Jump to content


Prva kupovina - ulazak u Hi-Fi svet


fege

Recommended Posts

Koji CD plejer uz Wharfadele 10.1 i Marantz PM 55.

Uzeo bih neki cd plejer koji nije ni ispod ni iznad wharfedalu 10.1 i PM 55.

E sad koliko bi trebalo dati para za takav plejer, nemam pojma. Otud i ovo pitanje.

Znas gde treba da se obratis, uvek ima resenja za CD, razmisli malo i o mini disku koji bi ti sluzio kao digital audio converter(DAC) i nastavis da slusas muziku sa kompa... ;-)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Danas odem na youtube da pustim Jethro Tull, kad ono zvuk se slabo cuje, iskljucim youtube. Pocnem da slusam muziku preko MusicBee, slusam neko vreme, pauziram, pustim ponovo posle nekog vremena i zvuka nema.

Pomislim, koje sam ja srece, ni mesec dana nije proslo od kupovine zvucnika i pojacala i vec nesto crklo.

Povezem sve na stari kucni bioskop i zvuka nema. E sad ili je kabl ili zvucna. Pronadjem jos jedan kabl i povezem komp i kucni bioskop, zvuka i dalje nema. Skinem staru SB karticu i ubodem kabl u integrisanu zvucnu. I konacno zvuk je tu.

E rekoh super, kartica koju sam ionako razmisljao da menjam je otisla u vecna lovista (doduse cujem zvuk sa SB kada prikljucm slusalice na SB).

Taman cu sutra da razmislim sta da radim, da li da uzimam zvucnu karticu ili da kupim CD plejer, ili i jedno i drugo.

E, da imam jedan manji problem, kada povezem komp i pojacalo, zvuk mi se cuje samo na jednom zvucniku. Povezao sam kabl na AUX na pojacalu.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam slican problem kada sam povezivao sa PC sa MDS. U mom slucaju jedan od (levi) jackova nazad je los i moram kabl da namestim na poziciju da ga hvata kako treba i onda prorade oba kanala (znam da nije problem u kablu zato sto sam ih 3 promenio na istoj relaciji). Probaj to da uradis, a pogledaj i da nisi slucajno balans poremetio..desava se i to :)

Link to comment
Share on other sites

Jeste da sam sve to radio nocas posle ponoci, ali nije ni jedno od ova 2 sto si spomenuo.

Moguce je da sam ubo u pogresan ulaz na integrisanoj zvucnoj. Trenutno svira desni zvucnik, ako okrenem kabl na pojacalu, svira samo levi zvucnik.

Bar sam danas produvao kuciste, koliko je samo bilo prasine u kucistu. Kuku, lele, dobro da je komp radio.

Prosle nedelje sam citao o zvucnim karticama i razmisljam se da uzmem neki Xonar do 70 evra. Ne znam ima li nesto bolje od Zonara za 70tak evra.

Ima li neko neki predlog za zvucnu karticu do 70 evra?

Link to comment
Share on other sites

Zeleni utikac u sredini drugog reda zvucne bi trebao biti stereo :)

Pogledaj po KP imas polovnih karti po toj ceni koje bi trebale da su jako dobre (192jka npr,mislim da sam video jednu za 80e).

EDIT: Jesam, http://www.kupujemprodajem.com/M-Audio-Audiophile-192-2676159-oglas.htm to je ta,samo proveris da li radi i da li imaju drajveri za tvoj sistem.

Link to comment
Share on other sites

Zeleni utikac u sredini drugog reda zvucne bi trebao biti stereo :)

Pogledaj po KP imas polovnih karti po toj ceni koje bi trebale da su jako dobre (192jka npr,mislim da sam video jednu za 80e).

EDIT: Jesam, http://www.kupujempr...76159-oglas.htm to je ta,samo proveris da li radi i da li imaju drajveri za tvoj sistem.

U taj zeleni sam utaknuo, probacu kasnije da vidim da li je do drajvera ili gremlina u racunaru :smile:.

Sad cu malo da procunjam netom da vidim koje kartice ne prave problem sa Win 7 64bitnim.

Ne mogu da proverim da li je ispravna, lociran sam 240 km juznije od prodavca.

Hvala za link ka kartici.

Link to comment
Share on other sites

Problem je u integrisanoj kartici. Kupio sam danas novi kabl i dalje se cuje samo jedan zvucnik.

Povezao sam TV i pojacalo i zvuk se cuo na oba zvucnika.

Posle sam povezao izlaz za mikrofon sa prednje strane kucista i pojacalo i opet se cuo zvuk na oba zvucnika. Problem je sto je zvuk tisi nego ranije.

I tu se ja iznerviram i resim da uzmem zvucnu karticu. Resim da uzmem Xonar DS, ali kao u inat nigde je nema u Nisu.

U jednoj za nju traze 4400 dinara, a kad ih pozovem onda kazu da je nemaju i da mogu da je nabave za 2-3 dana, ali ce cena da bude veca.

Zna li neko sta znaci A u oznaci kartice Xonar DSA?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Definitivno sam lenj, jos nisam napravio policu, a ni stalke za zvucnike.

Policu cu nadam se da napravim do kraja meseca, a za stalke cu morati dobro da razmislim, kako da ih napravim i gde da ih postavim u sobi a da ih moj 15 kg tezak pas ne obori, kada pojuri macku

 

Zvucnici su: Wharfadele 10.1.

Muziku pustam sa kompa, povezano na Sony MDS JE510, a odatle u Marantz PM55.

 

Generalno sam zadovoljan zvukom, jer nemam neke velike prohteve.

 

Muci me to sto Marantz PM55 nema daljinski,

Zamenio bih ga za neko pojacalo koje ima daljinac, u rangu cene PM55 modela (+30 evra).

Koje modele uzeti u obzir?

Link to comment
Share on other sites

Kombinacija Wharfedale + Denon se cesto spominje na netu.

 

Nisam siguran, ja sam Marantz PM 55 platio 110 evra (veroveratno platio vise nego sto  je trebalo, prva kupovina + slaba ponuda u Nisu).

 

Sad gledam KP, model PM 45 se prodaje za 60 evra, e sad koliko vredi PM-55?

 

Recimo da je okvirna cena za pojacalo 100-110 evra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...