Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

5 sati ranije, siroma said:

Meni je umobolno platiti za pola (300ml) piva kao i za 0.7l vina. (200+) din. Jeste da su i kod nas vina iskvarena, mnogo sumporisanih bućkuriša, ali može da se nađu pravi biseri za dž. U rangu cena piva ( fensi). Il  se kaže Fendy?

Jednostavno je nemoguće da ispravno vino košta 200+ din, čak ni kod proizvođača "na balon".

O dobrom vinu da i ne govorimo

Link to comment
Share on other sites

On 10.10.2020. at 9:06, siroma said:

Kao potpuno nekompetentan za pivo ( u sezoni popijem jednu flašu, ovog leta pola konzerve samo) ne bih da solim pamet i širim paniku, ali naleteh na ovaj članak pa da priupitam "kolko ima istine u ovome?"

http://hronograf.net/2017/08/07/kako-nas-pivare-varaju-proizvodnja-piva-za-zaostale-narode-balkana/

Malo sam zagubio ovu temu, pa kasno komentarišem.

Sve Evropske pivare su ušle/kupljene/prodate u 3-4 velike grupacije. Interbrew, Carlsberg, Heineken... Iako zvuče kao  pivare, vlasnici su zapravo kojekavi investicioni fondovi, a njima upravljaju kojekakvi upravni odbori. Takvi u svom vlasništvu imaju više desetina fabrika piva, i više stotina brendova piva. Šta će gde ko i kako da pravi odlučuju production department-i, a gde će šta da se prodaje, pod kojim imenom i po kojoj ceni, odlučuju sales department-i. Naravno, svi zajedno rade u cilju optimizacije troškova i maksimizacije profita.

Sada se svi zajedno čude da potrošnja piva u Evropi opada, a samim tim, ispadaju iz predviđenih target-a.
Tek u Srbiji je potrošnja piva drastično opala.

Dakle, tvrdnja iz teksta je tačna. Osim dela gde se tvrdi da su sva strana piva i dalje jako dobra.

Kupio sam Staropramen u Srbiji (tada pravljen u Apatinu), Mađarskoj (ne znam gde pravljen) i Češkoj (pravljen baš u Češkoj), i doneo kući. Otvorili paralelno i isprobavali. Sva tri su malkicko drugačija, i sva tri su *****.

Prošle godine sam mesec dana proveo u Češkoj, poslom. Točena piva po kafanama su i dalje  jako dobra. Dobre su i "specijalne" serije standardnih piva. Ono, neki Staropramen OLD nešto, Kozel "Stary" i tako neke verzije. Standardna industrijska piva iz radnje su možda malo bolja nego kod nas, ali ne mnogo. Česi se žale, i tvrde isto to. :(

U Nemačkoj i Holandiji je stanje mnogo bolje za piva iz radnji. U Belgiji nisam bio.

E sada. šta je neobično. Jako dobro jeftino industrijsko pivo sam pio na Malti, lokalni Cisk, i u Dominikanskoj republici, lokalni Presidente. Šta je poenta tih piva? Pa to što te pivare NISU ušle (prodate) u neku od svetskih grupacija pivara. I dalje rade po starim tehnologijama, i to je i dalje pivo kakvo smo pili pre 20-ak godina.

:(

 

Link to comment
Share on other sites

On 10.10.2020. at 13:57, Srecko said:

Bilo bi lepo kada bi neko pobrojao bar nekoliko piva koja se kod nas mogu kupiti u supermarketima a da su sa ječmenim sladom a ne kukuruznom krupicom, za nas koji nismo poznavaoci.
Ako sam dobro shvatio Staropramen je sa ječmenim sladom, ili grešim?

Drzi se najbolje nemackog piva.Uredba o cistoci piva iz 1907.se jos uvek tamo respektuje i jako dobro znaju da cuvaju svoje trziste od buckurisa na svom tlu.Probali su ali nazalost nisu uspeli da stave tu uredbu pod zaatitu Unesco.Cim izadju van to ne mora da se postuje, bilo sta da je od hrane ili pica.Cak su se dugo zalagali za zabranu prodaju stanih piva.To je sad proslost,ali nemcima ne mozes lako da uvalis nekvalitet i ako se od te procedure.Osnovni sastojci moraju biti slad,hmelj,kvasac i voda.Ovde se oduvek odstupalo od toga.Zrenjaninsko pivo je "pravljeno u skrobari" sve od kukuruza,vecina sto se nadje u radnji hmelja nije videlo.

Ja licno volim Čehe,to je istorijski jako blisko Nemackoj jer su i istorijski jako bliski.Tamo se mogu videti i njive za Hmeljom.Nazalost multinacionalne korporacije pokupovase sve,a oni pokvarise sve.Kum mi je u Bratislavi tako je i u Slovackoj.

Treba kupovati u staklu,Krusevice u limenci probajte pa zatim u staklu.Moje omiljeno pivce je crni Kozel,umerena cena i dobar šmek.

Link to comment
Share on other sites

Kad pomenu nemačko pivo i kvalitet, pitam se gde li se proizvodi onaj DRNČ što se prodaje u Lidlu...:rolleyes: Inače, "Krušovice" je bio najobičniji šoder dok ga nije kupio Heineken, pa su mnogi Česi i dalje podozrivi i izbegavaju da ga piju, osim ako nema baš ništa bolje. Meni lično prija, a svakako ne smeta što je pored "Budweiser", jedno od retkih uvoznih piva normalne cene. I na kraju, korišćenje kukuruzne krupice u procesu proizvodnje je uobičajena stvar i ne čini pivo lošim apriori, već je samo još jedan od urbanih mitova vezanih za pivo...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

Stvarno ne bi voleo da pijem BIP od pre 20 godina....

E, gde nađe najgrđi  primer kao neku referencu?!? Da, BIP od pre 20 god je užas.

Ali Lav iz '96-'97 je jedno od boljih piva kod nas u "novije" vreme, tik pre masovne prodaje pivara investicionim fondovima. Tih godina su dignute one prve sankcije, i tada su u Čelarevu obnovili pivaru. Radili su Lowenbrau licencu i bili jako jako dobri.

Takođe, Pećko i Nikšićko iz SFRJ, kao i Pils premijum, Weifert, bili su jako dobri.
Bečejska pivara je početkom 21. veka znala da napravi jako dobra mass production industrijska piva (ajd. ok, oni su znali da se razlikuju od serije do serije :( ).

Mislim, nisu to ni tada bila neka vr' svetska prestižna piva, ali su kao mass production industrijska i povoljna piva, bila daleko daleko bolja od brlja koja nam nude sada, za <100din za 500ml. Sada isti kvalitet moramo da kupujemo kao uvozna piva, za otprilike 2x veću relativnu cenu nego onda.

Što se tiče nemačkih piva u Nemačkoj, da, jako su dobra i da postoji zakon o čistoći piva. Ali nisam sigurn da su pokriveni tim zakonom ako pivo ide u izvoz. <_<

...   ...   ...

BTW, nije samo kukuruzna krupica problem. Problem je i velika količina konzervansa koja se trpa u pivo (setimo se da je nekada rok trajanja piva bio 45 dana, a danas i po dve godine), kao i ubrzivači i katalizatori vrenja koji su sve samo ne prirodan sastojak.

:(

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu rečenog rekao bih da su sva piva "loša".
Zašto je onda kod nas toliko malo ljudi koji "prave" svoje pivo koje je rekao bih ipak boljeg kvaliteta-ukusa?
Verujem da je takvo pivo ("domaće") skuplje ali bar se zna šta se pije a i ukus se može prilagoditi, te cena ne bi trebalo da bude problem.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Zexx said:

Kad pomenu nemačko pivo i kvalitet, pitam se gde li se proizvodi onaj DRNČ što se prodaje u Lidlu...:rolleyes:

Koliko sam čuo, "Argus" se pravi u Rumuniji, a viđao sam ga prošle godine u istoj zemlji i u prodavnicama koje nisu Lidl.Ovaj "Perlenbacher" ne znam gde se puni, gistro je Nemačko, što možda i jeste, ali mi nekad legne a nekad ne.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Srecko said:

Na osnovu rečenog rekao bih da su sva piva "loša".
Zašto je onda kod nas toliko malo ljudi koji "prave" svoje pivo koje je rekao bih ipak boljeg kvaliteta-ukusa?
Verujem da je takvo pivo ("domaće") skuplje ali bar se zna šta se pije a i ukus se može prilagoditi, te cena ne bi trebalo da bude problem.

Problem je što je pivo koje ljudi sami prave, skupo. Tj. skupo je proizvoditi pivo na male količine.

Za velike količine ne preskupog piva, treba vam velika industrijska pivara i veoma velika proizvodnja, a to više nema kao nezavisno. I da imate takvu  pivaru, pitanje je da li bi ste uspeli kao nezavisni da se probijete na ovakvom trust share tžištu. :(

Kraft proizvođači su odlutali u egzotiku, jer egzotiku mogu da prodaju po egzotičnim cenama. Ko bi kupio kvalitetan Pils ili Lager za 200din za 0,33 bočicu?!? Ljubitelji lager/pils piva žele pivo da ga stuku 3-5 komada pored roštilja ili na Štrandu, kao što je '98 moglo sa Lavom npr, bez ikakvih posledica u stomaku ili glavi.

Snobovski stav da se egzotično kraft pivo egzotičnog ukusa gustira na malu  količinu, uz posebnu hranu, jeste validan, radim i ja to ponekad. Ali to ne znači da klasičan lager/pils treba da bude đubre od kojeg boli glava sledeća 24h, ako popijete dva komada. :mad:

Do prve polovine prve decenije novog veka, pijuckali smo tu i tamo specijalna premijum piva. Ali smo uvek u frižideru imali i neki Lav, Jelen, Old Gold, i to je uvek bilo manje više korektno pivo. Sadašnji isti brendovi iz istih pivara su ODVRATNI!!!

Sada moram da nagađam za koje ime od uvoznih piva su seales-department i board-of-directors određenog beer konzorcijuma, odlučili da formiraju brand-loyalty na tržištu Srbije u ovoj sezoni i da eto baš to strano pivo bude malo manje loše.

:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...