Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

Pa jbt... ProJet 6Perspx sa Ortofom Valncia glavom i boljim od standardnog, kablom (tzv. PrJect SuperPack) je gramofon "da ti pamet stane" po svim parametrima u pozitivnom smislu dakako. ;)

Moram da priznam da sam spreman da zakopam ratnu sekiru sa Projectom! Moja opaska da su Projecti igraÄke (opaska je izazvala lavinu postova i rat sa SvetiliÅ¡tem koji joÅ¡ uvek traje) je bila neozbiljna i neinformisana. Prosto sam bio pod utiskom onog rock bottom gramofonÄeta koje je mesecima stajalo u Pinballu, a nisam se ni malo potrudio (iskreno, nije me ni zanimalo) da saznam Å¡ta sve Project pravi.

Ali evo, postao sam ponosni vlasnik Project phono preampića, iz micro hi-end serije. Potpuno sam fasciniran tim micro sistemom, evo studiram ga već par dana, i smatram da je koncept genijalan. Za neupućene - to je sistem sa desetinama i desetinama minijaturnih ureÄ‘aja, od preampa do mono-blokova, od DAC-ova do strimera, sa lampama ili bez, tu su i CD-ovi, gramofoni, zvuÄnici... sve sjajno dizajnirano i fenomenalno jednostavno za upotrebu - u najboljem Apple stilu!

designbox.jpg

Gramofona ima zaista puno, od jednostavnih do veoma ozbiljnih sprava, koje verovatno jako dobro sviraju...

sep08_project6perspexweb.jpg

Respect za moderan i pametan koncept :thumbsup2

http://box-designs.c...=source&lang=en

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uz ogradu da nemam pojma u kakvom je stanju ovaj SL 1700, ovo može biti dobra niskobudžetna kupovina za 220 eur. RuÄka je ista kao na 1210, a motor ima samo za nijansu manji obrtni momenat...

SL%201700.jpg

Crni, Miloše!

Ajde Å¡to brljaÅ¡ i oftopiÄariÅ¡ na ovom svetom mestu (mislim na tvoj prethodni post na ovoj temi), nego ovog lepotana nazivaÅ¡ niskobudžetnom kupovinom.

Kada govorimo o Technics gramofonima po koje treba otići, ovo je baš jedan od tih i to po retko normalnoj ceni u ovo vreme (uz ogradu da ne znam u kakvom je zaista stanju primerak sa oglasa).

Link to comment
Share on other sites

Ma jok ja... hteo sam da ukazem na to da je kad se sve sabere po punim cenama saldo jos za 10-ak posto visi.... i u tom mislu - 'bes gramofon kome treba 10x skuplji twek da bi prosvirao. Prvo ti "prosvira" novcanik pa gramofon. :screwy

Za 50% nizu cenu kupis nekog Kuzmu, Gyrodek-a, Project-a, Sotu, VPI i uzivas u muzici i jos si "dobar dva soma eura"... :crno-na-belo

Eeeee al' ako drugari zovu da im pustas muziku na zurci tu si limitiran.... sa ovim gore nabrojanim gramofonima neces se proslaviti kao DJ... ;)

Trazio si trazio ;-)

A to sto je peca uradio je malo podebljano, inace, ja bi se zadovoljio sa kablovima i to ne tim skupim, headshellom i mozda napajanje. A ima tip u UK koji pravi solidne modifikacije (ako hoces da ides na lezajee, tanjir,...) a da ostanes sa oba bubrega ... puno jefinije nego Australijanac.

Link to comment
Share on other sites

Dve strane ranije na thread-u "pevas" nazi himnu "Deuthland, Deutchland uber alles" (rec "Deutchland" zamenjujes sa "Technics") a sad sam ja Gebels? :screwy

Vidi, skrecovanje je doslo kasnije.... pich kontrola (lampica za pustanj u mraku, kocnica na motoru...) je ta koja je zasluzna za DJ-isanje i radio primenu... mix-ovanje "u bit"... jel' zivota ti, jel ti kod kuce miksujes? :D

Pitch kontrola je doÅ¡la odma na poÄetku:) SP 10 (profi) ju je imao kao posebnu kontrolu sa strane, i svi kasniji modeli (ne u vidu slajdera). Isto kao i koÄnica, fast start i lampica jer je to potrebno na radiju (uostalom imaju je i EMT koji su kao "najbolji" gramofoni na svetu) - to je tome služilo.

Najzad, kako već napisah: BBC je za svoja emitovanja vršio sa 1210ki što se moglo videti iz popisa opreme koju je koristio i koju je rasprodao jer je ukinuo (sveo) pojedina studija tu u skoro vreme.

Pametnom dosta.

Link to comment
Share on other sites

Ma jok ja... hteo sam da ukazem na to da je kad se sve sabere po punim cenama saldo jos za 10-ak posto visi.... i u tom mislu - 'bes gramofon kome treba 10x skuplji twek da bi prosvirao. Prvo ti "prosvira" novcanik pa gramofon. :screwyZa 50% nizu cenu kupis nekog Kuzmu, Gyrodek-a, Project-a, Sotu, VPI i uzivas u muzici i jos si "dobar dva soma eura"... :crno-na-belo Eeeee al' ako drugari zovu da im pustas muziku na zurci tu si limitiran.... sa ovim gore nabrojanim gramofonima neces se proslaviti kao DJ... ;)

E sad si se ozbiljno pro.ro,

Najveci deo upgrade - a je:Glava,predpojacalo,kablovi,mat i polica koji ti by the way trebaju sa bilo kojim (iole ozbiljnijim) gramofonom i koje ja mogu iskoristiti i sa Thorensom 160 b mk2 na kome imam Sme 3009 rucku - tako da ne razumem tvoj komentar - al dao si mu ga :evil:

Te eto i razloga zasto mi se ne pise konkretno o svakom pomaku koji je Tech doziveo kada zapravo time samo provociram siroke narodne mase a to mi u zivotu uopste nije potrebno. :roll:

Te - Å ta god imali u tome uzivali i .

Link to comment
Share on other sites

Колико они троше тог лепка?

:wave2

Sad su malo redukovali, jer su se "zadovoljne muÅ¡terije" žalile na primitivizam konstrukcije ruÄke, pa je gazda morao da uloži pare u redizajn, te se (voÄ‘en WAF faktorom najverovatnije) odluÄio na karbon fiber. RuÄica je ostala ono Å¡to i je i bila u poÄetku - najslabiji i najkatastrofalniji deo ovog (loÅ¡eg) gramofona... pardon... igraÄke.

Link to comment
Share on other sites

Питање је да ли је то Ñтварно карбон од чега је направљена ручка? Мени нешто не делује.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Питање је да ли је то Ñтварно карбон од чега је направљена ручка? Мени нешто не делује.

:wave2

Å ta god da su uradili - samo da promene onaj katastrofalni aluminijum kojim su se posebno diÄili kao tehnoloÅ¡kim Äudom (single piece aluminum), a bolje da su se pokrili uÅ¡ima...

Link to comment
Share on other sites

Sad su malo redukovali, jer su se "zadovoljne muÅ¡terije" žalile na primitivizam konstrukcije ruÄke, pa je gazda morao da uloži pare u redizajn, te se (voÄ‘en WAF faktorom najverovatnije) odluÄio na karbon fiber. RuÄica je ostala ono Å¡to i je i bila u poÄetku - najslabiji i najkatastrofalniji deo ovog (loÅ¡eg) gramofona... pardon... igraÄke.

.... pa je zato Linn ugradjuje u jednu od inkarnacija svog legendarnog LP12.

Inace, ti si ih slusao pa znas. Pardon.

btw, odakle toliko komleks od ProJect-a?

Link to comment
Share on other sites

Pitch kontrola je doÅ¡la odma na poÄetku:) SP 10 (profi) ju je imao kao posebnu kontrolu sa strane, i svi kasniji modeli (ne u vidu slajdera). Isto kao i koÄnica, fast start i lampica jer je to potrebno na radiju (uostalom imaju je i EMT koji su kao "najbolji" gramofoni na svetu) - to je tome služilo.

Najzad, kako već napisah: BBC je za svoja emitovanja vršio sa 1210ki što se moglo videti iz popisa opreme koju je koristio i koju je rasprodao jer je ukinuo (sveo) pojedina studija tu u skoro vreme.

Pametnom dosta.

Jeste i sta ti to govori? Gramofon(e) konstruisane u svrhu profi koriscenja proizvodite u kucne hifi ikone? Neozbiljno i smesno.

Sta me bre briga sta je u studijukoristio BBC? Ja nemam ni studio ni radio stanicu. Ni diskoteku takodje. Ne treba mi gramofon koji da bi prosvirao mora da se tvikuje i ne mislim da ga sutira nogama pa a mi je bitno koliko moze da izdzi. Bitno mi jekako svira Technics svira prosecno. Sasvim prosecno. :)

Pametnom dosta?

Link to comment
Share on other sites

.... pa je zato Linn ugradjuje u jednu od inkarnacija svog legendarnog LP12.

Inace, ti si ih slusao pa znas. Pardon.

btw, odakle toliko komleks od ProJect-a?

Jesam. Slušao, vrlo intenzivno, jer sam ga imao, pa verovatno među prvima u ovom gradu...

PokuÅ¡avao da umirim katastrofalne rezonance pomenute ruÄice.

Da sredim podrhtavanje koje je poticalo od motora na gumenim nosaÄima sa pomerljivom geometrijom (ni toliko trust mozgova nije znao da nacrta).

Da nekako umanjim grebanje i drljanje metalnog vratila specijalno nabavljenog u posebne svrhe (zajedno sa upucanim parama za Speed Box i ostala sranja).

Na kraju sam odustao. Nije to za mene.

A ko voli - nek izvoli.

Link to comment
Share on other sites

Jeste i sta ti to govori? Gramofon(e) konstruisane u svrhu profi koriscenja proizvodite u kucne hifi ikone? Neozbiljno i smesno.

Sta me bre briga sta je u studijukoristio BBC? Ja nemam ni studio ni radio stanicu. Ni diskoteku takodje. Ne treba mi gramofon koji da bi prosvirao mora da se tvikuje i ne mislim da ga sutira nogama pa a mi je bitno koliko moze da izdzi. Bitno mi jekako svira Technics svira prosecno. Sasvim prosecno. :)

Pametnom dosta?

Govori mnogo.

A Å¡to se tiÄe korišćenja gramofona, kaži to EMT-ovcima, pa da vidim Å¡ta će ti oni reći, sobzirom da su i ovi gramofoni konstruisani za profi korišćenje i proizvedeni u kućna božanstva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...