Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

  • 2 months later...
13 sati ranije, Willi Studer said:

Moj favorit ovog leta je "Navigator" iz pivare Tron, doduše točeni:

Screen Shot 2018-08-28 at 18.18.01.png

Bio sam prije 20 tak dana 4 dana u Pragu i Budovicama i isprobao "preko nekoliko " vrsta pive što nije nikakav problem jer svaka "birtija" toči neku svoju ekskluzivu . Uglavnom točeno je superiorno boci i limenci do te mjere da ne vjeruješ da je riiječ o istom proizvodu. Pogotovo ono što mi pijemo ovdje . Česi imaju naekvu gradaciju  ( 11 i 12 ) pa - se jedno zaboravio koje dela samo za izvoz . Najsličnije izvorniku je (kod nas ) tamni Kozel  u konzervi . Neznam zbog čega , al ne "udara" ko "naše " ? :D

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine sam erdinger u konzervi, tacnije par komada, bacio jer je ukus bio grozan, kao recimo bilo koji domaci krs lager.

Pre nedelju dana probam opet, i dalje je jako loseg kvaliteta, dakle nije do te ture bilo.

Ne kupuje mi se u flasi da uporedjujem, radije kupim paulaner, kapuziner ili hoegaarden od tih dostupnih u marketu.

 

Inace, osvrnuo bih se na gore pomenuta domaca piva, po mom misljenju su preskupa, na primer taj wheat me up kosta koliko vidim 200din za 0,33. Koliko bi kostalo pola litre (i zasto uopste psenicno nije od pola litre???), recimo 260-270 din. sto je u rangu schneider weisse. koji je realno je za klasu bolje pivo od kabineta. 

Preskupo.

Jos jedna zamerka domacem craft pivarstvu, previse se fokusiraju na ipa piva, imam utisak da je 80% domaceg piva prezahmeljeno i gorko, sto ne prija svima, meni nikako, mozda sam preosetljiv na gorcinu, sta znam.

/<rant over> :)

Link to comment
Share on other sites

U subotu idem na "dane piva" u ZR.Pivara sa preko 250g tradicije zatvorena i prodata u bescenje i kompletna oprema isecena u staro gvozdje.Mslm eto u kakvoj drzavi apsurda zivimo.

Ps.Na Zabaljskoj raskrsnici u povratku mali zastoj...kolona" Jeste pili nesto gospodine?"

Link to comment
Share on other sites

Tek se ovde o ukusu ne treba raspravljati.

Meni Kabinet piva prijaju pogotovo brrkaaa, a najčešća je supernova na točenje po gradu. Supernova je dosta gorka i specifična, ali više zbog kombinacije aroma.

KABIMET SuperNova

Basket full of fruits whose flavors explode and spill over when you approach, melon, mango and tangerine. A harmonious complex that only an IPA can offer, with a bitterness that is clearly present but not emphasized and not endangering your palate of a fuller and oily body. Be ready to fly away!

Meni njihov kvalitet odgovra :)

Ovde su nabrojane sve vrste koje prave na 3 stranice

http://kabinet.rs/work-category/craft-pivo/

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, black coffe said:

Bio sam prije 20 tak dana 4 dana u Pragu i Budovicama i isprobao "preko nekoliko " vrsta pive što nije nikakav problem jer svaka "birtija" toči neku svoju ekskluzivu . Uglavnom točeno je superiorno boci i limenci do te mjere da ne vjeruješ da je riiječ o istom proizvodu. Pogotovo ono što mi pijemo ovdje . Česi imaju naekvu gradaciju  ( 11 i 12 ) pa - se jedno zaboravio koje dela samo za izvoz . Najsličnije izvorniku je (kod nas ) tamni Kozel  u konzervi . Neznam zbog čega , al ne "udara" ko "naše " ? :D

Točeni svetli Kozel je pristojan i njega pijem u šteku gde nema žena i selebritija (a ni forumaša). Mada na deklaraciji na konzervi u samoposluzi piše da ima kukurznu krupicu, što znači da je lager - istočni lager.

Na Beer Festu pio tamni Paulaner, crveni Peroni (nije bilo Morettija) i crveni Kruger&Brent. Sa poslednjim sam se zeznuo. Još sam hteo crveni Bernard ali ga nisam našao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...