Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

15 minuta ranije, somilenko said:

Ček, pivnica ili pivara, u pivnici se pije pivo a u pivari proizvodi... Lapsus ili si mislio baš na pivnicu?

To su povezani objekti.Pivara je nazalost nedavno prodata i pogon je isecen i pretetvoren u staro gvozdje.Pivo nije bilo nikakvo ali pogon velikog kapaciteta i prosto je neverovatno da neko makar marketinski nije nasao interes da iskoristi preko 250g tradicije.

Btw.zaradio sam za jedno letovanje preko studentske u tom pogonu

Link to comment
Share on other sites

Možemo mi da pričamo koliko god želimo o tome da nam je starija pivara od američke države, ne vredi ništa, jer smo sve prodali i to sad više nema veze s mozgom.

Da se vratim na Guinness....

Sa kakvim žarom u očima i ponosom mi je brat od kolege koji je menadžer u proizvodnji u kratkim crtama ispričao istoriju fabrike i istakao da se i dalje sav Guinness pravi baš tu, u Dablinu.

Link to comment
Share on other sites

Ovde u Vrscu, pogoni stoje i pivnica.  isto objedninjeni. U samom centru, ali ne rade.

Svojevremeno je kupio, covek, koji je kupio i vrsacke vinograde sve i vrsacki podrum za proizvodnju vina. Vinograde je oplemenio, novi zasadi i nova fabrika.

Dalje se nista ne zna o pivari.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, sondek said:

prosto je neverovatno da neko makar marketinski nije nasao interes da iskoristi preko 250g tradicije

Jeste neverovatno.

3 minuta ranije, sondek said:

To su povezani objekti

Znam, nego nema pivnice na starim slikama, ona je novijeg datuma, nije stara 277 godina...

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, srdjan_c said:

 

Sa kakvim žarom u očima i ponosom mi je brat od kolege koji je menadžer u proizvodnji u kratkim crtama ispričao istoriju fabrike i istakao da se i dalje sav Guinness pravi baš tu, u Dablinu.

Naravno. Verujem. Pio sam G.  V. dobro pivo.

Ali imamo i mi nasu istoriju, i tradiciju koju treba svi mi da postujemo .  

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, somilenko said:

Jeste neverovatno.

Znam, nego nema pivnice na starim slikama, ona je novijeg datuma, nije stara 277 godina...

Naravno da nema,pivnicu i sadasnji pogon su napravili Dundjerski,oni su iz proslog veka.Prvobitni pogoni su bili vlasnisnistvo jedne nemacke porodice,dok je Zrenjanin ,pre toga Petrovgrad, bio Gross ili Nagy ili Veliki Bečkerek...dakle nemacka medecina :lol:

Link to comment
Share on other sites

Vrscacka pivara je prva u Srbiji i okolini imala pogon za punjenje limenki.

Treba biti stvarno talenat pa sje*ati pivaru. To sa pola mozga mora da bude profitabilno. Ali neki sasvim drugi ciljevi i interesi su tu bili u igri - kao i kod 99% privatizacija u Srbiji. 

Al' necemo o politici.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
1 sat ranije, ab said:

Пробао неко из Линде?

Jesam, sasvim ok pšenično pivo, 99 kinti mislim. Od ponude u Lidlu, ovo i njihovo malo svetlo, Perlenbacher, su mi bili baš dobri. Ostala piva kod njih .... ne.

Kad smo već tu, Grimbergen Blonde za mene lično najbolje na tržištu. Mislim na piva koja nisu limitirane serije ili mali proizviđači...Varijante Blanche i njihovo crno, takođe premijum.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...