Jump to content


Dovoljno dobar izvor (izlaz)


dude

Recommended Posts

Nisam isprobavao konkretan slucaj sa usb kartama ali u tom rangu cene mislim da svaka dodata stvar nece doneti neki napredak,cak naprotiv.Ako i donese to ce biti minimalno,sto opet ne mora biti cujno na svim sistemima - samo moje misljenje.

Slozio bih se sa Garson-om i kada budzet dozvoli predlazem da pokusas sa takvim uredjajima kao sto je HiFace ili nesto sl.A taj laptop,ako je kvalitet njegovog SPDIF signala bar priblizno proporcionalan njegovoj ceni bi trebao da bude sasvim ok.

Na tvom mestu,ja bih prs' u uvo i :listen

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To već probija budžet, a i posle mi treba solidan coax. digitalni kabl, što još naknadno uvećava trošak. ;-)

Prištedi pare i kupi polovan HiFace za 70-tak EUR, napravi coax od Belden 1694A ili 1505F kabla i uživaj, ovo sve ostalo su praćke koje neće doneti nikakav boljitak.

Link to comment
Share on other sites

Moje miÅ¡ljenje je bolje da se uzme neka Äistokrvna eksterna usb kartica ili asihroni dac (sa zasebnim napajanjem ako to finansijske mogućnosti dozvoljavaju) nego da se koristi usb-->spidf konverter koji će da se zatim bode u MD (dve konverzije manje, a samim i tim i manja mogućnost greÅ¡ke). Konkretno ja planiram da za moj HRT music steamer II u budućnosti kupim zasebno baterisko napajanje i vežem ga na isti pomoću Y usb kabla. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam shvatio, vuÄeÅ¡ optikom signal sa laptopa do mds-a?

Probaj da sa laptopa dovedeÅ¡ analogni signal direct u pojaÄalo pa javi utiske.

Ja probao, i priliÄno se iznenadio integruÅ¡om i njenim analognim dijelom.

Prosvetli nas malo, Äime si se iznenadio? :heat

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne preporuke za OK usb dac sa prihvatljivom cenom: Esi Dr Dac Nano. Iskreno, nisam Äuo kako zvuÄi ali sam video da ga jedan novi Älan na forumu aka @Fanta poseduje pa možeÅ¡ da ga pitaÅ¡ za utiske. Vidim da se radi o 24/96 usb dac-u koji poseduje analogni i digitalni spidf izlaz.

Evo ovde imaÅ¡ joÅ¡ malo o njemu. Ja bih liÄno voleo da ga uporedim sa mojim music streamer-om.

 

PS: Ima da se kupi u Player-u za 77eur. Link.

Link to comment
Share on other sites

Zexx, u mnogim sluÄajevima "integruÅ¡a" sa laptopa zvuÄi bolje od sony mds serije 5xx. ZaÅ¡to, kako, neznam, ali je tako. Ako je Äovjek zadovoljan sa zvukom mds-510, velika je vjerovatnoća da će ovako biti joÅ¡ viÅ¡e, pa polako skupljati parice za ozbiljan dac.

Link to comment
Share on other sites

Zexx, u mnogim sluÄajevima "integruÅ¡a" sa laptopa zvuÄi bolje od sony mds serije 5xx. ZaÅ¡to, kako, neznam, ali je tako. Ako je Äovjek zadovoljan sa zvukom mds-510, velika je vjerovatnoća da će ovako biti joÅ¡ viÅ¡e, pa polako skupljati parice za ozbiljan dac.

'Ajde kad kažeš... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ma ljudi, upravu ste skroz. A Å¡to znam ja?!

Rekoh fino samom sebi, nije za javno reći, al se omaÄe. Pih.

 

 

Uostalom svako sluÅ¡a kako mu je volja, a ja VAKO: foobar, asio (os je xp, za sedmicu wasapi),integruÅ¡a je valjda realtek hd (ako to nije neÅ¡to drugo), kabl 3.5mm banana sa druge strane 2 ÄinÄa u pojaÄalo i milina.

 

Ajd uzdravlje, neću više :listen

 

Sony mds-510 ostaje u sistemu iz drugih razloga!

Link to comment
Share on other sites

Neznam kako je kod drugih al moja audigy 2-ka spojena na (modifikovan neo sub + sateliti )otkida :thumbsup2 .ko god je Äuo kaže od ovoga bolje ne treba ;)

Probaj negde da pozajmis asus xonar stx ili neki dac (dac magic, lampucera i sl) pa ce ti se samo kasti da li ti treba bolje:)

Link to comment
Share on other sites

Probaj negde da pozajmis asus xonar stx ili neki dac (dac magic, lampucera i sl) pa ce ti se samo kasti da li ti treba bolje:)

Vjerujem da bi bilo pomaka ali mi zaista ne treba zvuÄnici su krivi za Äist i detaljan zvuk a snimci već znamo kakvi su... nemoÅ¡ nać dva ista :),zadovoljan sam i koristim ih samo za rad na komp-u i presluÅ¡avanje... imam drugi sistem tako da..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...