvakuiÅ¡u se sa svoje teme tamo viÅ¡e nemaju Å¡ta da kažu.Tolike strane pisanja i diskusije i jedino Å¡to su ponudili kao argument je da je Technics Bog kome svi treba da se bez pogovora klanjaju.TakoÄ‘e su uspeli da oteraju kompetentne ljude koji misle drugaÄije jer im nije prijao jezik argumenata .Nisu niÅ¡ta nauÄili od Dynaudio kluba i drugih baziranih na zaslepljenosti i jednoumlju, tamo sam svojevremeno napisao da klub u životu drže neistomiÅ¡ljenici, jeretici.Tako je i bilo, kada smo mi jeretici prestali da piÅ¡emo, oni su se joÅ¡ malo samoveliÄali po sistemu "ja tebi serdaru ti meni vojvodo" i klub je onda totalno zamro.Technics svetiliÅ¡te je u iztoj fazi na istom putu i otud njihov desant na ovu temu!

Eto, a posle smo mi sekta? Više nema teme na forumu gde se ne istresaju frustracije na Tech. Rastežite vaše gumice i uživajte, ima mesta za sve :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nije taÄno, mi smo prvi pozdravili otvaranje ovog kluba a juÄe lepo zamolili da se Thorens tema reaktivira, da bi SvetiliÅ¡te već jednom ostavili na miru

Jaoooooooo, vi ste zamolili.Stvarno ne znam sta bi ovi jadni ljudi ovde bez vas.Na kraju ce da ispadne da je Technics zasluzan za uspeh Thorensa, jos od 1883 godine???
Link to comment
Share on other sites

Eto, a posle smo mi sekta? Više nema teme na forumu gde se ne istresaju frustracije na Tech. Rastežite vaše gumice i uživajte, ima mesta za sve :thumbsup2

Vi ste definitivno sekta tako ste se i sami deklarisali, naravno ne svi Äast izuzecima, jer da nije tako malo bi pažljivije proÄitao moj post i shvatio da nije problem Techniks već modalitet ponaÅ¡anja, nevezano za konkretnu firmu.InaÄe kada smo kod rastezanja gumica ja imam Technics SL q202 tako da mi je rastezanje strano.Uzgred gumice su zakon!
Link to comment
Share on other sites

Bujodraze, pa ti si i vise nego spreman za dominaciju i hegemoniju, pa sve i sa video prezentacijom :))) Bravo...

Nego aj da se vratimo na temu, jer imam i jedno pitanje sa kolege thorensovce. Posto je moj thorens na temeljnoj rekonstrukciji - promena rucke, pa onda promena postolja za rucku, nosaca ili kako vec, a razmisljam ozbiljno i o promeni celog plinta u pravcu slicnom kao na gore okacenom linku...Da li neko ima iskustva ili saznanja o tome da sve te promene mogu cak i da ,,uguse,, gramofon. Posto sam i takve informacije nacuo. tj dobio savet da budem pazljiv prilikom upgrade-a.

Link to comment
Share on other sites

InaÄe, ja sam neko vreme bio u dilemi da li da sredjujem moj Thorens 160 Mk2, da mu pravim novi plint(neki sendviÄ fazon), izmeÅ¡tam motor i napajanje i svaÅ¡ta neÅ¡to pa sam odustao. Delom zato Å¡to ni sam Thorens nije bio u sjajnom stanju, kao ni ruÄica(Grace 707), delom zbog neizvesnog rezultata(nisam siguran da bih uspeo da se oslobodim karakteristiÄnog boomy zvuka) a delom i zato Å¡to mi je naleteo Technics SL1200 za 200 evra. :razz:

Edit:

Pogledaj ovu temu, mislim da ima dobrih komentara.

http://www.hi-files....ge__hl__thorens

bilo ih je još, al' se ne sećam koje su.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja cu mic po mic sto bi rekli:). Najvise nade polazem na novu rucku Helius Scorpio mk3 (audio note ju je preuzeo i radi identicnu sad). Nju doduse preporucuju kao savrsenu za Pink Triangle, Sondek na forumima, ali posto su koncepcijski (subsasija) to slicni gramofoni trebalo bi i na thorensu da legne. Tu je i novo ozicenje naravno, kais. E sad sto se plinta tice, koristio bih brezin sper, ne vece debljine od 20mm. To je mek i niskorezonantni materijal, pa bi trebalo da samim tim bude od koriti. Premestanje motora i tome slicno mi ne pada na pamet. Osim toga, ako nesto krene po zlu, uvek je stari setup tu..lako se da vratiti. Sve u svemu nadam se da uz ne toliko ulaganja mogu da napravim lutku od gramofona i estetski i zvucno.

Videcu da kontaktiram KokoBila za vise detalja njegovog isustva.

Hvala..vidite kako mozemo lepo da pricamo :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...