Jump to content


Bowers & Wilkins


Pavlaka

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Do sada sam promenio mnooogoooo zvucnika i to uglavnom Bowersa.Model koji sada imam je Nautilus 801 u kombinaciji sa Rotel snagasem RB-1090 I Korato Anniversary preampom.Posle ovog zvucnika mislim da nijedan zvuk ne bih mogao da slusam u svojoj kuci.Zaista je neverovatno iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je bas cudno kao da je B&W odustao od ikone zvane 801 u novoj diamond seriji!? 

To je zato jer im je najprodavaniji model bio 802 i to u svakoj seriji vec godinama.Ljudi su se slabo odlucivali za model 801 zbog svojih gabarita.

Link to comment
Share on other sites

Verujem da je 802 najprodavaniji, uostalom jedan od najboljih zvucnika u tom segmentu sa odnosom cena - zvuk, pogotovu novi diamond, inace i moja pusta zelja..

 

Ne verujem da su gabariti prvenstveni razlog, 800 je kao nesto znacajnije manji, pogledaj sta i dalje radi JBL, Wilson, Tannoy ... mislim da je prvenstveni razlog neusaglasenost onog cuda od 380mm sa srednjetoncem o cemu su se godinama vodile polemike, ali su mogli zarad odrzivosti sjajnog koncepta staviti drajver od 12" i resiti problem.

Link to comment
Share on other sites

To je zato jer im je najprodavaniji model bio 802 i to u svakoj seriji vec godinama.Ljudi su se slabo odlucivali za model 801 zbog svojih gabarita.

 

Firme, pogotovo veće, ozbiljno rade istraživanja tržiÅ¡ta, i razloge za loÅ¡iju prodaju nekog modela. Verujem da je ovo taÄno, s tim Å¡to je verovatno joÅ¡ jedan razlog kod kupaca i to Å¡to zbog te velike opake bass jedinice mora da se ide i na opasnu mrgu od pojaÄala. To je dodatni veliki troÅ¡ak, pogotovo ako se joÅ¡ i izmenja viÅ¡e modela snagaÅ¡a sa tim zvuÄnikom.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

HK i AR u cosku su, ne vide se. HK je neutralan pa CM1 svira zatvoreno i tamno. Treba mu kreskav Rotel ili u ovom slucaju A400 da pokaze svoje drazi.

 

CM1 je kao kompleksirana zena a A400 sharmer koji preteranim komplimentima budi najkarizmaticnije muzikalne strasti u CM1.   :1038:  

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

HK i AR u cosku su, ne vide se. HK je neutralan pa CM1 svira zatvoreno i tamno. Treba mu kreskav Rotel ili u ovom slucaju A400 da pokaze svoje drazi.

 

CM1 je kao kompleksirana zena a A400 sharmer koji preteranim komplimentima budi najkarizmaticnije muzikalne strasti u CM1.   :1038:  

 

:wave2

 

HK i AR u ćošku? Damn, ti voliš da se igraš, kao i ja :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Nogice ubave :thumbsup2  obožavam kad se improvizuje, vidi negde moje reÅ¡enje za cd pleJer iz vremena kad sam ga koristio (ima negde na forumu, u sazvežđu Orion, 12 svetlosnih godina odavde). ObiÄan kugellager na centru već postojeće nogice je, Äini mi se, zgodna stvar.

 

http://img.directindustry.de/images_di/photo-g/-57112-2734619.jpg

 

Normalno, po jedna kuglica na svaku nogicu. Može malo da kliza ureÄ‘aj ali samo kad to hoćeÅ¡, inaÄe je miran ko Bik koji sedi.

Link to comment
Share on other sites

Pedro prica Kubanski sa Valjevackim dijalektom.  :blah

 

Ekstra, Kimber je na radaru odsad. Hvala na preporuci kolega. 

 

Super je mali CM1, daju mi osmeh kad ih slusam. Mogao sam da kupim CM5 ali sam bas bas ove hteo jer su zabavne.

 

Sledece da zaradim i ustedim za dobar DAC.

Link to comment
Share on other sites

Haj @surokvl nemoj da nas brukas ti si bio u JNA, nije to angloindijski. :wave2 Ali aj da me ceo svet razume,pricao sam Kaiseru da mu kabal ne valja,za pojacalo isto sumljam ali on ce sigurno to promeniti na nesto potentnije,malo je taj malisan tezak za guranje,moje iskustvo sa njim je nazalost svedeno na negativne rezultate na vecinom amplifikacije,najverovatno zbog prostora,to svakako ne treba da zabrinjava kolegu.Kod mene je bio uz zadnji zid i nije mogao da se izvuce iz tih (naglasenih)100hz na kojima bass(boom) dominirao.Treba punooooo prostora da bi zazvucio pristojno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...