Jump to content


Prva kupovina - ulazak u Hi-Fi svet


fege

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Citam ovaj forum...i vase postove.... vise se pretvorilo u licne rasprave nego sto ste pisali da date savet coveku koji je ocigledno novajlija u svemu ovome, a ocajnicki trazi neki pametan savet...

Za sobu kakvu imas, ne bi ja JBL uzimao, nego bi pre uzeo neke bookshelf zvucnike... neko entry pojacalce, s obzirom na budget.. Podnostojece kutije traze da budu odmaknute dosta od zida, traze jace pojacalo nego bookshelf, itd..

Neko je prethodno napisao da je Monitor Audio kanta od zvucnika... da su jadni zvucnici.... samo da kazem da sam slusao Rx2 i Studio 6 bookshelf modele....i moram da kazem da mislim da nikad nisam cuo bolje bookshelf kutije...

Studio 6 spadaju u jedne od najboljih bookshelf kutija ikad napravljenih...i dan danas im je cena paprena.... mislim da se polovne valjaju oko 1000e

Moje licno misljenje... JBL nikad ne bi kupio....

Razlog: imaju jako los srednji opseg...bas je dubok, jak, srednjeg opsega skoro da nema.... I zahtevaju jako pojacalo..da moze taj bas da lepo nahrani... Imao sam dosta americkih kutija, i sve su imali ovaj problem... Sindrom "lack of middrange"

Tako da doticnom gospodinu savetujem da proba neke od engleskih bookshelf kutija.

P.S. Argumente sam izneo na osnovu mog iskustva, slusanja americkih i engleskih kutija dugi niz godina... ni na koji nacin to nisam rekao da bi ulazio u raspravu sa clanovima... O ukusima ne treba raspravljati....

Link to comment
Share on other sites

...Moje licno misljenje... JBL nikad ne bi kupio....

Razlog: imaju jako los srednji opseg...bas je dubok, jak, srednjeg opsega skoro da nema.... I zahtevaju jako pojacalo..da moze taj bas da lepo nahrani... Imao sam dosta americkih kutija, i sve su imali ovaj problem... Sindrom "lack of middrange"

Tako da doticnom gospodinu savetujem da proba neke od engleskih bookshelf kutija.

Nisam neki fan JBL-a (nostalgiju ostavljam po strani), ali moje iskustvo je upravo suprotno: ceo je u srednjem opsegu :) Ne naravno u meri u kojoj je britanska škola zvuka, ali dovoljno izraženo. Ovo je još jedan prilog raspravi o ukusima :)

Za ulazak u hifi svet, ne bih odbacio NemaÄku Å¡kolu. MB Quart i Canton. Korektniji su cenom nego zvukom, ali mi se Äini da su dobri za poÄetak. Sa ovima imam neposredno iskustvo: http://www.kupujempr...lter_id=5888376 Ukoliko su ispravni, viÅ¡estruko će nadsvirati svoju cenu.

Od neÄeg se poÄinje - niko od nas nije na poÄetku imao savrÅ¡en sistem (ja ga neću imati nikada), prosto stoga Å¡to se vremenom perspektive Å¡ire, a standardi podižu.

Link to comment
Share on other sites

Canton su jako fine kutije... ne bi ih odbio da mi se usele u dnevnu sobu...

Od neÄeg se poÄinje - niko od nas nije na poÄetku imao savrÅ¡en sistem (ja ga neću imati nikada), prosto stoga Å¡to se vremenom perspektive Å¡ire, a standardi podižu.

Upravo tako... Sklopi se neki budgetni sistemcic, slusa se, pa ce onda vremenom slusanjem da vidi sta skripi, i sta unaprediti radi dobijanja boljeg zvuka...

MB Quart nisam slusao....jedino neznam da nisu prevelike, s obzirom da mu je slusna soba nekih 15kvm ukoliko me secanje dobro sluzi... Podnostojeci zvucnici umeju da budu probirljivi sto se pojacala tice, zato sam predlagao za pocetak bookshelf varijantu.

Link to comment
Share on other sites

@zarko: Odmori malo, da ne bi isao na prinudni odmor. Neargumentovano prozivanje i ad-hominem napadi na ljude uz ad nauseam ponavljanje necega sto ti mislis da je tako kao necega "sto svi znaju" ili "sto mora tako da bude" nije primereno forumu. Rekao si svoje misljenje, drugi mogu da se ne slazu sa njim.

Link to comment
Share on other sites

@zarko: Odmori malo, da ne bi isao na prinudni odmor. Neargumentovano prozivanje i ad-hominem napadi na ljude uz ad nauseam ponavljanje necega sto ti mislis da je tako kao necega "sto svi znaju" ili "sto mora tako da bude" nije primereno forumu. Rekao si svoje misljenje, drugi mogu da se ne slazu sa njim.

U redu JBL su kante.
Link to comment
Share on other sites

Neprimjereno je govorit da su bilo koji zvuÄnici "kante" taman to bili i KANTONI zbog toga Å¡to je u njihov razvoj uloženo puno znanja (ovisi o klasi i primjeni) i truda. To ti je odprilike kao kad kuhar po osobnim ukusu pripravi jelo,a ti veliÅ¡ malo mi nije slano,malo ovo malo ono. ProizvoÄ‘ać je napravio proizvod na osobnu odgovornost,a na nama je odluka oćemo li ga konzumirat ili ne? :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wharfedale preporucuje 50 sati za usviravanje zvucnika.

Zvuci dobro, naravno posle LG kucnog bioskopa, sve bi zvucalo dobro. :-)

Srecom ne znam ljude koje su u Hi-Fi svetu, pa necu imati prilike da cujem nesto bolje, :-)

Ostalo je jos dosta da se odradi, prvo polica da mogu da smestim LCD TV, a ispod pojacalo i kasnije CD Player.

Posle toga stalci za zvucnike.

Onda neka bolja zvucna kartica ili CD Player ili verovatno i jedno i drugo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...