Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

  • 3 months later...

Naravno. Ali raspala se ekipa, a i glavni "kuvar" (mota se i on ovde na forumu, samo cuti - mozda se sad javi :D ) se ulenjio...

Ovo je bio opasno dobar stout... Pravilo se jos svasta nesto - uglavnom Pale Ale (IPA/APA) varijacije na temu.

675005791e020afff4924683d4dcad75_640x640

8b44a6810c5f0d612a774d14c0f11b0c_640x640

Link to comment
Share on other sites

Mi smo koristili usluge pivara koji je pravio i svoje pivo (sastavio je vise nego pristojnu aparaturu - akcenat je pored samih sudova i automatike koja vodi racuna o temperaturi i svemu ostalom i na preciscavanju vode, posto kvalitet vode jako utice na kvalitet piva) - mi smo donosili svoje sastojke i recepte, mada je pomenuti "kuvar" radio i sa obicnim loncem. Kad bolje razmislim, "raspali" smo se kad je pivar odlucio da rasproda opremu i koristi usluge vece pivare u Sapcu, a nas je mrzelo da idemo u Sabac :)

Ako te kucna varijanta bas zanima, imas i ovako nesto "na gotovo" ;)

http://www.majstorzapivo.com/product-category/speidel-braumeister/

Inace, ovde mozes da saznas vecinu stvari koja moze da te zanima i da nabavis skoro sve sto ti treba - egzotiku od slada i hmelja smo dovlacili iz USA.

http://www.majstorzapivo.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Da pohvalim malo domaću alternativnu pivsku industriju...

41587851355_d8e0b210e3_o.jpg

Možda najbolja piva kod nas, normalne cene (50-70din po 0.5l flaši). Flaše standardne, zamenjljive. A piva jako jako dobra.

Imaju još i crno, nisam ga još probao, ali uzeću u sledećoj nabavci. Meni su belo i "običan" Pils ponajbolji, a žena preferira ovo crveno. Da napomenem da je crveno sa 8% alkohola, ali se to uopšte ne oseti (dok se ne popiju bar dva :P ).

Nadam se da nije reklama ako ljubitelje uputim na: http://www.krugheribrent.rs/

Poznati su oni sa festivaka piva i sa sličnih manifestacija, a mana im je da se vrlo teško nalaze. U principu, nema ih u slobodnoj prodaji, bar ne u NS. :(

.

.

.

A moram da pohvalim i...

On 16.1.2017. at 23:46, Willi Studer said:

Stigao paket iz Italiju, 6 vrhunskih, picanskh italijanskih piva u 0,7 bocama. Ne znam gde je šesta. :-D

...zaista, jako jako dobra piva.

 

Link to comment
Share on other sites

Ima u NS povremeno u Bašta Promet radnjama. Ali vrlo retko. Za sada, kupujem preko neke veze direkt iz pivare. Ne znam kako bi išlo drugačije. U BG čujem da ima u pojedinim diskontima pića. Treba zvati pivaru i pitati kada i gde ima isporuka.

Link to comment
Share on other sites

Taj Krugher i Brent su nam na prvoj pivskoj ekspediciji dali da probamo kao primer lošeg piva.

Bolji su sigurno od jelena i co. ali samo da napomenem da su jedna od lošijih domaćih kraft piva, za one koji tek ulaze u svet piva, da imaju i drugo mišljenje, suprotno od toga da su to naša najbolja piva.

Ima domaćih podosta piva za probu, nisu naravno te cena, dosta su skuplja, inače za te pare dobro pivo nije ni moguće napraviti.

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, prophet said:

Na ovome ću da poradim ovih dana

 

 

mini-5.jpg

Ovo neko sa "geografskim poreklom". Verovatno su još starom Rimu kuvali hmelj kad zaglibe na Balkanu.

Preporučujem uz Bijelo Dugme i onu studentsku Kosovska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...