Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Nisam nigde video Erdinger

JoÅ¡ jednom pozivam pivopije da probaju Delez pivo u Maksijima, pivo je odliÄno, a cena ekstra - 55 din!

Erdinger imaÅ¡ u Rodi. Ja sam veÄeras dopunio zalihe za predstojeće vrele dane.

OdliÄno pivo za 55 din? Ja mislim da tako neÅ¡to ne postoji.

Delim misljenje da je Amstel opasana splacina od piva.

P.S. Ciji je taj "Delez", prvi put cujem?

Vaistinu splaÄina. Nažalost, skoro sva piva proizvedena kod nas su takva.

Delez je kupio Maxi. Delez pivo je njihov private label proizvod. Private label proizvodi su uglavnom jeftiniji i lošijeg kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Delez je kupio Maxi. Delez pivo je njihov private label proizvod. Private label proizvodi su uglavnom jeftiniji i lošijeg kvaliteta.

Pretpostavio sam da je tako nesto u pitanju kada je Milos okacio sliku limenke.. Zna li se makar ko ga puni, posto oni obicno samo udare etiketu?

Po meni je od domacih piva ubedljivo najbolje Niksicko! I svetlo i tamno su veoma dobri! Mada je i Niksic u neku ruku stranski, ali nesto muvaju sa ovima iz Apatina, pa je pitanje gde se sta puni..

Sad mi se pripi pivo, a u frizideru ni jedno, kao za inat! I jos uveliko proslo 22h i prohibicija stupila na snagu! :ph34r: Ko je oziveo temu u ove sitne sate?! :boxing

Link to comment
Share on other sites

Probao danas "Delez", nisam ni malo odusevljen.. Onako posle rucka, reko' da popijem jedno pivce na ovoj vrucini pa da udarim u dremku, ali nesto mi bas i nije leglo.. Ukus previse bledunjav i specifican, po meni vise vuce na losiju nego na bolju stranu! Cak mi je i LAV daleko bolji od njega, a tu su isti po ceni, sto je bio argument uz to da probamo pivce..

Inace, puni se u Francuskoj.. A bas sam ocekivao da cu da vidim BIP na limenci! :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Kada spomenu BIP, jel' znate ono kada su iz BIP pivare poslali pivo na analizu? Posle par dana stižu rezultati, piše: "Vaš konj ima šećernu bolest" :lol:

Slažem se sa neko gore napisao da je najmanje loše domaće pivo kod nas Nikšićko. Jest da se kao pravi u Apatinu, ali bolje je od svega što se tamo još pravi. Mada, svi oni su kvalitetom od danas do sutra. Sada je ok, ali već sledeća gajba može biti: :wacko:

Od ovih uvoznih što ima kod nas po radnjama, Paulaner beli je kod mene u kući glavni ljubimac. :beer

Link to comment
Share on other sites

Pivo je makar lako kupit' i probat', pa i konzumirati duzi period da se bude siguran u rezultat, za razliku od vecine stvari sa Linn/Naim-om! Ipak su to skupe spravice, da su pametni oni ne bi trebali ni da se svadjaju, nego da nastave sa onim odnosom koji su imali ranije i koji im je doneo toliko uspeha i reci hvale.. Sigurno mi niko nece reci koje pivo da pijem, verovatno ni koju muziku i zvucnike cu da slusam, tako da tu nema mesta za rat! :cheers

No, ja i dalje ne probah Erdinger. U lokalnim diskontima ga nema, zvao ponovo da pitam distributere gde se moze kupit', oni i dalje nemaju pojma, sem da mi kazu "probaj u Rodi". A Roda daleko, napolju vrucina, i taaaaaakoo.. Kunzumiram svasta nesto drugo sto dodje pod ruku, izmedju ostalog i Paulaner toceni, u Penziji! :beer

Link to comment
Share on other sites

Tocheni Jelen pijem kad god mi se ukaze prilika.Naravno, 0,5. a ne neke djachke porcije od 0,33.Meni je sjajno.Takodje, "Delez" mi se u nekim situacijama vrlo dopada, ima neshto u njemu shto me poziva ka istom.Domaci Amstel nema blage veze sa Amstelom kupljenim/probanim preko grane.Nashi su velemajstori da unishte sve chega se dokopaju.Bio sam navuchen na Becks od kada se pojavio, a u tom pochetku je naravno bio uvoz, da bi se posle jedno godinu dana nashi vrli pivari upustili u sopstvenu proizvodnju, i od tada me domaci Beck's nije video (a i nece).

Link to comment
Share on other sites

E Beck's je bio odlicno pivo kada se pojavio! :thumbsup2 Skroz zaboravih na to.. Od kada je poceo da se proizvodi kod nas, pretvoren je u vodu sa ukusom piva.. Mada su dobili dobar deo zenske populacije, koja po nekad popije pivo, obicno to bude ili Beck's ili Tuborg! :crno-na-belo Moja generacija je nekad u to doba i pocinjala da pije, ono po jedno-dva pivceta u gradu.. Tada je i Heineken bio sasvim ok, posle i njega iskvarise..

Toceni Jelen je znatno bolji od onog u flasi, mada mi Jelen generalno ne lezi..

Po meni je jedno od najboljih svetlih piva koje se moze kupiti kod nas, ako ne i najbolje, Stella Artois (molim se samo da ne pocne da se proizvodi kod nas)! :thumbsup2 Takodje, Leffe je dobar, ali skroz specificnog ukusa, koji se mozda nece svideti svakom.. Paulaner vec standardno dobar..

Link to comment
Share on other sites

...Leffe je dobar...

Mmmmmmmmmmmmm, Leffeeeeeee :loveface , kako meni to pivo lepo zvuÄi :listen, u jednom bilijar klubu u Zrenjaninu su neko vreme samo njega služili, a posle prve flaÅ¡e sam shvatio i zaÅ¡to! Skroz sam :facehearts na prvi guc!

Link to comment
Share on other sites

Po meni je jedno od najboljih svetlih piva koje se moze kupiti kod nas, ako ne i najbolje, Stella Artois (molim se samo da ne pocne da se proizvodi kod nas)! :thumbsup2 Takodje, Leffe je dobar, ali skroz specificnog ukusa, koji se mozda nece svideti svakom.. Paulaner vec standardno dobar..

Dodao bih Bitburger, Budweiser i Pilsner Urquell. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pilsner Urquell je odnedavno u nekom sistemu pivskih koncerna i sada ne valja nigde. Pio sam ga nedavno u Pragu i podseća na sva ova naša. Isti je k'o kod nas.

A opet nedavno, uzeo sam u Segedinu Staropramen proizveden u ÄŒeÅ¡koj, (bar je na limenci pisalo da je proizveden u ÄŒeÅ¡koj) i uzeo kod nas jedan Staropramen iz Apatina. Onda smo seli kod kuće da uradimo komparativnu alanizu. I.... ...drugaÄiji su. Ali ne valja ni jedan. ÄŒak je naÅ¡ bio možda malo manje loÅ¡.

Generalno, propast kvaliteta masovno prozvoÄ‘enih piva je poÄela sa preuzimenjem nezavisnih pivara od strane kojekakvih investicionih fondova i pivskih korporacija. Sada dva tri koncerna drže sve evropske pivare, sem nekoliko manjih, nezavisnih. Centralizovano se odluÄuje koji brand će da se proizvodi i prodaje na kojem tržiÅ¡tu, a onda lokalne pivare to "prave". Nije to samo kod nas. Napolju, lokalne pivare rade možda malo bolje, ali na svakom tržiÅ¡tu se Haineken, Amstel, Lowebnrau i sliÄni proizvode lokalno. I kvalitet varira.

Ima u NS po nekim lokalima neko toÄeno pivo za koje u lokalu tvrde da ga proizvode sami, tj da se negde pravi specijalno za njih?!? I tajanstveni su, ne mož' saznati ko to taÄno radi i gde. Pivo je sasvim ok. Imaju i crveno. Zna li neko neÅ¡to o tome?

Italijanski Moretti, još ovaj zlatni je sjajno pivo. mada, nema ga kod nas. Koga put nanese u Italiju, nek proba.

Link to comment
Share on other sites

Pećko je bilo odliÄno, zatim Nik Gold, toÄeno NikÅ¡ićko, Skopsko ... uh, kad se samo setim onih Tuborg bombica...u Albaniji imaju 2-3 vrste dobrih piva. Trenutno, za moj ukus i onako kako ja zamiÅ¡ljam pravo muÅ¡ko pivo, samo jedno dolazi u obzir:

243_4383.JPG

Å to me i ne Äudi, kada i na slavini imaju odliÄnu vodu. PoÅ¡to sam proverio Äulom ukusa, Ä‘avo mi nije dao mira i reÅ¡io sam da izmerim. Merio sam onim traÄicama koje se dobijaju uz nove veÅ¡ maÅ¡ine za koliÄinu kamenca u vodi: u Beogradu je pokazivalo max vrednost (da je bilo joÅ¡ podeoka mislim da bi iÅ¡lo joÅ¡ gore) dok je u mestu odakle je ovo pivo pokazivalo vrednost nula. Osim toga, ne potpadaju ni pod jedan koncern pa nisu umeli da ga pokvare.

Link to comment
Share on other sites

Pilsner Urquell je odnedavno u nekom sistemu pivskih koncerna i sada ne valja nigde. Pio sam ga nedavno u Pragu i podseća na sva ova naša. Isti je k'o kod nas.

Pilsner Urquell nisam odavno pio ali se sećam da je bilo baš dobro - zvao sam ga "nektar". Šteta što su ga pokvarili.

Ima u NS po nekim lokalima neko toÄeno pivo za koje u lokalu tvrde da ga proizvode sami, tj da se negde pravi specijalno za njih?!? I tajanstveni su, ne mož' saznati ko to taÄno radi i gde. Pivo je sasvim ok. Imaju i crveno. Zna li neko neÅ¡to o tome?

Da nije Krugher & Brent iz RitiÅ¡eva? Prave zaista odliÄno pivo.

Link to comment
Share on other sites

Moze biti i da je WFB? Njega prodaju u par lokala po Beogradu i iskljucivo je toceno! Nema flasiranog piva.. A ima tamnog, svetlog, sa ukisima raznog voca itd.. Imalo je i to crveno jedno vreme..

Budweiser je mozda malo precenjen, kada sam zadnji put kupovao, cena je bila ~180din, a toliko dobro, po meni, nije. Mada, cene piva su u jednom trenutku naglo skocile, ne znam sta je bio uzrok.. Da li su poskupela i na strani ili je drzava ponovo izmislila neke markice i slicne fore za zgrtanje para! Guinness i Kilkeny su bili po 180din dugo i onda su od jednom skocili na 240! Budweiser je bio 140din, pa skocio na 180.. Paulaner isto 140, u maloj prodavnici u skadarliji, sto je meni najblize gde se moze kupiti, i onda i on skocio na 170 i kusur..

Niko nije pomenuo Bavaria Premium, ona plava ambalaza, dobro pivce! Najbolji ukus ima u malim flasicama od po 0.25! :thumbsup2

I Efes Draft je bio dobar jedno vreme, takozvane "bombice"!

A oavj "Krali Marko" me neodoljivo podseca na "Cicino"! :crno-na-belo Moj cale jos uvek prica da je Jagodinsko pivo, iako mozda ne najbolje na ukus, bilo ubedljivo najkvalitetnije pravljeno od svih nasih domacih..

Link to comment
Share on other sites

U vezi Äinjenice da sva domaća piva imaju isti (generalno loÅ¡) kvalitet (i ukus) - momenat iz jedne proÅ¡lovekovne epizode Simpsonovih koji govori sve:

tumblr_kwxyh3A4FZ1qzxvmyo1_500.png

Doduše, Homer se nikad nije bunio u vezi Duff piva, pa neću ni ja oko (novog) Amstela...

Link to comment
Share on other sites

U vezi Äinjenice da sva domaća piva imaju isti (generalno loÅ¡) kvalitet (i ukus) - momenat iz jedne proÅ¡lovekovne epizode Simpsonovih koji govori sve:

tumblr_kwxyh3A4FZ1qzxvmyo1_500.png

Doduše, Homer se nikad nije bunio u vezi Duff piva, pa neću ni ja oko (novog) Amstela...

Svaka Äast, gde naÄ‘e ovaj frejm! :thumbsup2 Važi i za cigare, automobile, firmiranu odeću, you name it!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nekada davno ...iskljucivo Lasko pivo a sada je sasvim dobro Zajecarsko.Sva ova uvozna imaju dosta konzervansa u sebi zbog transporta i drugih stvari.A pojedina su po licenci.

Kazu da je ovo najbolje pivo.Westvleteren.

http://en.wikipedia....leteren_Brewery

http://www.google.rs...biw=983&bih=548

http://www.sintsixtu...g/brouwerij.htm

http://shop.belgianshop.com/acatalog/info_2_BB22003.html

post-15581-0-39348200-1341485227_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Najbolje pivo kod nas ikad koje ja pamtim (Pećko na žalost nisam nikada probao) bio je Äelarevski Lav, i to samo jedne godine sredinom '90-ih. Tada, skinute su neke sankcije i ÄŒelarevska pivara je potpuno obnovila tehnolgiju. Tada je to praktiÄno bila nova pivara. Oni su ranije imali Lowenbrau licencu (kasnije su je izgubili, ali primetite da im lavići jako liÄe) i tada su nastavili da rade valjda po tim recepturama, sa novom linijom, i to leto su imali zaista vrhunsko pivo. Već sledeće godine, niti ikada pre i posle, to nije bilo to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...