Jump to content


Klub ljubitelja mačkolikih stvorenja


perodeformero

Recommended Posts

  • 1 year later...

Mačkari pomagajte!

Usvojila me mačka.?!

Prekjuče dolazim ja na vikendicu kad se iznenada pojavi mačka. Prvi put je vidim a ona pitoma, mazi se ko da se godinama znamo. Sve ostale mačke mi samo preturaju po kanti i strugnu kad se pojavim. Umiljava se, trlja telo o moje noge, igra se, hoće da uđe u kuću ko da je domaća. 

Tri dana ne mrda od mene. Tu su i žena i ćera ali od mene se ne odvaja.

Ne znam šta ću. Ne umem da čuvam mačke. I šta ću sutra kad pođem kući? Nit mi je da je ostavljam niti je da je vodim.

_20170910_182114.JPG

Link to comment
Share on other sites

Po nekim verovanjima ako macka dodje vama - treba da je usvojite.

Sto se tice cuvanja tj da ne znas da je cuvas; to je najmanji problem. Macke su neverovatno samostalne, cela matematika oko cuvanja je menjanje peska i sipanje hrane. Naravno, mora vaspitanje u smislu da li sme na sto ili ne itd ali brzo i to nauce.

Jedina mana koja bi mogla da se pojavi jeste linjanje, imao sam slicnu macu kao ta sa slike i imali smo mnogooo dlaka.

 

Eto ukratko :-)

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, siroma said:

Mačkari pomagajte!

Usvojila me mačka.?!

Prekjuče dolazim ja na vikendicu kad se iznenada pojavi mačka. Prvi put je vidim a ona pitoma, mazi se ko da se godinama znamo. Sve ostale mačke mi samo preturaju po kanti i strugnu kad se pojavim. Umiljava se, trlja telo o moje noge, igra se, hoće da uđe u kuću ko da je domaća. 

Tri dana ne mrda od mene. Tu su i žena i ćera ali od mene se ne odvaja.

Ne znam šta ću. Ne umem da čuvam mačke. I šta ću sutra kad pođem kući? Nit mi je da je ostavljam niti je da je vodim.

_20170910_182114.JPG

Vodi mačku kući,nema razmišljanja,treba čitati znake koje sudbina šalje!

 

Link to comment
Share on other sites

 

Prizemlje ili deseti sprat, svejedno. Naučiće se. Mačke koje izlaze na ulicu, u velikom gradu, imaju kratak životni vek. Neka bude uvek u jednoj prostoriji, ako nauči na posip za mačke, na konju si. Još ako imaš zagrađen balkon, milina. Na prozore koje otvaraš obavezno stavi neku žicu, jer će, kad tad, skočiti za nekim vrapcem.

Link to comment
Share on other sites

Ako je tako umiljat, možda dozvoli da ga okupaš. Čini mi se da ima masne naslage u korenu repa, prilično uobičajena pojava hormonskog uzroka, zbog toga često opadne dlaka i rep ružno izgleda. Povremeno dobro napuderušeš taj region, da upije masnoću i osuši kožu. Očistiš ga od buva i vakcinišeš... to bi bilo sve, nije teško. :)

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, siroma said:

Ma mučiće se na 10. spratu. A i mi snjom.

Baš sam u strašnoj dilemi.

_20170910_195211.JPG

Nema nikakve veze koji je sprat da li je kuća ili stan, bitno da je neko voli i da ima da se brine o njoj. Mnoge mačke žive u stanovima, naviknute nikada ne izlaze napolje , moja majka ima takvu mačku i sve OK uživa.

Ja sam u kući, mačke slobodno ulaze i izlaze, a imam dve koje su svojevoljno unutra skoro da i ne idu napolje, mogle bi da žive na stotom a ne na desetom spratu.Bitno je da se steriliše bez obzira da li je je muško ili žensko i nema problema. Mačkama je higijena i odlazak u pesak urođena, za razliku od pasa koje treba učiti, a disciplina življenja u stanu se vrlo brzo stekne učenjem

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, siroma said:

Ma mučiće se na 10. spratu. A i mi snjom.

Baš sam u strašnoj dilemi.

Nece se muciti na desetom spratu. Moraces malo da je dovedes u red za zivot u stanu i malo da prilagodis stan za novog clana porodice, ali nije to nista strašno.

Mi imamo dve macke i ne zale se.

 

 

IMG_20170531_143016.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Pošto se nisam neko vreme oglašavao zbog mnogo privatnih stvari, vreme je da saopštim da od prošle godine moja ljubimica, član porodice, i razlog za otvaranje ove teme, nije više sa nama posle 18 godina zajedničkog boravka na ovom svetu. Znam da je na nekom lepšem mestu prepunom miševa, džigerice, piletine i ostalih mačećih đakonija.

Sl4hRWvuAlJbizGi6o1IcF6zcCKRLxnU7jBwaWtNFmiB3BXuji07rdIrmcz0-TOSGSGlR6WPv43Cw2dvm4rv5WtJNzZIpBBZTW7RPo4EyWoVFQg4bsDJrXaSYgmpHLW3qat6EAK849eZyceYM4PQJILtgAuyv29RRMy3QdOpD0q2gNMyVarR5PLFhvbvFEcbvOVNOr4ipi5wG79YH8gqec9sbBhXybJyLqhWNgC6cxqqcRejtbW4pu1OdhNGbrfhkXFVfoDAm2an_4F3INY64yC2aquahFxQXwJWkVe9gQ1dhdsFIjzeFqTJluIxCwhP8238LKtK6gJ5TJXemtAzu2ZRou-stmZo51wI7tcmHcz8P3jOSiJusVE0C32W4Dh-CIzUai1js7VmFIjkE-IkQb51fyXhOT9_Cx8GEJfW7LyCurZd4i7q72wLyi7rfSwuz-be2Df06za4pU4ZXQcPzeMTN2zlrM8K7sTZM9VoZiHgSwO1IhbpUUzaAuhiU3l9MF7OtfVOFzYqAgx21gA_b69h6NBfFRU0asAHVbHE5EicUm4iZ2TnRuNyKDy6KGsMLe5nEDNplEaglkfTPzuzuAvvn1VzV9eDiiqfbO9rdhW61Ry2smUXM-XNqsv1whhQpQbdB1s6vFOQSgVFxBjW6x72XaSDi-4lCRbSPACQvjEelG8lA2Rh4uxFAe6AnVWz-VofjoK_Z-DE9VMtXAD8Quuk51mJ8RmWmXPL1W2yTlPjAJbPpvSsnRy-fF-zOCtvduzNqhJi5XGgu0LNiNVpQn2FVaw0Am-lkTorpVhOzpgChhjjriX9VcNmAaQjtzTXOvAWc_qF-G-elFiP18qZsxLiV0C_b7vG8L2qzTNNvHglgvE4l4soKdWiuCLocaWJNEH12F74X808RskoMnjk2CWpePp0NWUy8MoY1R8KXODeUtVKeq1EDMPXECJq1Z-8yVb-D-s-5U62kJdPsg=w1154-h865-no?authuser=0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...