Jump to content


Prva kupovina - ulazak u Hi-Fi svet


fege

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sve ovo Å¡to smo mi napisali su tralala prazne priÄe. TržiÅ¡te je vrhovni sudija i ako se proda po toj ceni vredi te pare ako se ne proda ne vredi.Koda nas je tržiÅ¡te Äudno i podložno razni netržiÅ¡nim a Äesto puta i neetiÄkom uticajima. Na taj naÄin se neki ureÄ‘aji naduvaju a neki obezvrede.Po meni, najbolji metod je videti Å¡ta možeÅ¡ da kupiÅ¡ za te pare pa napraviti uporednu listu i proceniÅ¡ Å¡ta je najbolja kupovina

Link to comment
Share on other sites

Ma normalno kakvo vredjanje, diskutabilno koliko koje kutije vrede, ponuda 10 pari istih cena od x eur do xx eur pa onda kazes toliko vrede na trzistu ili uzmes 200 evrica i vidis sta mozes kupiti za te pare odes poslusas rane kutije i odlucis . A ne nadju se par hajvana koji su u zivotu slusali 2-3 mini linije (KAMAKRAUN ) i procitali 3,5 komentara i oni sakriveni u budzaku relevantno odredjuju cene ,kvalitet, kompatibilnost hifa-a e to je tragikomicno.... a to koliko ko trazi i da li ce dobiti i zbog cega prodaje da li mu treba za hleb ili se igra to vec druga svar. Znaci HAJVANI ne komentarisati vrednost bilo cega osim KAMAKRAUNA.... :banana

Moj CAMACROWN (prim.prev) :moon je bio 2 x 300 W moj jarane, pa ti vidi...A, kolko mož' da razvije taj tvoj L19, ha ?

EDIT: U postu broj Äetiri, dao sam svoj predlog pokretaÄu teme, a ovaj mali offtopic je odgovor na Hajvansko ponaÅ¡anje, uvaženog kolege koji puÅ¡i na forumu iako je to protivno pravilima. Ujedno se izvinjavam pokretaÄu teme i moderaciji.

Link to comment
Share on other sites

Opet cu da pomenem ono sto sam rekao u mom prethodnom postu iako cu verovatno da budem prozvan hajvanom, jeretikom, izdajicom, nevernikom itd... iako neki od nas mozda nemaju dovoljno godina pa da stignu da preslusaju milion i jedan uredjaj... I ne razumem sto je Monitor Audio kanta, zbog toga sam se osetio prozvanim.

Smatram da je izvor mnogo bitna stavka jer cak i da kupis i najbolje ili najskuplje kutije i pojacalo ako slusas na integrusi opet ima da zvuci bzvzz. Isto to vazi i za kablove, dosta uticu na zvuk!

Nije mi cilj da forsiram bilo koji brend jer i nad popom ima pop i meni iz cele ove price ne ide ni iz dzepa ni u dzep vec mi je poenta da se covek radporedi s parama jer smatram da je mozda bolje da uzme i jeftiniji i malo losiji sistem ali da ga sklopi do kraja i slusa muziku kako treba nego da kupi nesto bolje pa da ceka npr jos godinu, dve da se skrpi za ostatak.

Just my 2rsd...

Link to comment
Share on other sites

Onda "pomoc prijatelja" nije na odmet :thumbsup2

A ...ima tu i starijih forumskih kolega koji dobro barataju stanjem na trzistu u Naisusu :type

Ima nas nekoliko, mada ja i ne mogu bas da pomognem jer ne plenim nekim iskustvom :D Ali tu je KP pa sta se coveku zasvidja pita ovde i mi (ako znamo) kazemo svoja iskustva. :)

Link to comment
Share on other sites

za 300-400e polovno je resenje, ali suludo je davati vece pare za nesto sada vec 30-40g staro, uvek se setim drugara nakon sto je kupio polovne zvucnike, kako lezi na podu malo pored jednog malo pored drugog i pita "Zar ti se ne cini da je ovaj levi malo tisi" ocegledno su ih razlicito skrpili....

Link to comment
Share on other sites

Par komentara, mozda ce pomoci pokretacu teme ako bude kupovao JBL.. Kada sam slusao L46, koji su takodje dvosistemski zvucnici, dobio sam utisak da su srednji tonovi malo povuceni, dok su bass-visoki zvucali sasvim ok.. L86 i L96, koji su trosistemski, nisu imali taj problem, cak su srednji tonovi mozda bili i bolji od ostalih.. Takodje, slusao sam L16 Decade, koji je slican zvucnik L19 ali ima AlNiCo bass magnet, pa verovatno radi dosta drugacije od L19, tako da ne bih poredio celokupni zvuk. No, visokotonac je identican i stvarno je 'jak'! Zato i postoje potovi na zadnjoj strani kutije za stelovanje viskokih, ne znam da li je tako i na L19? Visoki tonovi nisu zvucali lose, samo ih je bilo u izobilju.. Ali dobro, bolje da ima nego da nema.. :1038: Salu na stranu, ako fali srednjih tonova kao na nekim drugim dvosistemskim zvucnicima iz L serije, moze se steci utisak da su visoki prenaglaseni.. Bass-a nije falilo, ne znam kako je kod L19..

Slazem se za starost zvucnika, ali opet tu postoji nesto.. Stariji zvucnici, makar JBL (a verovatnu tu spadaju i AR, mozda Infinity, itd), imaju neki smek u zvuku koji neki ljudi jednostavno vole.. Tako nesto je tesko naci kod novijih zvucnika, da ne kazem nemoguce. Mozda jedino proba da se dobije isti takav prizvuk nekim vintage pojacalom tipa Marantz risiveri iz tog doba ili njihove kombinacije amp/preamp, Sansui, Tandberg itd.. Mozda je taj prizvuk obicna koloracija u pojedinim spektrima ili posledica starosti elektrolita, ali to zvuci jako karakteristicno i prepoznatljivo. Jos ako se slusa neka muzikica tipa starijeg pop, pop-rock, rock'n'roll-a, tu su neprikosnoveni u tom cenovnom rangu! Iako sam ja bezao upravo od toga i isao na L90 koji je potpuno linearan zvucnik, moram da priznam da stvarno prijatno zvuci i apsolutno ne zamara na duze slusanje.. Moze da dovede do efekta da zamori na duzi period, zato sto je taj smek uvek prisutan bez obzira na muzicki zanr, a uz neke ne ide bas najbolje. Ali to je vec na psihickom planu, ja sam npr svesno hteo "sterilniji" zvucnik. I ako neko kupuje zvucnike, a pritom tacno zna sta ce od muzike pretezno slusati, onda mozda nema taj problem..

Tako da bi kolega fege obavezno trebao da poslusa zvucnike pre kupovine, ali to vazi za bilo koje, ne samo za ove L19.. Ako je uopste jos uvek zainteresovan za kupovinu, nesto ga nema da postuje?

Eto, nadam se da sam bio makar od neke male pomoci..

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Stari moj kupi si drugu ruku Rotel serije 7xx Wharfidale 9.1 i prst u uvo,a mudrijaÅ¡i nek mudruju, provjerena x puta kombinacija mmožda bude malo viÅ¡e basa, poigraj se oko smjeÅ¡taja zvuÄnika. Super entry livel i ne samo to ,vjeruj mi i puno skuplji sustavi bi se dobrano "oznojili " u usporedbi sa tom kombinacijom. jeb.ga nije dosta skupa. :listen;-)

Link to comment
Share on other sites

Nisam odustao od kupovine, nego sam radio prekovremeno juce, a danas na poslu nisam stigao da pogledam Vase postove.

Evo sad gledam KP, nema nove ponude u Nisu.

Gledam i pojacala, ali i tu je mrka kapa trenutno.

Evo par koje bih izdvojio po ceni > 100 evra, nekako ne znam da li uopste da uzimam u obzir pojacala cija je cena manja od 100 evra.

http://www.kupujemprodajem.com/YAMAHA-ax-530-2453866-oglas.htm?filter_id=5776457 po dogovoru

http://www.kupujemprodajem.com/Marantz-pm-63-2452778-oglas.htm?filter_id=5776457 120 evra

http://www.kupujemprodajem.com/tehnics-su-v-670-su-v-85a-2410733-oglas.htm?filter_id=5776457 120 i 150 evra

p.s. Proguglao Wharfedale Diamond 9.1, na Amazonu traze 100 funti.

p.s.2 B&W 601 i Marantz PM 80 su izgleda vec prodati

Link to comment
Share on other sites

Ponuda u Nisu, bar na KP je jos ista, nista novoga u zadnje 3-4 nedelje koliko pratim KP.

U medjuvremenu citam stare postove na forumu i vidim da je standardna velicina stalaka izmedju 60 i 70 cm i kad se na to doda visina zvucnika, to izadje na nekih 1.2m visine.

Posto na 2 zida imam prozore a na treci zid je most sa krevetom i desno od njega komp sto, gde inace provodim najvise vremena, razmisljam da zvucnike stavim nasuprot krevetu, na sredini suprotnog zida.

Na zidu gde bi postavio zvucnike je prozor na 1m od poda, tako da bi jedan zvucnik sigurno bio malo iznad prozora. Da li je to problem za kvalitet zvuka u sobi?

Link to comment
Share on other sites

Ponuda u Nisu, bar na KP je jos ista, nista novoga u zadnje 3-4 nedelje koliko pratim KP.

U medjuvremenu citam stare postove na forumu i vidim da je standardna velicina stalaka izmedju 60 i 70 cm i kad se na to doda visina zvucnika, to izadje na nekih 1.2m visine.

Posto na 2 zida imam prozore a na treci zid je most sa krevetom i desno od njega komp sto, gde inace provodim najvise vremena, razmisljam da zvucnike stavim nasuprot krevetu, na sredini suprotnog zida.

Na zidu gde bi postavio zvucnike je prozor na 1m od poda, tako da bi jedan zvucnik sigurno bio malo iznad prozora. Da li je to problem za kvalitet zvuka u sobi?

NE :P
Link to comment
Share on other sites

Ponuda u Nisu, bar na KP je jos ista, nista novoga u zadnje 3-4 nedelje koliko pratim KP.

U medjuvremenu citam stare postove na forumu i vidim da je standardna velicina stalaka izmedju 60 i 70 cm i kad se na to doda visina zvucnika, to izadje na nekih 1.2m visine.

Posto na 2 zida imam prozore a na treci zid je most sa krevetom i desno od njega komp sto, gde inace provodim najvise vremena, razmisljam da zvucnike stavim nasuprot krevetu, na sredini suprotnog zida.

Na zidu gde bi postavio zvucnike je prozor na 1m od poda, tako da bi jedan zvucnik sigurno bio malo iznad prozora. Da li je to problem za kvalitet zvuka u sobi?

Samo postavi kvalitetnu zavesu, obavezno :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Meni su stvari stizale (naravno i skoro svima sa foruma) iz cele srbije u Nis. Kutije iz NS cak a kao nove su, tackicu na sebi nemaju.. Ne vidim zasto mora iz Nisa, ljudi znaju da pakuju tako da sta god ti se zasvidja :thumbsup2

Pa zato sto covek hoce da kupi u Nisu ``lokal patriota`` :order

ps. zeli da cuje ono sto kupuje :listen

Link to comment
Share on other sites

Sa zavesama možda jeste tako sa stalcima nije.Težak stalak nije nužno dobar ili bolje reÄeno adekvatan odreÄ‘enom zvuÄniku!

Verovatno si u pravu, u naÄelu, ali s obzirom na konkretnu situaciju i raspoloživi budžet, mislim da je tvoja tvrdnja, traženje dlake u jajetu ! ;-)
Link to comment
Share on other sites

Verovatno si u pravu, u naÄelu, ali s obzirom na konkretnu situaciju i raspoloživi budžet, mislim da je tvoja tvrdnja, traženje dlake u jajetu ! ;-)

Naprotiv, dosta sam eksperimentisao sa stalcima, oni su veoma bitna karika u zvuku,baÅ¡ zbog budžeta koji je takav kakav je treba probati, a ne zaletati se i praviti promaÅ¡aje.ÄŒesto se bacaju pare na nebitne stvari koje su marketinÅ¡ki afirmisane a kljuÄne stvari se zanemaruju.Uzgred stalci se, uz dovoljno poznavanje problematike mogu relativno lako i jeftino napraviti a da efekat bude ohohoooo!
Link to comment
Share on other sites

Malo sam skeptiÄan po pitanju teÅ¡kih zavesa! Sa Prinsom će svirati ajd' joÅ¡ i Ä‘ene-Ä‘ene, ali sa Radiohead-om će da bude totalna katastrofa, posebno sa ovim prvim albumom!

Ali zato sa Tozovcem, ima da razbija!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...