Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Technics SL-10 je jedan od iconic Tech gramofona, zajedno sa 1210 i SP-10:

CRI_230352.jpg

"An example of the SL-10 is in the permanent collection of the Museum of Modern Art in New York" - MOMA

Ovaj gramofon je rezultat trogodiÅ¡njih Tehniksovih napora da u kućiÅ¡te veliÄine LP ploÄe ugura tehnologiju iz SP-10. Znamo Äak i imena dizajnera:

SL-10.jpg

"The SL-10 was designed by Yosumi Toshikazu from an R&D project initiated by Obata Shuichi. Unlike many of the early 1980s "square" TTs, the SL-10 was no gadget and is an excellent sounding turntable" - The Vintage Knob

1.jpg

Ja imam taj gramofon u super-mint stanju. Sprava prosto fascinira dizajnom i finiÅ¡om. Ipak, najveća atrakcija za goste je to Å¡to svira ploÄe u svakom položaju - mogu da ga vrtim u rukama dok svira (tajna je je u klempu na poklopcu kojim se ploÄa fiksira na tanjir).

2.jpg

Strelica pokazuje na Å¡inu koju treba redovno podmazivati. Ako je na polovnoj spravi ova Å¡ina zarÄ‘ala ili izgrebana, treba odustati od kupovine. Zvuk je odliÄan, ali treba imati u vidu da je moja EPC-310 MC glava zrela za zamenu - zbog upotrebe ali i suÅ¡enja veÅ¡anja. One of these days (nadam se) nabaviću ganc-novu p-mount MC glavu - jedva Äekam da Äujem kako će to da zvuÄi :thumbsup2

p.s. da ga nemam, kupio bih ga prvog dana kada se pojavio na KP. Kao i 1210 i SP-10, ovo je više od gramofona - to je objet d'art par excellence.

 

 

Da dodam par reÄi. Odlikuje ga jako tamna pozadina (Å¡to je dobro, verovatno posledica dobrog transporta i S/N ratio-a). Svira eteriÄno poput vrhunskih magnetofona. Sve Å¡to odlikuje i starijeg brata model SP10.  Smatram ga jednim od najbolje dizajniranih i konstruisanih HiFi ureÄ‘aja. 

Link to comment
Share on other sites

e jbga, sad SL-10 mladji brat od SP-10.

 

nidje veze.

 

nego sam nesto hteo da napisem. mislim da je SP-10 trenutno, barem po cenama u srbiji za ostale modele, ultimativni best buy. ako covek treba da bira izmedju 1210Mk2 za 450-500e i SP-10 za 1100, onda je SP-10 totalni no brainer.

 

da ne pominjem razne technics skalamerije od gramofona za koje entuzijasti traze po 200-300e na racun 1210 hajpa.

Link to comment
Share on other sites

Prodavao se SP-10 i za 700-800 eur proÅ¡lih godinu dve. DoduÅ¡e bez obsidian baze. Tu bih i napravio razliku izmeÄ‘u maÅ¡ina koje su preuzete iz studija i onih za kuÄnu upotrebu tipa SL-1000 gde je jedan primerak  prodat za oko 1800.

 

Možda nisu braća ali po naÄinu prezentacije gde je SP-10 svakako referenca - dosta sliÄnosti. Imao sam priliku da uporedo sluÅ¡am Technics SL-1000 i magnetofon a potom i SL-10.  Mislim da je ta smirenost u prezentaciji i tamnija pozadina to Å¡to ljude privlaÄi ovim maÅ¡inama. 1210 bih izostavio iz ove priÄe, nov svakako za 400-450.  Uostalom svako plaća neÅ¡to koliko u tom momentu njemu vredi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Prednosti , mane , bilo sta ???

 

ПредноÑти, раÑни дуал моно

Мане, матор и вероватно је зрео за канал превентивно.

Link to comment
Share on other sites

Technics su-8080 ? Negde u stranom casopisu sam procitao bajke o doticnom pojacavacu , ima sanse da ga uzmem u nekoj razmeni . Moze li neka informacija iz prve ruke od korisnika . Prednosti , mane , bilo sta ???

Imao ga davno odlicno pojacalo ali kao sto kaze Ston malo je matoro.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...