Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sumnjam da neki 20godišnjak ima strpljenja za tako nešto, oni su rasli pored online igrica i vrlo malo toga im drži pažnju.

 

Dvadesetogodišnjaci nisu ciljna skupina kupaca već starija branša koja ima veću kupovnu moć.

 Ali biste se iznenadili koliko mladih dvadesetogodišnjaka kupuje vinil ploče, viđam ih po trgovinama sa polovnim pločama u sve većem broju,  dosta su tražene  stare ploče EX yu pop rock zatim inostrana izdanja pojedinih pop rock sastava i da ne nabrajam dalje.

 Obično nedjeljom navratim na Zagrebački Hrelić, do nedavno se obično znalo pronaći podosta dobrih i cijenom prihvatljivih ploča,   danas je to davno prošlo vrijeme.

Ako se kojim slučajem pojavi nekakav zalutali kolekcijonar već u ranim jutarnjim satima biva rasprodan,  probere se što valja, ostane samo komercijala koju nitko neće, gro kupaca su mladi vjerovali ili ne i mene je to iznenadilo.

 Jednom sam prilikom upitao neke dečke zašto su nakupovali toliko ploča   a oni ni pet ni šest , pa slušamo i razmjenjujemo ih međusobno, eto to ti je tako.

Link to comment
Share on other sites

Lepo što kreću i mladi u vinil. Ipak se nadam da ih na to ne navodi hipsterajska moda, već baš ljubav ka HiFi-ju.

A što se ovog Technics-a tiče, ja se nešto nadam da će cena pasti u sledećih par godina na neki razumni nivo. I da Matsushita neće krenuti u priču "osvažavanja" i "usavršavanja" svakih godinu dve, uz naravno, unapređenu cenu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 11/22/2016 at 21:14, NShappy said:

A što se ovog Technics-a tiče, ja se nešto nadam da će cena pasti u sledećih par godina na neki razumni nivo. I da Matsushita neće krenuti u priču "osvažavanja" i "usavršavanja" svakih godinu dve, uz naravno, unapređenu cenu.

^^ Rade baš ovo. Gunđ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Da li neko zna originalnu oznaku phono kabla za technics sl 1200mk2. Moram da ga menjam poceo je da prekida na pomeranje pri bazi gramofona, Na ebay-u ima dosta original kablova, ali sam negde citao da je neka serija imala greskom veci kapacitet pa bih voleo to da izbegnem. 

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna originalnu oznaku phono kabla za technics sl 1200mk2. Moram da ga menjam poceo je da prekida na pomeranje pri bazi gramofona, Na ebay-u ima dosta original kablova, ali sam negde citao da je neka serija imala greskom veci kapacitet pa bih voleo to da izbegnem. 

Skrati ga ako je na pocetku.
Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, ZoSo said:

Da li neko zna originalnu oznaku phono kabla za technics sl 1200mk2. Moram da ga menjam poceo je da prekida na pomeranje pri bazi gramofona, Na ebay-u ima dosta original kablova, ali sam negde citao da je neka serija imala greskom veci kapacitet pa bih voleo to da izbegnem. 

Ovde imaš opise i oznake za oba kabla: https://www.kabusa.com/production_rpt.htm

Pogledaj šta može da ti dobavi firma Orbit iz Novog Sada: http://www.orbitel.co.rs

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih razlika koje sam uočio između pojedinih technicsovih novih modela gramofona.   Stvarne razlike  između technics 1200 GR,  GA i G modela (osim kozmetičkih) postaju očitije  već prilikom skidanja tanjura.

 Na GA i G modelima tanjur se pričvršćuje na motor sa tri vijka, dok se  GR modelu nabija na konus vratila, isto kao i na starim MK modelima, to znači da je uglavnom  za DJ-ing.

 Na GA i G modelu motor ima dva rotora zbog veće težine tanjura, na GR modelu je jedan rotor te je s toga okretni moment  za jedan kilogram manji, nema tu razlike u startu jer GR model ima za jedan kilogram i lakši tanjur što mu u konačnici dođe na isto.

 Cijev ručice nije od magnezija već od aluminija kao i na starim modelima, razlike su osim u cijeni očite već na prvi pogled, toplo se nadam da su druge komponente ostale približno na razini GR i G serije.

phpeqvqpc.jpg

technics-sl-1200-gae-7.jpg

technics-sl-1200-gae-9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...