Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

4 minuta ranije, Engine said:

Probao sam baš dosta krafrova, prijaju na prvu liptu, ali točeno Nikšićko ništa ne može da mi zamijeni. Sada je teže naći Nik gold, pravi se od 100%ječma, jedino ono od Nikšićke pivare ima klasifikaciju Premium piva, šta god to značilo. 

Letos sam pio zlatni Nik iz konzerve, toliko je dobar da sam tek na trećoj konzervi iz frižidera pročitao da mu je rok istekao šest meseci ranije. Ništa mi nije bilo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam tek pre par dana otkrio da mi od svetlih, filtriranih piva najbolje leži Grolsch.

Ne znam zašto sam ga uvek zaobilazio, da me neko pita ne bih znao odgovor. Pitko, ne boli glava posle par komada (inače, meni je mera kvaliteta piva to da li posle flaše boli glava ili ne - kod kvalitetnih ništa, kod ovih drugih skoro pa uvek).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Potpuno sam izgubio nadu da negde još ima da se kupi klasično pilsner ili lager pivo, a da valja.

E evo ga jedno:

46742706554_9577400234_c.jpg

Lokalno pivo u Dominikanskoj republici. Koliko god da ga popijete, nema osećaja dehidriranosti, niti glavobolje. A klizi k'o najbolja ranija piva što smo pili. Standardna boca im je 0.65l.

Mislim,  volim i ja ponekad Ale/Stout/Malt, dodavanje koječega u vrenje, i slična specijalna piva. Ali za svaki dan mi je ipak najdraži dobar pilsner ili lager. Ali uistinu dobar. A zašto su sva ta kod nas sada ista i od svakog manje ili više boli glava, i ceo sledeći dan ne mogu da se napijem vode, još nisam ukapirao, osim da ta priča stoji kod svih pivara koje su ili same postale jako velike, ili ušle u neke konglomerate tipa Interbrew, Calsberg, Heineken... Manje pivare koje su izbegle ovakvu globalizaciju, i dalje znaju da naprave solidno pivo.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zaječarsko je bukvalno “poslednji mohikanac” kod nas, ako je ideja da se pije pivo iz prosečnog cenovnog ranga, a da to i jeste pivo, a ne hemija.

Ostalo je zlo piti, bolje flaširana voda.

Ja sam prestao da pijem piva, i naša i stranjska, sem kad se nađem negde. napolju, pa poželim da probam neko autohtono.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, RingeRaja said:

Zaječarsko je bukvalno “poslednji mohikanac” kod nas, ako je ideja da se pije pivo iz prosečnog cenovnog ranga, a da to i jeste pivo, a ne hemija.

Ostalo je zlo piti, bolje flaširana voda.

Ja sam prestao da pijem piva, i naša i stranjska, sem kad se nađem negde. napolju, pa poželim da probam neko autohtono.

Tja, i ta zaječarska piva, prave se između ostalog i u Heineken pivari u Novom Sadu (bivša Rodićeva MB pivara), koja se nalazi tačno preko puta velike gradske deponije. Ta deponija se tu širi i samo dopunjava tamo negde od '60-ih godina prošlog veka.

Ok, njihova voda ide kroz reversnu osmozu. Ali ipak, deponija preko puta... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 5 months later...

Ja sam to već primenio u praksi. Piva generalno ne pijem često, ali kad pijem to nikada nije domaće. Primetio sam da me od svakog ovdašnjeg posle 1-2 flaše obavezno boli glava. Od dobrog stranog, ne. Isto važi i za vino, s tim da se kod nas još uvek mogu naći solidna vina koja vredi piti, za razliku od piva koja treba zaobići.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...