Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

To je Å uca da bi se dodvorio, bacio kosku sa dekovima.

Pristalica sam ideje da ovde ostane samo priÄa o gramofonima, obzirom da je tema na vinilnom podforumu, a ako neko ima želju i potrebu, može da otvori drugu neku temu, recimo pod nazivom: Technics ÄistiliÅ¡te.

btw. MilosA briljira sa Indy mudrostima :)

Nemam potrebe da se dodvoravam jer Milos zna ko sam i kakav sam a ti se pravis ne pametan vec ne - dobro - nameran i prizeljkujes nekakvo Technics cistiliste a u stvari si mislio na smetiliste. I ovde si dosao coveku da zagorcas zivot i da se isprdis po temi - nekulturno. Bar je sad svima jasnije da si po prirodi takav covek i dobro je da si se i ovde odmah upisao. Ti kad me ne bi uzeo u usta ne bi se zvao Ras izgleda da sam ti bas :) zanimljiv kao licnost . Moj Technics Deck M - 88 nije koska kako je ti nazivas nego je Audio komponenta koju volim a slikan u mojoj polici i sa zadovoljstvom ga slusam svaki dan. Pokretac teme nije naveo da sme samo da se pise o Tech... gramofonima i sam je kacio slike raznih Tech... uredjaja cak i u naslovu teme to nepise vec je Generalno u pitanju ,,Technics Svetiliste,, sto u prevodu znaci da se mozemo klanjati svim Techn.... komponentama, ako gresim neka me Milos ispravi. Cenim Technics kao Brand imao sam ih puno, imam i sad njihov deck, sanjam o nekom njihovom :facehearts magnetofonu i pitanje je trenutka kad cu neki da udomim. Imam i neke planove za gram.. sp - 10, drugar trenutno ima 2 komada sp - 10 i treba to da testiramo protiv njegovog Thorens - a 126 mk3 electronic pa ako sve prodje kako treba mozda :) ustupi za xxx eura 1 komad meni :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sam naravno, mod = modifikacija. Negde prikazano na netu?

Ima jedan engleski topic sa puno slika. Tu je tip mijenjao kablove u rucki pa "izasao napolje". Sa puno velikih slika i objasnjenja, mislim da sam stavio link jos davno samo sada ne mogu da ga nadjem.

Edit:

Evo ga!

Link to comment
Share on other sites

Nemam potrebe da se dodvoravam jer Milos zna ko sam i kakav sam a ti se pravis ne pametan vec ne - dobro - nameran i prizeljkujes nekakvo Technics cistiliste a u stvari si mislio na smetiliste. I ovde si dosao coveku da zagorcas zivot i da se isprdis po temi - nekulturno. Bar je sad svima jasnije da si po prirodi takav covek i dobro je da si se i ovde odmah upisao. Ti kad me ne bi uzeo u usta ne bi se zvao Ras izgleda da sam ti bas :) zanimljiv kao licnost . Pokretac teme nije naveo da sme samo da se pise o Tech... gramofonima i sam je kacio slike raznih Tech... uredjaja cak i u naslovu teme to nepise vec je Generalno u pitanju ,,Technics Svetiliste,, sto u prevodu znaci da se mozemo klanjati svim Techn.... komponentama, ako gresim neka me Milos ispravi. Cenim Technics kao Brand imao sam ih puno, imam i sad njihov deck, sanjam o nekom njihovom :facehearts magnetofonu i pitanje je trenutka kad cu neki da udomim. Imam i neke planove za gram.. sp - 10, drugar trenutno ima 2 komada sp - 10 i treba to da testiramo protiv njegovog Thorens - a 126 mk3 electronic pa ako sve prodje kako treba mozda :) ustupi za xxx eura 1 komad meni :wave2

Procitaj prvo u kojem se pod forumu tema nalazi! Valjda se i to ne treba objasnjavati!

Link to comment
Share on other sites

Imam i neke planove za gram.. sp - 10, drugar trenutno ima 2 komada sp - 10 i treba to da testiramo protiv njegovog Thorens - a 126 mk3 electronic

Å uco, koliko sinoć smo Ston, Buja i ja kovali planove kako da se domognemo nekog SP-10: ako ga naÄ‘eÅ¡ i namontiraÅ¡, oÄekujemo poziv na prvo sluÅ¡anje :cheers

Link to comment
Share on other sites

...manje-viÅ¡e podforum, nego Å¡to je bajker ćuftoljub joÅ¡ na poÄetku prvog posta ove teme rekao:

Pa napocetku je bas napisao gramofon a posle se promjenilo ....

Vinyl pod forum je trazen da se otvori od mene i bar do sada je bio zasticen od malo zescih shranja kao ostali dijelovi pa bi rado da se takav i zadrzi!

Posto pojedinci naglasavaju da su otvorili teme pa imaju "velika" prava zato ja naglasavam da sam trazio pod forum i isto pravo trazim i za sebe :order

Link to comment
Share on other sites

Å uco, koliko sinoć smo Ston, Buja i ja kovali planove kako da se domognemo nekog SP-10: ako ga naÄ‘eÅ¡ i namontiraÅ¡, oÄekujemo poziv na prvo sluÅ¡anje :cheers

Naravno ovde ce pasti prva obavestenja. Trenutno je na stolu rucka Audio Tehnica ali mislim da ce covek ici na SME Ser II , treba da se uradi odgovarajuca baza tako da ce biti posla ali bicu obavestavan o svakom koraku. Bio sam kod tog druga sa Userom inace to je Inzinjer koji je meni prepravio Accu - odnosno sad su krsiphase kako ga nazvase :blah neke uvazene kolege a koje ne bi prodao ni za kakve pare. Pali smo na dupe kad je skinuo onu tanjircinu od xxx kg a sta se nalazi ispod - majko mila kakva mrcina od motora a kocnica kao na automobilu. Sledeci put cu da slikam kad odem kod njega pa kacim slike. Slusali smo i Studerov :) magnetofon A 80 :wave2

Da li je dozvoljeno pisati i o ostalim Technics Audio komponentama ili vazi samo za Techn... gramofone :wave2

Link to comment
Share on other sites

Dobro nam doÅ¡ao, oÄekivali smo te. Q33 je sjajan gramofon. Da li si neÅ¡to radio na 1210?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hvala na dobrodošlici....

Nažalost nisam, kao Å¡to sam rekao imam u planu da uradim ta prepakivanja. Moram da priznam pobegao mi je jedan SL1210, a ja u meÄ‘uvremenu imao infarkt i tako dalje da ne davim. Naravno dok proÄ‘e sve ovo u vezi Äuke i da se oporavim, posle da jurimo neki SL1210 pa da se bacimo na prepakivanje.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam pobegao mi je jedan SL1210

Ovih dana ćemo lakše pronaći sveti gral nego dobar 1210. Što ti je hype. Ali zaslužili su - mnogi Tehniksi su godinama robijali po diskotekama i splavovima :plakanje red je da se pod stare dane skrase i srećno udome u audiofilskim sistemima...

Link to comment
Share on other sites

Ali zaslužili su - mnogi Tehniksi su godinama robijali po diskotekama i splavovima...

Da znaš da si upravu, ovaj moj SL-Q33 je robijao po mnogim žurkama po Beogradu, izdržao je sve ove godine i dan danas radi ko blesav.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

morao bih da produzim kablove gramofon ce biti na posebno napravljenoj zidnoj polici, Trebalo bi da produzim na 2 m.

Mnogi dobri gramofoni imaju 0,7 ili metar kabla hard-wired za ožiÄenje ruÄke (ili za mute ploÄicu kod automatika). To je naÄin da se izbegne jedan konektor, ali i poruka: "Nemoj imati druge kablove osim ovih i nemoj imati duže kablove od ovih." Signal iz MM a naroÄito MC glave je veoma nežan, osetljiv na smetnje i zato treba da bude kratak, nikako 2m dugaÄak. Prepravi policu!

Link to comment
Share on other sites

I da...zaboravih ako neko ima predlog za upgrade kablova, morao bih da produzim kablove gramofon ce biti na posebno napravljenoj zidnoj polici, Trebalo bi da produzim na 2 m.

Ako će ti neÅ¡to znaÄiti, ja sam sliÄan problem reÅ¡io nabavkom ovakvog adaptera:

43483.jpg

...na koji sam s druge strane prikaÄio kabel potrebne dužine.

Zujanja i brujanja nije bilo, Äak ni sa MC zvuÄnicom...

Link to comment
Share on other sites

I da, otkud natpis Panasonic 1210? Za to nikada nisam Äuo, a kamo li video.

Bio sam prije par dana u radnji gdje sam vidio taj Panasonic ili National.Isao sam tamo specijalno da bih ga slikao fotku postavio ,nemaju nijedan vise cijena je bila nesto oko 440e,a prodavacica mi je rekla da ga mozda imaju u Herceg Novom radnja je Tehnomarket cini mi se(ima i Tehnomax).

Link to comment
Share on other sites

I da...zaboravih ako neko ima predlog za upgrade kablova, morao bih da produzim kablove gramofon ce biti na posebno napravljenoj zidnoj polici, Trebalo bi da produzim na 2 m.

Produzavanje kablova donosu vecu ukupnu kapacitativnost (kabl u rucici + interkonekt + pretpojacalo).

Da li ce to biti lose ili ne, zavisi od kapacitativnosti kabla po metru (kabl manje kapacitativnosti moze biti duzi i obratno),

kapacitativnosti phono sekcije,

kao i o podatku o opsegu kapacitativnosti koji je idealan za zvucnicu koju nameravas da koristis.

Znaci za duzi kabl ti treba kabl manje kapacitativnosti po metru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...