Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma bolesno brate .

http://mixmagadria.com/read/technics-sl-1200g-konachno-je-dostupan-za-kupnju-tech

Hvala im lijepo, vidljivo je da se tu radi o manufakturi pa je za očekivati da će im i  proizvod biti tako skup.

Proizvodne linije, masovna proizvodnja i prihvatljiva cijena kakve su nekad imali su daleko iza nas i neće se nikad više ponoviti.

 Po meni je neopravdano da i pored svega nabiju ovoliku cijenu, ali u kapitalizmu je sve dozvoljeno kad mu je  gorivo ljudska pohlepa, iskreno sumnjam da kvalitetom zvuka toliko nadmašuje svoje prethodnike.

 Da si čovjek da truda i modificira svoj stari technics, promjeni kablove, ožičenje itd. da ne nabrajam (ima fantastičnih primjera na netu kako se da preurediti gramofon)

jeftinije bi prošao od kupnje novog koji bi na testu dobrano zaostajao u poređenju sa npr. primjerkom iz navedenog videa.

 Za navedenu cijenu ovaj gramofon bi trebao biti bez nedostatka (u što sumnjam) ipak treba sačekati, vrijeme će pokazati sve njegove mane i vrline kad dođe u prave ruke, nekakav će nedostatak sa sigurnošću isplivati na površinu a onda bi mogao uslijediti potop  kao sa SLDZ 1200 modelom.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, D Agostino said:

Mislim daje  previsoka cena i da ima boljih resenja

Ozbiljno? ma nije moguce?

Zar to nije najbolji, najrobusniji, najkvalitetnije ikada napravljen gramofon beskompromisnog dizajna i zvuka? Za takav gramofon cena od 3500 ojra izgleda simbolicno !

Znaci, svo ovo palamudjenje na 130 i vise strana da bacimo niz vodu ?

Ok, spustamo dasku i pustamo vodu!

Amin!

tehnikus.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Savoo70 said:

Ok, spustamo dasku i pustamo vodu!

Amin!

tehnikus.jpg

Ma ne. Nego skinemo dasku, malko je obradimo, metemo joj motorčić od miksera za nes, izreklamiramo je kao najhiendfi, i jako skupo je prodajemo. I naye...o se mayke onima koji posumnjaju da je to najhiendfi naj i jedini gramafon!!

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Savoo70 said:

Zar to nije najbolji, najrobusniji, najkvalitetnije ikada napravljen gramofon beskompromisnog dizajna i zvuka? Za takav gramofon cena od 3500 ojra izgleda simbolicno !

Znaci, svo ovo palamudjenje na 130 i vise strana da bacimo niz vodu ?

Dobro ima ovde svasta, svakakog pisanija...:D al` nemoj i ti sad da si neobjektivan, mitsko-epski sl-1200 oko kojeg se ovde rodilo idolopoklonstvo je u momentu gasenja proizvodnje, pre nesto godina, nov kostao 450 e, pa nije za porediti, cenovno, sa ovim povampirenim.

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam već jednom napisao nisam ga imao. Najdalje što sam mu se približio je SL-1900 koji sam kao bebu nosio na rukama kroz ceo Trst.:D

E sad, tri ipo iljade ojra je mnogo. Mislim da ja cena po kojoj su ga prodavali pre prestanka proizvodnje bila niska, u odnosu na konkurenciju (moje subjektivno mišljenje).

Ukapirali su da mogu da pokupe još para na opravdanoj slavi koju je stekao. Opet moje subjektivno mišljenje.

Voleo bih da ga posedujem:). Prvo bi ga gledo jedno tri dana pre nego što bih pustio prvu ploču.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, aaa zmaju! said:

Dobro ima ovde svasta, svakakog pisanija...:D al` nemoj i ti sad da si neobjektivan, mitsko-epski sl-1200 oko kojeg se ovde rodilo idolopoklonstvo je u momentu gasenja proizvodnje, pre nesto godina, nov kostao 450 e, pa nije za porediti, cenovno, sa ovim povampirenim.

Da, ovo je suština, SL1200 je nekada bio Best value for the money, što ova nova verzija ipak nije

Link to comment
Share on other sites

Onaj i ovaj gramofon su totalno drugačiji. Ovaj novi je samo dizajniran da liči na onaj stari.

Onaj stari, za 450-470€ koliko je koštao, bio je sasvim korektan izbor za kupovinu novog gramofona. Dal' je bio best buy, moglo bi se filozofirati, ali bila je to korektna cena za to što se dobijalo.

Bzvz ih je porediti. Pa samo balansirani sendvič disk sa bakrom i kod drugih bi koštao mnogo.

Ali bez obzira šta su od tehnologija strpali u njega, moraće da bude žestooooko dobrozvučeći da opravda sadašnju cenu.

Link to comment
Share on other sites

Čujem neke glasine da bi tržišna cijena novog technicsa trebala da padne na  oko 1500 eura, informaciju sam dobio od jedne Njemačke trgovine odnosno zastupništva za technics.

 Brat jednog mog znanca koji živi u Njemačkoj kupio je 1200GAE platio ga 4000eura, mislim da mi je 00029 serijski broj, kaže da je gramofon zbilja dobar ali da nikako ne opravdava toliku cijenu te da nije pretjerano oduševljen i da je očekivao mnogo više obzirom koliko ga je platio.

Svjesni su iz technicsa da sa tom cijenom ne mogu da opstanu na tržištu, nisu ovo 80 ili 90-te godine kada je novca bilo više i koji je vrijedio više.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Willi Studer said:

Kakvo je mišljenje svetilišta o zvuku novog technicsa koji je 4Audio predstavio na sajmu?

Meni se ceo sistem Technics - a  izuzetno  dopao , kako radi  a kako i izgleda . Bas su se potrudili. Zadrzao sam se  pored gramofona i obratio paznju na izradu , stvarno nije sala  , ima ga 16 kg zive vage . Probao sam da ga podignem al -_- da me Aleksandar :lol: ne vidi  pa da me drukne kako pipkam izlozbene eksponate ko u Player - u   . Jbte tezak je ko  pola dzaka cementa   Tanjir sam samo malkice zavrteo a on se okretao narednih 2 minuta , nikako da stane :)

Vrh izgleda novi 1210 , samo sot mislim da cena mora biti  pristupacnija

Nazalost nisam ga cuo prikljucenog. Mislim da je izlagac trebao  malo da se potrudi  i zakaci ga u Technics - ov sistem  da se cuje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam siguran na koji sloj korisnika su ciljali kad su formirali ovu cenu. Prodaja sigurno neće ići kao sa prodhodnim modelima. Vreme im ne ide na ruku jer predhodne generacije su imale mnogo više vremena u ritaulnom slušanju muzike, laaagano izvlačenje vinila iz omota, gledanje omota pola sata,....

Sumnjam da neki 20godišnjak ima strpljenja za tako nešto, oni su rasli pored online igrica i vrlo malo toga im drži pažnju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...