Jump to content


Šta mislite o Dynaudio zvu�nicima?


Bujodrag

Glasanje je izraz slobode, zar ne?  

79 members have voted

  1. 1.

    • Najbolji su
      2
    • Odlični su
      26
    • Dobri su
      20
    • Nisu loÅ¡i
      12
    • LoÅ¡i su
      0
    • Totalne kante, izlomio bi' ih tupom sekirom
      2
    • Vi, audiofili, ste bolidi, raspravljate se oko gluposti
      17


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Ne pripada svaki DY hi - endu ali moze svaki da zasvira pa cak i onaj iz Audience ili Exite serije hi - endovski, uostalom culi ste i jeftine DY na hi - fi show u Hotelu na Nvbgd - u kad su bile prezentacije. Jes da je Mladja zakacio baba dzone ali zasvirali su - ja cuo ne znam za ostale - neka kazu

Link to comment
Share on other sites

Sa mesta na kojem sam sedeo u Holiday Inn-u (treći red sredina) zvuk je bio izbalansiran, i Å¡to je meni važno - udoban za sluÅ¡anje. Možda su visoki bili naglaÅ¡eno barÅ¡unasti, ali meni to ne smeta - naprotiv. Posebno mi se svideo dobar izbor vinila - po neÅ¡to za svakoga, odmereno po žanrovima, bez iritantne nove produkcije ili vintage mono snimaka. Glasao sam samo "odliÄni", jer nisam imao priliku da sluÅ¡am sve DY modele. Hi-End? Da. Može li joÅ¡ bolje? Da.

Link to comment
Share on other sites

To je jako diskutabilno... Prvo na cemu se slusa? Sta se od produkcije slusa?...Ne zvuci svaki zvucnik na svakom pojacivacu isto... Mozda im vise lezi jazz, a manje klasicna muzika... Prvo pricate generalno o firmi koja ima ogroman broj modela...

Ovo mi deluje na ono...domacine, posto krompir?

Ja sam slusao par modela, u cenovnom rangu oko 500-800e, nemogu reci model, jer sam ih slusao bas davno. Znam da mi se nisu previse dopali. Zvucna slika mi je bila mutna, i dosta su bili lenji zvucnici, potrebno je dosta jako pojacalo da ih tera. Dal je stvar ukusa ili ne, ja jednostavno dynaudio zaobilazim u sirem luku.

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam i posedaovao dosta Dynaudio modela i ono sto mnogima smeta je specifican bas i jos specificniji visoki (narocito cuvenog t330d). Meni naprotiv je zvuk Dynaudia dopadljiv i nosi poseban pecat, tj mogao bi zatvoerenih ociju da prepoznam da svira neki dynaudio, sto za druge brandove ne mogu

Ono sto se meni ne svidja je nekonzistentnost kod njihovnih cenovnih klasa i modela.

Ogradjujem se naravno jer nisam slusao modele koji su izasli u prethodnih par godina.

Entry level modeli koje sam slusao BM5 i aktivni i pasivni su sjajni i mozda medju najboljima u svojoj cenovnoj kategoriji, Contour serija je neslusljiva da ne kazem katastrofalna (modeli koje sam slusao1.8mk2, 2.8,3.3.....), Compound serija me je odusevila kad sam cuo 3 i 4 ko ludak sam jurio da cujem konacno i Compound 5 i zvucao je fenomenalno, toliko da sam se sa jednom cetvorkom u nedostatku para za peticu druzio par godina. Confidence, reci cu samo da sam za cenovnu kategoriju c2 i c4 ocekivao vise, dosta vise. I naravno dragulj Consequence, po meni najbolji zvucnik sa klasicnim drajverima koji sam slusao (to pise neko ko preferira ribbone, heila,....).

Link to comment
Share on other sites

Ove pevaju za sve pare misim da kostaju puno evrica slusao sam ``ludilo``post-27900-0-70463400-1341414946_thumb.j

160 kg , 30w100, 20w75esotec,d560esotar,t330esotar. Transmisija.

Podnostojeća transmisiona Äetvoropojasna zvuÄna kutija sa sopstvenim Å¡telujućim postoljem.

Osetljivost 90db, sinusna snaga 350W, rezna frekvenca 125Hz, 950Hz i 3800Hz. Masa 160kg.

Bas jedinica Dynaudio 30W100

Bas srednjotonac Dynaudio 20W75 Esotec

Srednjotonac Dynaudio D560 Esotar

Visokotonac Dynaudio T330 Esotar

Dimenzije:

Visina bez postolja......155,0 cm

Å irina..........................40,0 cm

Dubina........................60,0 cm

post-27900-0-70463400-1341414946_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

stvar ukusa,ako i u svemu u zivotu,nekome se dopada nekome ne,neko sece vene neko bi ih tupom sekirom,i tako u krug...Licno vise preferiram starije modele i drajvere DYN Audio,kad su membrane radjene od papira,nego od ovih novih materijala..prirodnije ,lepse mi zvucalo,bar tako mi ostalo u uhu..I najveca mana,naravno..cena,bezobrano skupi,ali jbg..takav je trend u celom HI-FI..da nekazem High -End.. :listen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...