Jump to content


Thorens


Spachek

Recommended Posts

Zna li neko da mi kaze koliko je kostao 1210 kada se pojavio na trzistu. Prema sadasnjim cenama na trzistu on polovan dostize cenu 1000 dm . Obzirom na godine realno je ocekivati da je kao nov kostao bar oko 3000 dm.

400$ je USA cena za 1210Mk2, koju je praktiÄno zadržao do pred sam kraj proizvodnje (dilerske varijacije nema potrebe da raspravljamo).

U NemaÄkoj, polovina osamdesetih (za ranije ne znam) oko 1000DEM, osim Å¡to se uz malo truda mogao pazariti za nekih 850DEM.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Wow & Flutter :

1.Thorens td160BC...........0.06%

2. Thorens td126III............<0.05%

3. Technics sl1700II..........<0.05%

4. Technics sl1000II.............<0.05%

Rumble

1. Thorens td160BC.........73db

2. Thorens td126III...........77db

3. Technics sl1700II.........76db

4. Technics sp10II...........78db

Vibration or shock sensitivity

1. Thorens td160BC........very good

2. Thorens td126III...........excellent

3. Technics sl1700II........satisfactory

4. Technics sl1000II...........good

Hum level/Acoustic feedback

1. Thorens td160BC.........very good/very good

2. Thorens td126III...........excellent/excellent

3. Technics sl1700II.........good/good

4. Technics sl1000II...........very good/very good

Cena( oko 1977.g.)

1. Thorens td160BC(bez rucice i zvucnice)...................................90 funti

2. Thorens td126III(bez zvucnice).................................................260 funti

3. Technics sl1700II(bez zvucnice)................................................240 funti

4. Technics sl1000II(SH10B3+SP10II+EPA100-bez zvucnice).....1.000 funti

Link to comment
Share on other sites

Wow & Flutter :

1.Thorens td160BC...........0.06%

2. Thorens td126III............<0.05%

3. Technics sl1700II..........<0.05%

4. Technics sl1000II.............<0.05%

Rumble

1. Thorens td160BC.........73db

2. Thorens td126III...........77db

3. Technics sl1700II.........76db

4. Technics sp10II...........78db

Vibration or shock sensitivity

1. Thorens td160BC........very good

2. Thorens td126III...........excellent

3. Technics sl1700II........satisfactory

4. Technics sl1000II...........good

Hum level/Acoustic feedback

1. Thorens td160BC.........very good/very good

2. Thorens td126III...........excellent/excellent

3. Technics sl1700II.........good/good

4. Technics sl1000II...........very good/very good

Cena( oko 1977.g.)

1. Thorens td160BC(bez rucice i zvucnice)...................................90 funti

2. Thorens td126III(bez zvucnice).................................................260 funti

3. Technics sl1700II(bez zvucnice)................................................240 funti

4. Technics sl1000II(SH10B3+SP10II+EPA100-bez zvucnice).....1.000 funti

Gde si ovo naÅ¡ao, u Kuriru :banana Ni jedan podatak za SL-1700, nije taÄan, a za SL-1000 da ne priÄamo!

Wow and flutter: Technics sl1700II..........<0.05% :screwy

Kako da ne...

:crno-na-belo Technics sl1700, Wow and flutter: 0.025% WRMS

Rumble: -73dB (mk1), -78dB (mk2)

http://www.vinylengi...s/sl-1700.shtml

Ovo je najzabavnije:

Vibration or shock sensitivity: Technics sl1000II...........good :screwy

Ovaj Tehniks je težak kao klavir, ima bazu od obsidijana :)

http://www.vinylengi...nics/sp10.shtml

Link to comment
Share on other sites

Thorens TD 126 slovi za jednog od najboljih Thorens-a. Nisam ga nikada sluÅ¡ao, ali, ako je bolji od TD 160(odnosno, ako je tiÅ¡i i nema boomy bas) onda me ne iznenadjuje Å¡to je zvuÄao bolje od SL1200. Koji je model to bio, Mk2, Mk3? Koja ruÄica?

S druge strane, to je gram star skoro 40 godina.

Link to comment
Share on other sites

Gde si ovo naÅ¡ao, u Kuriru :banana Ni jedan podatak za SL-1700, nije taÄan, a za SL-1000 da ne priÄamo!

Wow and flutter: Technics sl1700II..........<0.05% :screwy

Kako da ne...

:crno-na-belo Technics sl1700, Wow and flutter: 0.025% WRMS

Rumble: -73dB (mk1), -78dB (mk2)

http://www.vinylengi...s/sl-1700.shtml

Ovo je najzabavnije:

Vibration or shock sensitivity: Technics sl1000II...........good :screwy

Ovaj Tehniks je težak kao klavir, ima bazu od obsidijana :)

http://www.vinylengi...nics/sp10.shtml

Zanimljivo !!! Ovde neko iznosi neistine. Koji su sad podatci tacni. Jedno pitanjce za Torensovce medju kojima sam i ja trenutno sta je bolje ; 126 mk3 electronic VS td 320

Link to comment
Share on other sites

Može li malo preciznije kako je usporedba tekla? Koje glave, preamp, dali se menjalo na preklopnik ili odveži-zaveži, muzika...

Nije bre Sondek dužan da nama objaÅ¡njava gde je sluÅ¡ao i kako je sluÅ¡ao, njegova se ne poriÄe, on je sluÅ¡ao svaki ureÄ‘aj ikada napravljen. Ili on ili njegov prijatelj. Ili kod sebe ili kod prijatelja. U svakoj mogućoj kombinaciji, sa svakim preampom, sa svakim kablom, u svako doba dana, you name it - on je sluÅ¡ao :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Nije bre Sondek dužan da nama objaÅ¡njava gde je sluÅ¡ao i kako je sluÅ¡ao, njegova se ne poriÄe, on je sluÅ¡ao svaki ureÄ‘aj ikada napravljen. Ili on ili njegov prijatelj. Ili kod sebe ili kod prijatelja. U svakoj mogućoj kombinaciji, sa svakim preampom, sa svakim kablom, u svako doba dana, you name it - on je sluÅ¡ao :klanjanje

Ovaj post smatram nekom bolesnom potrebom da se neko licno izvredja i diskredituje bez ikakve potrebe.To ti nije prvi put.Zapravo konstantno provociras.Sve to govori iskljucivo o tebi i tvom kucnom vaspitanju.Od moderacije ocekujem da reaguje i da time ovaj forum ucini kulturnijim mestom,inace ce praksa da se neko na licnoj osnovi vredja postati pravilo.

Link to comment
Share on other sites

Može li malo preciznije kako je usporedba tekla? Koje glave, preamp, dali se menjalo na preklopnik ili odveži-zaveži, muzika...

Ovo je vec kulturnija komunikacija.Slusanje je proteklo opusteno uz kaficu i sokic kod cenjenog kolege Zbrujica u njegovom odlicno zvucecem sistemu koji je pored gramofona cinio Mision Cyrus amp poznat po dobroj phono sekciji i Kef 104/2 zvucnicima.Sistem je imao lep kvalitetan transparentan sound sa otvorenim srednjetonskim podrucjem koji lako otkriva razlike.Apsolutno se nismo sastali radi nekog uporednog testa vec je to bila uzvratna drugarska-forumaska poseta da se poslusa malo muzike sa ploca i mislim da je to nacin.Iskreno nisam ni znao da cu tamo zateci dva odlicno ocuvana gramofona u pogonu,tad sam cuo da je plan da se u sistem ubaci jos dva i da se napravi polica koja moze da primi jos dve vrteske,sta reci osim :klanjanje .Ponudu da poslusamo i Tehniksa sam naravno prihvatio jer su retke prilike da se dva gramofona cuju sa potpuno istim sistemom.Taj test uopste nije bio neko takmicenje,clash cisto jedan prvi utisak da Thorens pripada visoj klasi gramofona sa boljim sredjetonskim podrucjem bolje izdiferenciranim instrumentima izmedju sebe i u prostoru.Vokal je takodje bio realisticniji.Nesto potisnutije srednjetonsko podrucje kod Tehniksa moglo bi ga uciniti slusljivijim u nekim situacijama,gitarske muzike,lisije napadnije produkcije i sl. gde kvalitetni izvori zvuka otvoreni u srednjim nekad i losije prodju.Sto se mene tice,i moj muzicki ukus koji se sve vise svodi na jazz to ne znaci nista.

O svim detaljima koja glava,kablovi i ostalo morao bih proveriti kasnije sa zbrujicem,ali sam u guzvi i na poslu.Iskreno radije i nebih dalje na ovu temu nije to bio pravi uporedni i detaljni test vise utisak,ali i razlika koju sam jasno cuo.

Cisto morao sam odgovoriti i reci gde sam konkretno slusao da me neko ne proziva i ne naziva lazovom,makar i u nekom ''prenosnom smislu''.Mislio sam da je dosta reci i kod forumskog klege,medjutim...

Link to comment
Share on other sites

Može li malo preciznije kako je usporedba tekla? Koje glave, preamp, dali se menjalo na preklopnik ili odveži-zaveži, muzika...

Mimo sebe,koji ima 126-cu i 1210 kuci,prema mojim gatanjima i pazljivijim citanjem ovog foruma(ne ove teme) vec onako generalno u proteklih par godina,znam isto barem jos 2 clana koji imaju u svojim sistemima obe sprave..igrajuci ruski rulet,imam osecaj da niko ni "a" nece reci,a i da kazu sta,verovatno bi bio problem oko menstruacionog ciklusa,sunacih pega,imas kapu nemas kapu...

postavite sebi jedno vrlo jednostavno pitanje prilikom prvog pogleda u ogledalo "kakvu pomoc mogu ocekivati od foruma,kada sumnjam u svaki postavljeni post,kredibilitet istog"

bye..

Link to comment
Share on other sites

Mimo sebe,koji ima 126-cu i 1210 kuci,prema mojim gatanjima i pazljivijim citanjem ovog foruma(ne ove teme) vec onako generalno u proteklih par godina,znam isto barem jos 2 clana koji imaju u svojim sistemima obe sprave..igrajuci ruski rulet,imam osecaj da niko ni "a" nece reci,a i da kazu sta,verovatno bi bio problem oko menstruacionog ciklusa,sunacih pega,imas kapu nemas kapu...

postavite sebi jedno vrlo jednostavno pitanje prilikom prvog pogleda u ogledalo "kakvu pomoc mogu ocekivati od foruma,kada sumnjam u svaki postavljeni post,kredibilitet istog"

bye..

Link to comment
Share on other sites

Ovaj post smatram nekom bolesnom potrebom da se neko licno izvredja i diskredituje bez ikakve potrebe.To ti nije prvi put.Zapravo konstantno provociras.Sve to govori iskljucivo o tebi i tvom kucnom vaspitanju.Od moderacije ocekujem da reaguje i da time ovaj forum ucini kulturnijim mestom,inace ce praksa da se neko na licnoj osnovi vredja postati pravilo.

Evo dogovorio sam termin u Domu omladine za maÄkarenje u januaru, u povratku svratio kod Borka i kupio Ninu Hagen, pa sam puno bolje volje A i Buja me Å¡utira u cevanicu - izvini mu se, izvini mu se :)

Nemam niÅ¡ta protiv tebe, naprotiv! Ali evo, seti se, pre par meseci sam bio kod Sonica na birkanju zvuÄnika. U skoro laboratorijskim uslovima (falila je samo zavesa) sluÅ¡ali smo Spendore i Neatove. Napisao sam precizno kakvi su bili uslovi, na kojoj opremi, ko je bio prisutan, Å¡ta smo sluÅ¡ali. Na kraju sam napisao koji proizvod je NAMA zvuÄao bolje, i zaÅ¡to. Pored svega sam okaÄio i fotke!

Mislim da bi forum bio bolje mesto za život ako bi u svoje postove ulagali malo truda :thumbsup2

Nego, hajde da obrnemo stvar: šta bi ti pomislio da naiđeš na ovakav post...

1210 vs 126 direktnu usporedbu sa slusao kod forumskog kolege.1210 je od prvog tona zvucao jasno bolje,vredno da se doplati koliko treba.bitno je da se nadje dobar primerak,servisira.Dobar je korak da se za sto manje doplate dobije dobar pomak,a da se ne obija banka.

Takvih postova u svetilištu, priznaćeš, nema. Ja bih prvi pohisterisao!

Cheers :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...