Jump to content


Dali Lektor 8


gvlada

Recommended Posts

Nemate vi pojma, najbolji su oni americki zvucnici, sklapani u Danskoj! :P:1038:

Vlado, zasto ne odes i poslusas Dali, ako si ozbiljnije zainteresovan? Lepo izgledaju, ako nista drugo..

Mozda konacno dobijes bass-a sa ove dve dvadesetice, da ne moras da palis taj woofer! :P

Link to comment
Share on other sites

Nemate vi pojma, najbolji su oni americki zvucnici, sklapani u Danskoj! :P:1038:

Vlado, zasto ne odes i poslusas Dali, ako si ozbiljnije zainteresovan? Lepo izgledaju, ako nista drugo..

Mozda konacno dobijes bass-a sa ove dve dvadesetice, da ne moras da palis taj woofer! :P

Link to comment
Share on other sites

Namera je ipak bila da se nasalim, ne da si nesto kazem. :) A i sala je bila vezana jos za ono testiranje DA konvertera kod tebe, kada se pricalo da sa pojedinim fali bass-a.. I dalje je sala, da ne idemo u raspravke.. Neko voli sa, neko voli bez, to je vec stvar licnih afiniteta. :1038:

No, sto mislis da ces zvucnike slusati iskljucivo vezano za tvoje pojacalo? Imaju oni tamo jos pojacala.. :blah Sada nesto ozbiljno da pitam, ti si bas vezan za taj Marantz? Vidoh u nekoliko tema kako ga hvalis kao stvarno odlicno pojacalo? Necu da kazem da nije, samo pitam.. I sta ako Dali ne bude svirao kako treba sa njim u sinergiji, odustaces od zvucnika? Koliko si blizu kupovine, posto kazes da nisi pred kupovinom?

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to mene privlaÄi Dali zvuÄnicima je bas refleks port sa prednje strane, bar kod ovih pristupaÄnijih modela, nisam gledao da li je tako u celoj gami. A pored toga na njihovom sajtu kažu da preporuÄene udaljenosti od zadnjeg zida kreću već od 20cm. Naravno nisu iste cifre za sve njihove modele, ali na osnovu toga, par testova u Hi-Files i joÅ¡ ponekog Å¡to sam na netu proÄitao - deluje da su nezahtevni za pozicioniranje.

Link to comment
Share on other sites

Isuvise cesto se sale sa i bez sw pretvore u rasprave pa svadje itd. Hteo sam da izbegnem taj deo, mozda ne licno od tebe ali neko bi se vec nasao.

Sto se tice pojacala... nekako mi se isuvise svidja zvuk, kvalitet izrade tako da mi nije ni na kraj pameti da ga menjam. Slusao sam i druga pojacala ali ovde je zvuk prijatan, ima dovoljno visokih, srednji su prirodni, bassa ne fali... to je sa RX2 i REL ali opet. Da li bih odustao od Dali? Verovatno.... heh.... mada sam "napolju" dobio preporuke za Dali & Marantz kao fantasticni kombo, mada sve to zavisi od ukusa i sobe. Ipak bih pitao za neko opste misljenje pa ajde, caskamo...

Nisam bas blizu kupovine ali to me ne sprecava da se raspitam? Heh....

Takvo pozicioniranje je recimo nesto sto nisam znao i ok je, narocito sa 2x 8".

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam imao raspravu ni na kraj pameti, htedoh i da napisem da je sala u pitanju, ali sam mislio da je ocigledno.. Mada se poslednjih dana svi hvataju za neke sitnice i pocinju teskooo nepotrebne rasprave, pa bolje da se razumemo na pocetku. ;-)

Super kada si tako zadovoljan pojacalom, drzi ga se onda.. :thumbsup2 Jesi probao na nekim drugim zvucnicima, cisto da vidis da li je to sve samo do njega? Mozda je neka opaka sinergija na delu sa tim RX2, ipak je to malo pojacalo, uslovno receno..

Koliko je uopste velika soba, dve osmice nisu malo? Za te Dali zvucnike se inace prica da imaju malo vise izrazen bass, makar po testovima koji se mogu naci online..

Sto se pozicioniranja tice, prednji bass-reflex je jako zahvalna stvar, ali nije nuzno ni da se zadnji reflex mora odaljiti nesto posebno od zida. Kod mene je npr trenutno zvucnik na 35cm i nema nikakvog tutnjanja i sl. A 12" je bass, koji je po povrsini membrane recimo veci nego dve osmice.. Mislim da se ljudi malo nepotrebno plase zadnjeg reflex-a, mada moze biti i da je do zvucnika..

Link to comment
Share on other sites

Pojacalo mozda deluje malo ali itekako moze da pruzi dovoljno snage. Deklarisano jeste na 70w/8ohm ali je davalo preko 90 sudeci po testovima. Kao sto negde pomenuh spec, tezina, unutrasnjost je maltene preslikana u KI-Pearl Lite modelu. Lektori bi se nalazili u nekih 25kvm ali eto i za 15kvm mene plasili da ce BR5 skoro srusiti zidove pa nije bilo tako, opet sam koristio sw. Tu sam naucio da ukus svih koje znam i nekih sa ovog foruma su 2 razlicita sveta.

Kod mene se nalaze apsorberi iza RX2 tako da nema nikakvog muljanja.

Link to comment
Share on other sites

Slusao Dali mentor 6, izuzetno su mi se dopali ali preko 2k su,...

Lektor nisam slusao ali Concept 8 nista posebno mada je i 3 puta jeftiniji od mentora 6, mozda mi se nije dopao jer sam prvo slusao

m6 pa c8, da je bilo obrnuto ko zna mozda bi sada mesto B&W sada slusao Dali , :):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...