Jump to content


Klub ljubitelja mačkolikih stvorenja


perodeformero

Recommended Posts

samo da iznesem malo upozorenje za ljubitelje mackova koji izlaze napolje.  Iako je jos uvek poprilicno hladno, kod bezmalo svih mojih macaka ( naveo sam da ih imam mojih cak 7 + i neke koje povremeno dolaze )  sam poceo da nalazim krpelje.  Redovno ih pregledavam, i cesto im nadjem barem po jednog krpelja.  Pregledao sam i mog psa ali brzim pregledom ( posto je detaljno kod njega nemoguce jer je mesanac cupavog terijera i samo bi da se igra i zajebava ) mi se cini da nema, a i on je vezan na lancu pa ne moze da dopre do trave.post-10581-0-90873300-1363714876_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

A jos bolja varijanta bi bila da ga udomi neko ko ce da ga mazi i pazi,umesto da ga po sumi jure lovci,i da mu seku rep zbog proseka.

 

Naravno da je reudomljavanje najbolji i najhumaniji ishod :thumbsup2  ali sve je bolje od lanca. InaÄe, držanje životinja u nehumanim uslovima je opisano i sankcionisano u Zakonu o dobrobiti životinja Republike Srbije iz 2009, vidi ovde

Link to comment
Share on other sites

a koja je razlika izmedju lanca i bokseva u kojima kao "humaniji" drze pse ?

 Psa drzim na lancu jer smatram da je to isto kao i da je u boxu ( ovako cak ima i vise prostora jer je lanac dugacak).  A moram tako jer onda ne bih imao i macke jer bi ih razjurio ( iako je jako dobrocudan i pitom i  nije opasan za njih voli da ih juri ), a isto tako bi i rasturio sve po dvoristu i basti posto grize sve sto dohvati ( terijerska narav )

 

btw taj moj pas na lancu je vise mazen i vise zbrinut nego vecina onih koji trce "slobodno" po kuci

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je reudomljavanje najbolji i najhumaniji ishod :thumbsup2  ali sve je bolje od lanca. InaÄe, držanje životinja u nehumanim uslovima je opisano i sankcionisano u Zakonu o dobrobiti životinja Republike Srbije iz 2009, vidi ovde

Naravno da ne branim lanac,mogu samo da pomislim u kom je psihickom stanju ker kad je ceo dan na nekoliko metara lanca,ja sam mog spasao tako sto sam ga otkupio od coveka koji ga je drzao na pola metra lanca u sred najgore zime.Nema tog hi-fija koji mi je pruzio toliko radosti :)

IMAG0033_zpsf098928b.jpg

Link to comment
Share on other sites

samo da iznesem malo upozorenje za ljubitelje mackova koji izlaze napolje.  Iako je jos uvek poprilicno hladno, kod bezmalo svih mojih macaka ( naveo sam da ih imam mojih cak 7 + i neke koje povremeno dolaze )  sam poceo da nalazim krpelje.  Redovno ih pregledavam, i cesto im nadjem barem po jednog krpelja.  Pregledao sam i mog psa ali brzim pregledom ( posto je detaljno kod njega nemoguce jer je mesanac cupavog terijera i samo bi da se igra i zajebava ) mi se cini da nema, a i on je vezan na lancu pa ne moze da dopre do trave.attachicon.gif24022010168.jpg

 

Pravi je sreckovic, jer je prosto sprecen da se na njega zakace krpelji. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Super, mali ti je lep i negovan - imao je sreće Å¡to je naiÅ¡ao na tebe! A sada mu nabavi i jednog malog Äupavog mrnjau prijatelja...

 

Najveća je ljubav izmeÄ‘u maÄke i psa

Pa ne bi ih nazvao prijateljima,ali ni ne ocekujem to od njih ona je bila tu pre njega.Nju su spasle keva i sestra dok smo ziveli na konjarniku,dosepala je do njih i prela je,odvele su je kod veterinara na vreme,nogica joj se inficirala pa je imala operaciju,al je sad sve ok,sem sto ne mogu da je ubedim da se slaze sa kerom i obrnuto :)

IMAG0026_zps0faa5db3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa ne bi ih nazvao prijateljima,ali ni ne ocekujem to od njih ona je bila tu pre njega.Nju su spasle keva i sestra dok smo ziveli na konjarniku,dosepala je do njih i prela je,odvele su je kod veterinara na vreme,nogica joj se inficirala pa je imala operaciju,al je sad sve ok,sem sto ne mogu da je ubedim da se slaze sa kerom i obrnuto :)

 

Kuca i maca mogu da postanu baÅ¡ dobri prijatelji - retki su sluÄajevi da se ne slažu. Ali pod uslovom da poÅ¡tujeÅ¡ njihovu hijerarhiju: ako je maca dominantna (a najÄešće jeste!), prvo nju nahrani, prvo nju pomazi, prvo nju primi u krilo. Maca će biti stabilna i zadovoljna, a kuca neće imati niÅ¡ta protiv. I svi srećni! Probaj, pa javi kako ide  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Kuca i maca mogu da postanu baÅ¡ dobri prijatelji - retki su sluÄajevi da se ne slažu. Ali pod uslovom da poÅ¡tujeÅ¡ njihovu hijerarhiju: ako je maca dominantna (a najÄešće jeste!), prvo nju nahrani, prvo nju pomazi, prvo nju primi u krilo. Maca će biti stabilna i zadovoljna, a kuca neće imati niÅ¡ta protiv. I svi srećni! Probaj, pa javi kako ide  :thumbsup2

Probao sam do sad dosta puta ali se uglavnom svodilo na to da macka zavrsi na necemu visokom a ker ceka dole.Da oce barem u miru da koegzistiraju,lako bih ja njih slozio.ne znam kako da pocnem,a da ne bude haos u kuci. :order

Link to comment
Share on other sites

veci nego vecina tzv "ljubitelja zivotinja" koji ih drze u boxevima od 3-4 m2  ili u za njih skucenim stanovima pa ih kao setaju 1 dnevno itd..

 

Apsolutno se slazem (crveni deo texta), ali lanac NE POSTOJI u ovoj prici. Lanac se tolerise jedino kod brodskoga sidra i u tom slucaju mora biti iskljucivo prohromski.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam do sad dosta puta ali se uglavnom svodilo na to da macka zavrsi na necemu visokom a ker ceka dole.Da oce barem u miru da koegzistiraju,lako bih ja njih slozio.ne znam kako da pocnem,a da ne bude haos u kuci. :order

 

Zaista nije nemoguce, a treba samo malo strpljenja. Nista ne ide preko noci.

 

Mi u nasoj kuci imamo u zadnjih 100-tijnak godina iskljucivo nemacke ovcare. U jednom periodu mog detinjstva smo imali i macku. Navikli su se bili jedno na drugo, pa kada se maca omacila bilo je stvarno zabavno. Macici su cesto jeli iz iste posude sa nasom Mazom (zenka nemackog ovcara, crna skroz i na gornjoj granici gabarita, retka pojava), a svakodnevno su dremali na njoj, tokom poslepodnevnog laganog izlezavanja. Zao mi je samo sto nemam bas ni jednu fotografiju da potkrepim ovu pricu, osim onih na mom licnom solid-state uredjaju izmedju usiju.

Link to comment
Share on other sites

interesantno kako je mackama oduvek bilo zanimljivo da spavaju na elektricnim uredjajima. Dok su se koristili CRT televizori.  sasvim normalna pojava kod mene je bila macka na televizoru.  Sada su im opet zanimljivi npr risiveri od total tv-a itd..

 

btw prekinuse me predhodni sagovornici... ali... i dalje da upozorim ljubitelje macaka i pasa da pripaze na krpelje jer ih ja i dalje redovno nalazim na mackama iako je opet hladno...

Link to comment
Share on other sites

Moj pas živi možda bolje od mene, on ima garsonjeru:

 

copyofimg0341.jpg
 
copyofimg0312.jpg
 

ali smatram da pas na lancu (ne bilo kakkvom) nije nikakav zloÄin.

 

Ima rasa koje mogu da opstanu i opstale su stotinama godina na taj naÄin, bez poremaćaja u karakteru i psihi pasa.

Naravno da ne sme da bude non-stop na lancu, da ga treba puštati, izvoditi .....

Ali ko nema uslova za box može i lanac odgovarajuće dužine sa sistemom za kretanje, koji se neće uplitati sam u sebe itd ...

Link to comment
Share on other sites

Poistovećivanjem ljudi i životinja Äinite veliku greÅ¡ku. Pogotovo to sa psihom i sa patnjama i naÅ¡im uobraziljma o njihovoj ljubavi prema nama vlasnicima. To Å¡to bi mi voleli da oni misle i osećaju, nema veze sa pravom realnošću. 

Link to comment
Share on other sites

Sve Å¡to proglaÅ¡avaÅ¡ dobrim za životinje, prethodno probaj na sebi. Provedi par dana na lancu ili u svom superkomfornom neomalterisanom boksu na minus 10, pa nam ispriÄaj kako si se proveo?

 

Molim za brisanje ovih jezivih off-topica  :evil:

 

 

Super,

mali ti je lep i negovan - imao je sreće što je naišao na tebe! A sada

mu nabavi i jednog malog Äupavog mrnjau prijatelja...

 

Najveća je ljubav izmeÄ‘u maÄke i psa

 

 

a ovo ti  je kao " humano i normalno " ?

 

drzanje psa velicine omanjeg teleta u stanu od  50 ak ili mozda 60ak m2 ????

 

pa moj pas na lancu ima vise prostora za kretanje  nego ti psi u stanovima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...