Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kada smo već kod nabavke ploÄa u Beogradu, sinoć mi je stigla ozbiljna isporuka fanka od kolege Duleta Jekića. Ulovio mi je neka zaista izuzetna izdanja, te mu ovim putem zahvaljujem! 
 
Funk%201.JPG
 
Ima svaÅ¡ta, uglavnom klasiÄni fank i R&B. Biće ovo jedno dugo toplo fanki leto!
 
Funk%202.JPG
 
Irakere, afro-kubanski bend Äije ploÄe jurim joÅ¡ od proÅ¡logodiÅ¡njeg epifanijskog iskustva na setu engleskog DJ-a Pola Marfija u klubu Lotrek.
 
Funk%203.JPG
 
Funk%204.JPG
 
Izuzetna kompilacija "Dancing Time", dupli album iz 2012. The Funkees su socijalno angažovani afro-rok bend iz istoÄne Nigerije. Veoma danceable album - kada bih imao beach-bar vrteo bih The Funkees.
 
Funk%205.JPG
 
Ovo je pravi dragulj u mojoj vinilnoj kruni! Trostruka kompilacija Strange Funky Games and Things: "A fascinating musical biography of the evolution of R&B and rap, this continuing album project delves into the back catalogue of rare groove, soul, funk and disco to find the tunes that have counted in sculpting the perfect silhouette of today's R&B and hip-hop." Evo ga tracklist:
 
1. You Are What I'm All About - The New Birth
2. Inside Out - American Gypsie
3. Give Me Your Love - Barbara Mason
4. Looking Up To You - Michael Wycoff
5. Stone To the Bone (Some More) - James Brown
6. She's My Summer Breeze - The Reflections
7. Come Into My Life - The Supremes
8. L.A. Night - Yasuko Agawa
9. Love And Happiness - Monty Alexander
10. Do It Baby - The Miracles
11. Reflections - Bill Conti
12. California Dreaming - Eddie Hazel
13. Strange Funky Games And Things - Jay Dee
14. Loving You - Donald Byrd
15. Porcupine - Nature Zone
 
Wow! Å ta vi vrtite na svojim T... ups... jel' sme na forumu joÅ¡ da se pomene Technics 1210?   :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ni za jednog od gorenavedenih izvoÄ‘aÄa nisam Äuo, doduÅ¡e nisam se nikad ni upuÅ¡tao u taj žanr, tako da cenim da ću ovo leto poraditi na tome. A Å¡to se tiÄe vrtenja, ne vrtim niÄ, TT, Luxman i Nakamichi, kao i sve ploÄe i kasete, su u kutijama na policama u garaži u Zrenjaninu (kurtoazija studentskog života, kraj godine, odjava stana, selidba itd...).

 

:wave2

 

Å to ne bi smeo da se pominje 1210?  :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne deluje loÅ¡e na prvi pogled - ozbiljna firma, 13 kg, veoma dobra cena od 700 dolara (517 evra). Posebno mi se dopadaju detachable kablovi - svi, Äak i uzemljenje. Nadam se da će uskoro stići u Player ili Artist, pa vidimo i to Äudo  :)

 

У одноÑу на 1210 далеко лошији Wow and flutter.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Super OEM ali najbolji. Nadam se da su posvetili pažnju na quality control i eliminisali slabosti prisatne kod postojećih klonova. TakoÄ‘e dizajn je dosta dobar. Ovo je jedini dj gramofon Å¡to bi uzeo u obzir posle 1210. OÄekujem i to da će uticati na pad nerazumnih cena Technics zaliha.

Link to comment
Share on other sites

Panasonic pita koji je vaš omiljeni njihov produkt svih vremena? Mislim da nema dileme da je to Technics 1210 mk2, pa izvolite recite im i vi, dajte svoj doprinos za restartiranje proizvodnje:

https://www.facebook.com/Panasonic

 

Pomenuti gramofon je na vrhu, pa sto praznih mesta. PoÄeo sam da lajkujem ali sam se smorio na pola puta, neka neko nastavi od komentara "The one, The only, The incredible Technics 1200 - What else!"

 

Ovo je direktan link na anketu: https://www.facebook.com/Panasonic/photos/a.290602289310.142429.144105014310/10152674119074311/?type=1&theater

Link to comment
Share on other sites

Ako Panasonic i vrati 1210 na tržiÅ¡te, 99,9% da neće biti potpuno identiÄan. Mogli bi malo i ga unaprede, ali bojim se i osakate. NeÅ¡to na prvi pogled neprimetno, ruÄka (ležaji), interno ožiÄenje, dampiranje.... :unsure:

 

...ili joÅ¡ gore, poÄnu da uzimaju one klonove i lepe Technics sticker na njega.

Link to comment
Share on other sites

Hm! Cilj korporacije tipa Matsushita je profit. Će vidimo šta će biti...

cilj svake korporacije je dobit,meÄ‘utim..osnivaÄ K.Matsushita je imao poslovnu politiku da njihovi ureÄ‘aji moraju biti bolji a jeftiniji od drugih proizvoÄ‘aÄa..tako je nekada bilo..

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da kvarim veselje,ali teÅ¡ko da će od toga iÅ¡ta biti.Nema viÅ¡e ni tih radnika,ni pogona,ni strojeva,jednostavno to se nekad proizvodilo,ne može se vratiti vrijeme.Å ta je bilo-bilo je.Å to bi rekao Älan Willi Studer-to su bila Äuda precizne mehanike koja se neće ponoviti-sada je sve softver!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...