Jump to content


Izbor zvucnika i AV Receiver-a


supernova

Recommended Posts

Postovanje,

Posavetovao bih se oko nabavke zvucnika A/V receivera za Hi Fi (1) / HT (2)

Soba je oko 25m2 i visine 3m!!!

Za sada vagam sledecu kombinaciju:

Front: Jamo D570

Surronud: Wharfedale Diamond 8 DFS i centar

Subwoofer bi za sad preskocio ???

Ocigledno, znaci dao bi akcenat na Front-u a na surround-u bi isao da ustedim

A/V Receiver: NAD T 753 ???

Any ideas? Suggestions?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

I ja mislim da je novac glavno merilo. U pobesnelom svetu hi fi egzotike to je stanje gde se ne pita za cenu ali se za uzvrat zato dobija apsolutni vrh koji trenutno postoji. Kao i kod svih firmiranih stvari kupuje se pored kvaliteta i ime, ideja, karizma i trenutna "in" vrednost proizvodjaca. Kondov Ongaku kosta 90.000 dolara, nesumnjivo da je to fenomenalno pojacalo, ali ko to kupuje, hi fi entuzijasti? Sumnjam. Za te novce mogu da angazujem Chick Corea Trio da mi svira na uvce pet godina svaki dan.

S druge strane WV Passat je odlican auto, odvesce me gde god hocu bez problema, isto tako i Ferari ali bas me zanima nakon osvojenog Jack-Pot-a na lotou sta cu da kupim. Neko je iznad pomenuo mozak...

Pozdrav

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ovo je interesantno pitanje bez prakticnog znacaja ! U svakom slucaju radi se o novcu kao merilu. Recimo negde oko 5.000 eurona po uredjaju pa navise.

Nije tacno da skupi urdejaji ne zvuce bolje od jeftinijih. Stvar je samo u tome da su razlike u zvuku izmedju uredjaja od 500 eura i onog od 1000 eura vece nego ralika izmedju uredjaja od 2000 eura i 4000 eura. To su vickasti englezi nazvali zakonom iscezavajucih razlika - sto vise love das, poboljsanja u zvuku se sve teze cuju.

To samo znaci da svako treba da nadje svoju meru pre svega u odnosu na lovu koju pooseduje. Kao uostalom i u svemu drugom ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...