Jump to content


DIY Record Clamp


Milos A

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Ako sam dobro racunao, težak će biti oko 380 grama.

Jel to dovoljno da pritisne krivu ploÄu?

A, kako stoji stvar s opterećenjem motora? Koliko za njih nije mnogo?

Videh jedan "klamp" od gume koji se navlaÄi na spindl. Bez dodatne težine lepi ploÄu. Ima i reÅ¡enja sa navojima, ali se onda navoji moraju urezati na spindl.

Meni ovo gumeno izgleda kao idealno reÅ¡enje (ako govorimo samo o ispravljanju krivih ploÄa).

Link to comment
Share on other sites

/index.php?/topic/8636-diy-clamp/page__hl__%20diy%20%20clamp">http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/8636-diy-clamp/page__hl__%20diy%20%20clamp

Napravio mi je poznanik, inaÄe amater na instrumentu tj. strugu, po ovom nacrtu. ZavrÅ¡na obrada nije bog zna Å¡ta.

Ako hoćeÅ¡ da probaÅ¡ pre nego Å¡to se odluÄiÅ¡ da praviÅ¡ dodji pa uzmi.

Link to comment
Share on other sites

Uf kakva blamaža, skoro identiÄna tema već postoji na forumu... trebao sam prvo da pretražim... ali Å¡ta je tu je, tema je ponovo roÄ‘ena, kao 'tica Feniks je.

Da, voleo bih prvo da probam taj DIY clamp, sliÄan je ovom, hvala na ponudi!

Link to comment
Share on other sites

Ako se ispostavi da je funkcionalan i, obavezno, lep (fina zavrÅ¡nica, da liÄi na ovaj sa fotografije) - i ja bih jedan.

Ne pominji majstoru Froggy-jevu konverziju u 13 e. Neka bude ta dinarska cena, kada god da napravi. Ako majstor bude tražio 13 e, kada bude napravio to može da bude i par hiljada din. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kuku mene, ja hteo da napravim jedan klamp za svoje sebiÄne potrebe, a sada treba da ponesem teÅ¡ko breme odgovornosti za grupnu nabavku! Jes' - pa da posle u NiÅ¡u testiraju te klampove na subvuferima, i da me optuže da sam u dosluhu sa Tajanstvenim majstorom zakidao na aluminijumu...

Može grupna nabavka, ali da formiramo delegaciju (predlažem da Kontrolu Kvaliteta vodi Bujodrag) i u ponedeljak grupno posetimo Maestra u Dimitrija Tucovića (koji ima i psa, nadam se da se ne zove Polak ;-))

Link to comment
Share on other sites

Uf kakva blamaža, skoro identiÄna tema već postoji na forumu... trebao sam prvo da pretražim... ali Å¡ta je tu je, tema je ponovo roÄ‘ena, kao 'tica Feniks je.

Da, voleo bih prvo da probam taj DIY clamp, sliÄan je ovom, hvala na ponudi!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...