Jump to content


Kindle - da, ne i ako da, koji


pera451

Recommended Posts

Ne bi trebalo da bude problem da se dogovoris sa tim likovima da ti nabace tu knjigu u PDF i nekom epub/mobi i da probas. Samo im posaljes mailom pre nego li dodjes i tacno vidis kako je.

Ja licno ne mogu PDF da citam, burazer ga cita sa okrenutim ekranom za 90% ali opet moras da skrolujes po stranici sto mene uzasno nervira.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prodavao je prestigio kod nas dosta tih ebook readera, ne bi ih trebalo otpisivati, milsim da su sasvim solidne sprave plus imas dve godine garancije, mogucnost probe u radnji, itd. jedino su bile nesto jace cene, ali mozda su ih u medjuvremenu smanjili...

Link to comment
Share on other sites

Calibre je program koji radi konverzije sasvim pristojno, i ono sto ume da zabrlja jeste da ostavi futer i header kao da su pravi tekst ali posto je na svakoj strani isto to samo preskocis, vrlo brzo se naviknes.

briss je besplatini program koji cropuje pdf i tako se resava problem headera i footera. isto radi i adobe acrobat pro.

na mobileread forumu postoji diskusija na temu konvertovanja pdf-a u epub/mobi, mada ima tu dosta cimanja.

meni je to nesto lakse jer sam od '94 radio pripremu za stampu, ali nije ni jednostavno ni 100% uspesno. dosta tu mora rucno da se odradi.

inace, nook se do pre neki dan prodavao na KP za 90 evra. sad je 120.

Link to comment
Share on other sites

nook color je ips ekran. potpuno drugi film, kao i npr. kindle fire. iz tog filma najbolji je ipad (pogotovu za pdf), ali je i najskuplji.

skroz drugi film je e-ink i to druge generacije.

a da ti "okacis" na neki fileshare nekoliko tvojih pdfova pa da vidimo da li to moze da se konvertujue u neki ne-pdf format, jer ako insistiras na pdf-u, nema tu vise diskusije. ipad it is. :)

Link to comment
Share on other sites

prve 2 knjige su u stvari jpeg slicice povezane u pdf, a treca je tekstualni pdf koji lose prelama paragrafe kod povecavanja teksta.

mrka kapa za konvertovanje u epub.

u stvari ova bez slika bi mogla da se ocruje u finereaderu, a ova tekstualna bi mogla rucno da se doradi, ali je to previse posla i previse vremena.

Link to comment
Share on other sites

Znam da to nije pitanje ali tablet od 6-7'' ti nece raditi posao nista bolje od Kindla od 6'' IMHO.

Kindle DX je sa $380 preskup za to jer uz neku manju doplatu dobijes ipad nove generacije.

Ako to mora da bude za citanje PDF-a i da podrzava celu stranu ja bih definitivno pikirao iPad zbog mogucnosti dalje prodaje bez velikog gubitka vrednosti ukoliko se pojavi nesto bolje. Kazu da ce Amazon do kraja godine da izadje sa Kindle Fire u nekoj velicini ranga 9'' sto bi moglo da se uklopi i opet bude jeftinije od iPad-a. Isto se prica da ce izaci manji iPad uskoro tako da ako nije hitno ja bih sacekao jos par meseci da vidim kakve novosti ce da se pojave do jeseni.

Link to comment
Share on other sites

Kako stvari stoje, verovatno cu kupiti i Kindle i tablet.

Nabavio sam oko 7 GB knjiga u .mobi formatu. Preko 90% toga me ne zanima, ali ce verovatno ostatak i ono sto dalje uspem da nabavim opravdati nabavku Kindle-a.

Samo jos da vidim Touch, "obican" ili keyboard i sta od (WiFI/3G/...) varijanti, mada mi realno treba samo USB.

U Tehnomaniji se od tableta i E-book reader-a ne da uzivo videti skoro nista. Obici cu jos neke druge prodavnice - tipa Laptop Centra.

Tablet cu da birkam polako, ima jos vremena.

Link to comment
Share on other sites

Kindle po meni iskljucivo WiFi, ne vidim da mi je potreban jos jedan nacin da se okacim na net. Keyboard je nepotreban potpuno ako ne belezis stvari (ili surfujes internetom) a to je vrlo neprakticno za mene. Bez tastature je osetno manji za drzanje u ruci i rekao bih laksi ali nisam ih drzao jedan u jednoj ruci drugi u drugoj.

Uporedi ga sa novim Nook-om ($139) koji ima integrisano osvetljenje sto je po meni jako dobar benefit. Evo sad gledam prvo ga nema na stanju a i znam da je bilo problema sa slanjem van US.

Google Nexus 7 od 16GB kazu da se vec rasprodao u US i prica se o 7'' iPadu za oko $300 uskoro (poslednje sto sam cuo).

Link to comment
Share on other sites

wifi je koristan i ako kupujes knjige preko amazona jer ti jednostavno "stignu" na kindle.

takodje, mozes i sebi da saljes mailove na [email protected] koji se na isti nacin pojave na readeru.

touch verzija nije imala mogucnost rotacije ekrana za 90 stepeni sto moze da bude korisno za pdf-ove, ali ne znam da li su to sredili nekim firmwareom.

ono sto moze da smeta na kindlu je sto je mobi format knjiga zapravo podskup epuba (koji je podskup xhtml-a) tako da npr. nije moguce jednostavno koristiti ne-kindle fontove.

btw. ovaj novi nook odlicno izgleda

Link to comment
Share on other sites

Za sada mi se cine najrealnija ova dva "obicna" sa KP (jedan se ponavlja i na BM), za 110, odnosno 120 evra.

Jedan touch je bio pre nekog vremena na BM za 140, oglas nije zatvoren, ali se i ne ponavlja.

Nook ima samo jedan 7" color, to je malo drugacija prica.

Neku drugu ponudu ne vidim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...