Jump to content


HiFi sistem by Petar


petarjovic

Recommended Posts

moj sistem

PojaÄalo Jungson JA-66A

cd player Sony CDP-508ESD

zvuÄnici Canton Karat M 50

dvd rekorder Sony rdr-hx820

Televizor Sony KV-32 FQ70

strujni za pojaÄalo Furutech FP-314Ag sa konektorima Fl-11(g), strujni za cdplayer se nemože vaditi

zvuÄniÄki kablovi Oelbach reference i bananice Oelbach B1

cd sa pojaÄalom je spojen sa Kimberom PBJ sa rodijumskim ÄinÄevima, original gajtan iz USA

dvd sa pojaÄalom je spojen sa Belden sa Monster ÄinÄevima, opasan gajtan!

Soba je dnevna, nije neki prostor ali...

Dajte komentare :type

post-29565-0-09619900-1340249719_thumb.j

post-29565-0-26926300-1340249943_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

A food for your thought: izbaci TV, na njegovo mesto stavi gramofon!

TV sam uzeo 2006. godine, kad su plazme i LCD-ovi bili mnogo skupi, mada je on tada bio top model i ova polica je po njemu pravljena a i zbog toga Å¡to sam dugo furao 5.1 sistem, pa mi je tu bio i centar i AV risiver itd.

Elem, nisam ljubitelj gramofona, mislim da je to prevazidjeno,mnogo je skupo a za te pare se može dobiti mnooooooooogo dobra digitalija.A sada da krećem u nabavku ploÄa,skupo, teÅ¡ko...A tu su FLAC itd

Evo ovaj moj cd pleyer,relativno jeftin a odliÄan a za te pare nemožeÅ¡ dobru ni ruÄicu za gramofon uzeti!

post-29565-0-64443700-1340308810_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Jesi li sluÅ¡ao taj Cd plejer jako me interesuje kako zvuÄi?

komsija sta da ti kazem kineski HI END koji kolje skupe firme poput m levinsona,krella itd

untra nema ni 1 deo da je kineski sve skupi delovi,kad mu se ubace NOS lampe :) zlo od cd plejera

samo ima retardiran daljinski upravljac.. . . a cena mu je vise nego prixvatljiva

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, slusao sam taj cd Jungson,dobar je a slusao sam i jaci Magic boat koji je mnogo bolji, SACD.Prave se i lampaski i tranzistorski,mana Jungsona je sto im je zvuk mnogo oÅ¡tar i moje pojaÄalo je oÅ¡tro, medjutim igranjem sa kablovima i ovom kombinacijopm Å¡to imam je zvuk omekÅ¡an i meni prelep.

Polica je tipski pravljena za TV i zasad nerazimašljam o zameni,nemam ni neki poseban prostor, sve je to u dnevnoj sobi,kad budem imao posebnu sobu,samo ću HiFi,ništa TV i to.

Evo jedan upgrade sam radio,skinuo sam limÄiće sa Cantona a stavio Oelbach Ratle snake,dobio sam na detaljima i basu i zvuk mi je postao malo otvoreniji. :banana

Pozdrav! (administrator me mnogo proverava, zadržava mi poruke a neznam zašto, zato kasnim a porukama ali nesvojom greškom!) :wave2

post-29565-0-76095800-1340977726_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

da,ha ha, to je zanimljivo, pre par godina sam dao drugaru par praznih diskova da mi neÅ¡to po njegovom izboru nareže, jer ima cdrekorder.I posle par dana dodjem i on govori Å¡ta mi je snimio i kaže snimio sam ti Pedera.Tad nisam znao ko je to i mislio sam da me zeza, ja kažem koga a on opet Pedera veli.Ja uzmem disk i stvarno tip Peder af Ugglas i joÅ¡ veće Äudjenje pa zadovoljstvo,odliÄna svirka, vrh snimak-od Opus 3 je to, taj Peder je fenomenalan,gomilu instrumenata svira i joÅ¡ uvek mi je jedan od lidera.

Evo moje police :loveface

post-29565-0-80528700-1341342087_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Dobar je Peder. Ja ga imam na vinylu. Inaxce, sve od Opus3 je odlican snimak, Poslusaj Eric Bibba.

Imam dva albuma od Eric Bibba, na ovoj mojoj polici sa cd-ovima bi trebali da se vide i jedan je original Opus 3 a drugi rezanac.

InaÄe snimci od Opusa su malo tamniji i meni liÄno ima 5 interesantnih albuma a ostalo je smor, mnogo bolji izbor a i kvalitet je recimo po meni jedna od boljih kuća nemaÄka ACT ili ECM.

Evo slika mog strujnog kabla koji bi pohvalio posebno,svaki evro opravdava-Furutech!

post-29565-0-36551300-1341430374_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

€?

Ja sam ovaj gajtan kupio od drugara koji ga je doneo iz NemaÄke, kod Kanibala jedan ovaj konektor je 70 evri bio,ovo je Gold inaÄe a oni su najskuplji, to je u stvari pozlata a ispod je bakar i to je razlika najveća u odnosu na kineske kopije kojih ima dosta kod nas jer kod kineza je mesing pa se uvek sijaju.A sam gajtan je njihova viÅ¡a srednja klasa,neznam koja mu je cena.

U svojoj klasi i cenovnom rangu nisam Äuo bolji pa Äak i neke skuplje na naÅ¡im testovima je pobedio!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Petre Jovicu, lozis se previse... be potrebe sumnjas, taj tvoj Jungson nece nadmasiti ni neko firmirano pojacalo od 1000,- eura... uzmi ga pa odvrni srafove i pogledaj sta ima ispod haube, nista kinesko a kinez, nemoj se loziti, nego kad budes imao novaca, tj kad skupis neku crkavicu, onda kreni u potragu za boljim ampom, ima mnogo alternativa, samo da je para... Kanton se lepo uklapa i dosta je univerzalan, nije izbirljiv...

Link to comment
Share on other sites

Meni je nekako logiÄno da se prvo isproba joÅ¡ nekoliko drugih modela ampova u sistemu, pa da se onda vidi Å¡ta dalje.

Å ta ako se ispostavi da to pojaÄalo nije niÅ¡ta loÅ¡ije od drugih sa kojima se uporeÄ‘uje, i koji su u konkurenciji za upgrade?

Ipak, ako se odluÄiÅ¡ da uzmeÅ¡ bolji amp, uzmi i meni jedan....ako te ne uhvate. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...