Jump to content


Kindle - da, ne i ako da, koji


pera451

Recommended Posts

To sa odvlacenjem paznje je i meni bitno.

Kada citam nesto sa PC-a uvek postoji problem sa navikama "samo da proverim postu", "samo da nadjem onu informaciju koju trazim od juce...", ...

Ovo je kao da citas knjigu.

BTW, sjajno sam prosao na Sajmu knjiga - ne bezim od onih "starih" :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Juce i danas citam prikaze ebook readera na netu.

 

Gledam cene na KP i to je otprilike ovako:

 

Kindle Touch 110 e

Nook Simple Touch 85-95 e

 

Kobo nisam nasao da neko prodaje na KP.

 

Glavna prednost Kindle Touch-a u odnosu na Nook Touch je mp3, audiobooks i landscape mode.

 

Mane ovih uredjaja je sto nemaju pozadinsko osvetljenje.

 

Ima li negde da se nadje Kobo kod nas?

Sta uzeti Nook ili Kindle?

Kako ide sa garanciojom, negde procitah da ako se Nook pokvari BN ne salje zamenu van USA.

Link to comment
Share on other sites

@fege

ja sam kobo touch dobio iz engleske...kod nas inace nema nista od tih uredjaja zvanicno osim po oglasima...proteklih dana je nook touch u engleskoj inace prodavan za 30 funti sto je extra cena...ne znam jel to jos traje, ali ako nemas nikog tamo svejedno je...kobo touch je odlicna sprava, sa novim verzijama firmwarea je solidno ubzan i dosta stabilan...cita epub, pdf ali i mobi, sto mu je komparativna prednost u odnosu na ostale...

amazon salje kindle za srbiju, za ostale ne znam...koliko je to isplativo kad se uracunaju dazbine ne znam...kod kindle m se ne svidja sto podrzava samo mobi, pa sve epub moras konvertovati u mobi. kolege kazu da to nije veliki problem, ali bar mene bi to smaralo...

Link to comment
Share on other sites

Video sam da je nook bio 29 funti, ali dzabe nemam nikog u Engleskoj.

 

Nekad nije lako ni kupiti.

 

Na amazonu moze da se kupi ili obican Kindle ili Kindle paperwhite.

Za Srbiju paperwhite kosta 139$ + postarina + nasa carina i PDV (32%) tako da ne nije bas jeftino, obican kindle je 89$

 

Kindle Touch koliko vidim moze da se kupi samo polovan ili certified refurbished za 89$ (ali refurbished ne salju u Srbiju).

 

Cini mi se da BN ne salju Nook u Srbiju.

 

Gledao i na ebayu nema nista pristupacno.

 

Izgleda da mi ostaju samo mali oglasi.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
5 hours ago, siroma said:

Kako se citaju knjige  online?

Prijavio  se na   sajt  goodreads.com registrovao kao clan i izbrao knjigu za  citanje.

I sta sad?Kako da je citam?

Vidim je na mom schelfu. Ali kako da je downloadujem? Da  li ima neki reader, ili kako vec to ide?

Koji uređaj/aplikaciju koristiš?

Primera radi, imam Amazon Kindle aplikaciju na telefonu i sve što treba da uradim je da selektujem (download-ovanu) knjigu koju želim da čitam.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Chowek said:

Koji uređaj/aplikaciju koristiš?

Primera radi, imam Amazon Kindle aplikaciju na telefonu i sve što treba da uradim je da selektujem (download-ovanu) knjigu koju želim da čitam.

Nikakav. Mislio sam da je čitam na kompu (pod Win) gde sam se i registrovao na sajt. Knjiga se stručna nije beletristika pa da je čitam ležeći. Mislim imam SONY PRS-505 ali ovo je inženjerska knjiga,. Treba da se crta, računa, projektuje pa sam hteo za stolom da radim.

Link to comment
Share on other sites

Upravo se registrovah na isti sajt. Kada selektujem knjigu koju bih želeo da čitam ponudi mi da preuzmem kopiju iste. Kada kliknem na "Copy" ponudi mi nekoliko opcija gde bih mogao kupiti knjigu. Koliko vidim iz recenzije sajta u pitanju je katalog knjiga (da ne kažem browser), te se naslovi ili plaćaju ili čitaju za dž (ako su u ponudi za dž).

P.S. Možda i grešim - gore napisano je bazirano na 10 minuta provere funkcionalnosti sajta.

Link to comment
Share on other sites

Ovako to ide kod mene:

1) Selektujem žanr

2) Kliknem na "Want to Read" (mada koliko kapiram i ne moram - mislim da je ovo pandan opciji "sačuvaj mi ovo kao podsetnik")

3) Selektujem knjigu (recimo klikom na thumbnail/sliku iste)

4) Sajt me preusmeri me na stranicu gde biram sajt za kupovinu knjige

5) Odabir sajta za kupovinu

 

Ako je knjiga besplatna (verovatno postoji nekolicina), onda se verovatno preskače korak ili dva u procesu.

 

Sve u svemu, ne verujem da je ovo sajt tipa biblioteke gde ćeš se ušetati, izabrati bilo koju knjigu i sesti da je u miru pročitaš (a da ne platiš).

 

Link to comment
Share on other sites

Ukratko, goodreads je imdb+facebook za knjige. Tamo odeš da pogledaš reviewe, ocene, obeležiš šta si čitao, vidiš šta tvoji prijatelji čitaju (u tom smislu liči na fb). A samo čitanje se obavlja drugde, kao što ni na imdb-u ne gledaš filmove.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...