Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Uvoznik je krajnje neozbiljan po pitanju prodaje Erdinger-a.. Na sajtu nema nikakvih informacija gde se moze kupiti, a kada sam zvao pre nekih mesec dana, "Servis za odnose sa kupcima" nije znao da mi kaze gde se moze kupiti doticno pivo, vec mi je sekretarica samo prokomentarisala "vidim Idea je porucila vecu kolicinu, mozete probati kod njih" i dala mi broj komercijaliste da probam da dobijem malo blize informacije. Nazvao coveka, za zivu bruku, ni on nije znao da mi kaze gde se moze kupiti pivo koje zastupa. :nono

Inace, odlicno pivce, ali meni 'mutni' Paulaner vise prija.. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Å alu na stranu, staklo i aluminijum su hemijski intertni u procesu fermentacije piva, tako da bi trebalo da bude isto, s tim Å¡to je staklo uvek bolje.

Hemijski su inertni, ali je, navodno, bitna svetlost koja prolazi kroz staklo. Ranije, kada je u opticaju bio jedan mali procenat zelenih flaša u odnosu na broj smeđih, mnogi su izbegavali ove prve. Ja sam nalazio da se u zelenim flašama mnogo bolje oseća aroma hmelja.

Link to comment
Share on other sites

Erdinger... pfff... big deal. dry.gif

Do polovine 90-tih sam se trudio da pijem koliko-toliko kvalitetna (i relativno skupa) nemaÄka, austrijska, holandska i danska piva, a onda je (zbog liÄne ekonomiÄnosti) proradila moja vrsta dijalektiÄkog materijalizma - kvantitet pre kvaliteta.

Sada bih (bez obzira što je ukus apsolutno na strani Erdingera) pre uzeo gajbu domaćeg Amstela za nepunih 10 EUR nego 10 uvezenih Erdingera za istu cifru.

...jer za dobru svinju nema loših pomija... piggy.gif

(P.S. Jedino mi je žao što kod nas više nema Amsterdam Navigatora i Maximatora...)

Link to comment
Share on other sites

Konzerva 0,5l je u proseku 115 dinara, jeftinije od Paulanera a sasvim izvesno bolje. Erdinger je zapravo najbolje belo pivo na svetu a po meni i najbolje pivo uopšte.

Drage pivopije,

Nemate pojma kolika bi moja sreća bila da za te pare mogu da nađem najbolje vino na svetu. Ili bar ono koje ja smatram najboljim.

Å ta ćeÅ¡. Život je nekom majka, a nekom tetka iz NemaÄke...

Link to comment
Share on other sites

U tom sluÄaju, fermentacija se odvija u limenci.

Å alu na stranu, staklo i aluminijum su hemijski intertni u procesu fermentacije piva, tako da bi trebalo da bude isto, s tim Å¡to je staklo uvek bolje.

Koliko znam, aluminijumske limenke se po pravilu plastificiraju sa unutraÅ¡nje strane, najÄešće posebnim epoxy premazima. Ne mogu da poverujem da je u limenkama pivo u kontaktu sa golim aluminjumom?!? Alumijum je daleko od inertnog u kontaktiu sa teÄnostima.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nisam nigde video Erdinger, ali sam probao novi Amstel...

"Kompanija Ujedinjene srpske pivare, Älanica Heineken grupe, predstavila je novi izgled Amstel piva.

Proizvodnja Amstela u novoj ambalaži nastaviće se kao i do sada u pivari u Novom Sadu odakle će se i izvoziti u region. Nova boca simbolizuje spoj tradicije Amstela i modernih tokova u dizajnu"

2-Amstel-can.jpg

Nije mi jasno da li je ovo sasvim novo pivo ili novo pakovanje za stari Amstel. Å ta god, i pored fensi pakovanja pivo je obiÄna splaÄina prepuna hemikalija, bljutavo kao i prethodni domaći Amstel, ni videlo nije pravi Amstel. Za izbegavati.

JoÅ¡ jednom pozivam pivopije da probaju Delez pivo u Maksijima, pivo je odliÄno, a cena ekstra - 55 din!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...