Jump to content


Thorens


Spachek

Recommended Posts

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Advanced Search > Find Author: Miloš > Display results: As posts > Search now

 

Pa polako  :)

 

U kom sistemu si testirao sve preslusane zvucnice, da li su tokom testa sve bile zajedno na polici, da li su imale istu rucku i preamp, i da li je još neko bio prisutan?

Link to comment
Share on other sites

U kom sistemu si testirao sve preslusane zvucnice, da li su tokom testa sve bile zajedno na polici, da li su imale istu rucku i preamp, i da li je još neko bio prisutan?

 

"Priznajem, nisam sluÅ¡ao Grado. Ali mislim da ne postoji besplatan ruÄak i da ne postoji jeftina MC glava. Dobre MC glave startuju tek od 400 ili 500 evra. Nijedna budget MC glava mi se nije dopala - sikću kao CD i ubijaju karakter analognog zvuka. Poseban problem je ekstremno dobar preamp koji je neophodan za MC. Te smatram da je puno bolje kupiti i sluÅ¡ati dobru MM glavu nego entry MC glavu"

 

vs.

 

"Dobra , odnosno veoma dobra budget mc glava je Denon dl 103r - 300e , Ortofon Rondo Red - 400e, Ortofon Salsa - 250e. Svaka od njih je lider u svojoj ceni - zagarantovano"

 

Kapiraš razliku? Nije teško za shvatiti, probaj!

Link to comment
Share on other sites

ZnaÄi, imao si 1210, ali ti je taj gramofon nanosio toliku duÅ¡evnu bol da si morao hitno da ga zameniÅ¡ za Regu? Istine radi, možeÅ¡ li da nam navedeÅ¡ u kom sistemu si testirao sva tri navedena gramofona, da li su tokom testa sva tri bila zajedno na polici, da li su imali istu glavu i preamp, i da li je joÅ¡ neko bio prisutan.

 

Da ne bude kao onomad kada je Sondek "testirao" 1210 vs Thorens, sa razliÄitim glavma:

 

'sondek', on 13 Dec 2012 - 14:39, said:

 

 

'zbrujic', on 13 Dec 2012 - 16:03, said:

 

 

 

...Å¡ta ima veze Å¡to je 1210 imao loÅ¡iju glavu, imamo zlatne uÅ¡i, možemo mi to da kompenzujemo, sluÅ¡amo ležajeve na gramofonu i vibracije Å¡us-pleha  :heat

 

 

Pa kada si vec krenuo da citiras Sondeka i Zbrujica, nisi morao da "cenzurises"   ;)  Zbrujicev post?  :)

 

Odsekao si ga taman dotle dokle se cinilo da ide u korist 1210.

 

U nastavku, tacno na mestu gde si ga odsekao, Zbrujic kaze dalje i ovo:

 

 

U međuvremenu je 126ca zauzela mesto gramofona br. 1 u mom sistemu, sada uparena s TP90 i Rondo Red-om.

 

 

Kada citiramo nekoga nije dobro da se stvari selektivno izvlace iz konteksta.

 

 

Ok, tvoja osnovna poenta je neadekvatno/neravnopravno poredjenje,

 

...ali mislim da je za ovu diskusiju koju si ti zapoceo (Thorens vs 1210) 

veoma bitno i sa kojim je gramofonom Zbrujic na kraju zavrsio kao glavnim u sistemu, a to je TD-126.

 

.

Link to comment
Share on other sites

tako da mislim da je za ovu pricu bitno i sa kojim je gramofonom Zbrujic zavrsio kao glavnim u sistemu.

 

Totalno je nebitno za ovu priÄu sa kojim gramofonom je Zbrujić zavrÅ¡io kao glavnim u sistemu.

 

Teza mog posta je: "Ne treba porediti gramofone ako imaju razliÄite glave".

 

Teza mog posta nije "da li je 1210 bolji ili gori od ovog ili onog Torensa". 

 

JoÅ¡ manje je tema mog posta lik i delo gospodina Zbrujića, i splet životnih okolnosti koje su dovele do toga da ima ovaj ili onaj gramofon. Ili automobil. Ili veÅ¡ maÅ¡inu. Å to reÄe neko - frankly, my dear...

Link to comment
Share on other sites

Ok, prihvaceno!   :thumbsup2

 

Znaci mozemo da ocekujemo da se sa istim elanom i zeljom za pravdom

javis u nekoj drugoj temi,

gde je usled nejednakih uslova poredjenja, 1210-ki nepravedno data prednost. :)

 

Of kors! Ali zaista nije moja krivica Å¡to se svaki podatak o Tehniksu prihvata kao puvanje ili sektaÅ¡tvo. Kada se napiÅ¡e da EPA ruÄica ima najbolje ležajeve u klasi, da S oblik ruÄke najbolje ubija vibracije, da motor kasni dva kruga meseÄno, da su W&F i rumble skoro zanemarljivi - svi pop...e, ali to je prosto tako. Ja stalno Äekam neki post o Torensu ili nekom engleskom gramofonu gde će biti predstavljeno neko posebno dobro ili originalno reÅ¡enje ili osobina, ali nikako. VeÄito jedan isti mambo-džambo: 1210 je za didžejeve - pogon na gumicu rules. ZaÅ¡to? Zato Å¡to tako piÅ¡e u engleskoj Å¡tampi. E pa izvinjavam se  :)

Link to comment
Share on other sites

@ninja:a dje ti je sad to isto (Denon 103R?) na nekom Thorensu? :order:D ..negde bi jos trebao isceprkati fotke Shure M97Xe na 1210,126/Grace 707,126/SME 2 :1038:

Taj Denon je svjetski putnik, bio je svuda ali samo kod mene na polici.... doduse nije Houdini tako da nije mogao da bude na vise rucki u isto vrijeme ali nadam se da je to macoru razumljivo i prihvatljivo :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav iz Trstenika,

Radim neke zaptivke sa sirovom gumom pa sam dosao do formule za neku smesu za koju smatram da bi bila najbolja za pravljenje matova za gramofone,imam komplet aparaturu za pecenje gume ali nikako da nadjem originalnu gumu kako bih mogao da je kopiram i kasnije proizvodim(cak u razlicitim bojama),to je guma za thorens model td 124 ako neko moze da pomogne bio bih veoma zahvalan

http://www.kupujemprodajem.com/Kupujem-Mat-za-Thorens-TD-124-6897375-oglas.htm?filter_id=

Link to comment
Share on other sites

Svojevremeno sam probao jedan mat od impregnirane gume koji dao veliko poboljsanje u odnosu na cojani mat,sjajno pozicionirani detalji u zvuÄnoj slici .Bilo bi dobro napraviti par komada kao uzorke pa da to malo kruzi uz pomoc kurirskih sluzbi,ja bih rado probao i možda neki pazarim...Grubi vizuelni opis ovog sto sam slusao bio bi odprilike,neÅ¡to tanji od 1mm i grubo impregniran kao pr. nekom gazom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa ako nema 12` rucku onda dzaba mu posao, to je gramofon pravljen za to, bez toga je onda bolje da se uzme 126, isto to samo manjeg gabarita, mislim da njemu cenu odredjuje i to sto ih nema tako puno, verovatno nesto iznad cene 126-ce, ali ponavjam bez 12` rucke je smesno uzimati ga.a sa takvom ruckom cena je onolika koliko kupac hoce da plati (nema granica)

Link to comment
Share on other sites

Thorens td 127

 

@Stradi je sve rekao,nema se sta dodati..znaci 127 je 126-ca za opciju prihvatanja rucke od 12",bez da se na nju kad tad stavi neka 12",nema nekog velikog rezona za uzimanje..ista prica kao i za TD521 ili 125LB(LongBoard)..razlike mozda postoje zbog jacih opruga(?),ali sustina se svodi na nije sija,nego vrat..

Link to comment
Share on other sites

UÅ¡li smo u restoraciju jednog TD126.

 

Prvo bih zamenio interkonekt kabl jer plastiÄni ÄinÄevi i siva žica ne ulivaju poverenje. RuÄka je Thorens,  glava (trenutno) Grado!

 

Ima li iskustava po ovom pitanju? 

 

 

............................................................................

Gramofon (komplikovana mehanika i elektronika) je inaÄe u odliÄnom stanju, tu nema Å¡ta da se dira!

Link to comment
Share on other sites

UÅ¡li smo u restoraciju jednog TD126.

 

Prvo bih zamenio interkonekt kabl jer plastiÄni ÄinÄevi i siva žica ne ulivaju poverenje. RuÄka je Thorens,  glava (trenutno) Grado!

 

Ima li iskustava po ovom pitanju? 

 

 

............................................................................

Gramofon (komplikovana mehanika i elektronika) je inaÄe u odliÄnom stanju, tu nema Å¡ta da se dira

 

nema natrag na kucistu "konekcijski box"?..ako nema,koristiti zicu najmanje moguce kapacititivnosti,izvesti bez prekida ako moze do pojacala/phono sekcije,izvedeni kabl nek ostane sto kraci po mogucnosti,izbegavaj specijalne,na izgled fancy,velike metalne "budzevine" od RCA stekera..ako izvlacis kabl od dna rucke pa do pojacala,obrati paznju na to da kabl bude dovoljno fleksibilan,da ne koci pokretanje subsasije ni u kom prvcu...

 

druga opcija je da se ugrade RCA stekeri na kuciste,pa posle mozes menjati zice do mile volje..

 

koja zica?..ima par tema oko ovoga na forumu,nemo da se iznenadis slucajno ako ti neko bude rekao da nadjes tanku zicu iz starih TV trafoa koji su izlolirani svilom i da to radi mozda bolje od nekih brendiranih...

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

PreporuÄio bih ti da ugradiÅ¡ RCA stekere i to pozlaćene pa da odrediÅ¡ kapacitet kabla prema zvuÄnici od 75 do 90 pf.Kabal neka bude bakarni oklopljeni da al-folijom i srednjom žicom za masu,znaÄi 1-1,2 m npr naotek 201 sa teflonskim ÄinÄevima(Kanibal.co.rs)

,InaÄe taj originalni Thorens kabal ima kapacitet od 160 pf,uraÄunato ožiÄenje i kroz ruÄku,taj kapacitet je raÄ‘en za MC glave tkz Low voltage izlaza i cca 20-200 oma.

Nadam se da sam bio jasan i da si me razumeo ,pisao sam ranije o gr. kablovima. :thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Moj glas ide na stranu zice bez prekida i ugradnje RCA konektora,sa tako osetljivim tihim signalom tesko da ga ne kvare.licno kad bi kupio gram sa cincevima to bi mi bilo prvo sto bih eliminisao.Van Den Hul D-502 je nesto sto mozete probati,meni je svojevremeno bio presvetao i dosta ostar uz moj stari sondek, pa sam ga zamenio origimalnim bakarnim linn kablom,ali uz lampe kako se to kod vas najvise slusa moze da bude i jako dobro,u tom okruzenju mi se kabl na istom gramofonu svideo(bolje reci nije smetao ni najmanje).

Link to comment
Share on other sites

ИÑкуÑтва, по ком питању?

 

:wave2

Само ово иÑкуÑтво ме занима - иÑкуÑтво замене жице и везника (конектора). Други Ñу ме разумели :-)

 

Занимљиво је да је Ñива жица (интерконект) дугачка 1,2м!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...