Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Preksinoc sam prisustvovao degustaciji piva u prostorijama MajstoraZaPivo, prva ikad odrzana kod nas :) .

 

Da ne prepisujem evo linka ka forumu gde moze da se procita malo kako je to izgledalo otprilike: http://www.kucnopivarstvo.com/viewtopic.php?f=3&t=230#p2242 .

 

Za preporuku.

 

Sto se tice Erdingera, meni nekako dosta bolje od njega Paulaner. Posle Paulaner-a TAP 5 koje sam probao na degustaciji. Mada je ono dosta skuplje od ta dva. 

Ne znam zasto ali Erdinger mi je imalo vodenkast ukus, moracu da probam ponovo, moguce da je do te ture bilo tako. A mozda su poboljsali kvalitet koji salju nama u nase krajeve.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da kada ide za naÅ¡e tržiÅ¡te, da nam generalno pokvare. Coca-Cola u GrÄkoj je kao Å¡to je nekad bila kod nas, ali viÅ¡e nije ni približnog kvaliteta. Kao i Milka Äokolade, u radnjama su za naÅ¡e tržiÅ¡te, nikakve. Dok na pijaci Å¡verceri prodaju onu koja nije, i koja ne samo Å¡to je boljeg kvaliteta i ukusa, nego je i jeftinija.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Sedim, tako, malopre, pijuckam Leffe i gledam Zemljin Å¡ar na poÄetnom ekranu Google Earth-a, na svom novom HD TV-monitoru. Kao i obiÄno u situacijama gde se susrećem sa novim tehnologijama, setim se svog prijatelja iz gimnazije. Pa mi doÅ¡lo da neÅ¡to napiÅ¡em, samo sam se troumio da li da to bude u temi o HD, o (Jugo)nostalgiji ili o alkoholnim isparenjima?

 

Pa sam se odluÄio za ovo treće.

 

Trebalo je da bude Ä‘ak generacije, ali je zbog, je li, slabog druÅ¡tveno-politiÄkog angažovanja, ostao drugi. Radoznalog i kreativnog duha, koristio je sve Å¡to nam je od tehnologije bilo dostupno. Mora se reći da je to bilo vreme kada joÅ¡ digitron nije bio u upotrebi, ne znam da li je već bio uveden drugi program na TV-u, a tek dve godine pre smo se, nas Äetvorica iz razreda, prilikom izleta u Beograd radi testiranja za jedan kviz znanja na televiziji (nismo proÅ¡li), prvi put provozali na prvim pokretnim stepenicama u ovom delu sveta, u podzemnom prolazu na Terazijama.

 

Dve godine pre nego Å¡to je zavrÅ¡io na Uspenskom groblju, ima tome, da li je moguće, Äetrdeset tri godine.

 

Nije me samo slika na ekranu asocirala na njega, nego i mogućnosti koje nudi Google Earth, pa i sam raÄunar, uostalom. Tada se u Å¡kolama ni binarni sistem raÄunanja nije spominjao. Eh, kada bi samo mogao da baci kratak pogled na sve ovo. I na Novi Sad, kojeg ne bi prepoznao.

 

Da li bi mu se svideo Leffe? Mislim da nije pio alkohol, ali ga nisam pio ni ja, uostalom.

Link to comment
Share on other sites

Mora da umisljas. Jel imas neki validan pismeni dokaz za ove tvrdnje ili samo 'meni je ukus drugaciji'. Koka kola je koka kola, a milka je milka, sve je to ili nula ili jedan, ne moze biti razlike ni gubitka, uostalom lepo pise na ambalazi sta je. Mora da je bilo pokvareno to sto si probao

Mislim da kada ide za naÅ¡e tržiÅ¡te, da nam generalno pokvare. Coca-Cola u GrÄkoj je kao Å¡to je nekad bila kod nas, ali viÅ¡e nije ni približnog kvaliteta. Kao i Milka Äokolade, u radnjama su za naÅ¡e tržiÅ¡te, nikakve. Dok na pijaci Å¡verceri prodaju onu koja nije, i koja ne samo Å¡to je boljeg kvaliteta i ukusa, nego je i jeftinija.

Link to comment
Share on other sites

E nzm za koka kolu, ne konzumiram je, ali definitivno ima razlike u ukusu Toblerona kojima na kartonu piÅ¡e SR/HR/BiH/ i sliÄno i onih gde piÅ¡e GER/HOL/SUI itd... Probajte pa se uverite, doduÅ¡e voleo bih da umiÅ¡ljam, mnogo Å¡toÅ¡ta bih lakÅ¡e podneo kad bih znao da sam "otiÅ¡'o na kvasinu" kako kaže Dragan Jove Torbica. 

Link to comment
Share on other sites

Mora da umisljas. Jel imas neki validan pismeni dokaz za ove tvrdnje ili samo 'meni je ukus drugaciji'. Koka kola je koka kola, a milka je milka, sve je to ili nula ili jedan, ne moze biti razlike ni gubitka, uostalom lepo pise na ambalazi sta je. Mora da je bilo pokvareno to sto si probao

 

E, vidi ti njega... Da, ima i dokaza, a i Äulo ukusa je pouzdanija stvar od sluha audiofila.

Plus Å¡to ovde oÄigledno nisu isti sastojci u istom odnosu, da bi postojao znak jednakosti sa 0 i 1.

Link to comment
Share on other sites

Ne nego te jebem na tvoj nacin, da vidis malo kako je, a opste poznata stvar cak i babama ti nije neki argument. Dakle hocu da vidim linkove, istrazivanja i dokaze, u suprotnom opet pricas u prazno.

BTW poruku sam slucajno nasao listajuci temu jer je bilo novih postova, pa nisam ni obratio na datum...inace te to jos dodatno diskvalifikuje kod onog pisanija sa nulama i jedinicama, ali posto sam trenutno dokon jos nekih pola sata i raspolozen da te zajebavam i stvarno nemam nista pametno da radim, dospeo si na tapet cisto iz razonode :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...