Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

36 minuta ranije, Alexandar said:

Da se tema vrati na pravi put! 

 

Evo jednog u to ime: 

noxco4.jpg

 

Nase, a dobro! :cheers

Koliko se ukusi razlikuju. Probao sam (verovatno) svako njihovo pivo, neka nisam mogao ni da popijem do kraja! :)

Link to comment
Share on other sites

Mozda ti se ne dopada generalno ukus IPA piva? :)

Jesi li probao jos neka od te sorte?

Pricam za SuperNovu. Tu je jos Pablo, Melisa, Citra, itd, itd.. Sto se Kabineta tice. I jos dosta drugih naravno, stranskih. 

 

Sta drugo preferiras od piva, da napravimo neku referencu?

 

P.S. Probas skoro neko Kum Snazno, nije lose pivce za letnje dane. :) Takodje M Hayde, tamno Porter pivo, skroz OK, s obzirom da je opet proizvod nase nepoznate mikro pivare. 

Link to comment
Share on other sites

Ma ja preferiram lager piva. Carlsberg, Nikšićko, Tuborg (braon a ne zeleni), Primator premium, Kozel, Kirin Ichiban....

A od tamnih Guinness, Murphys iliti stout piva. Recimo Nikšićko tamno, koje vidim mnogi obožavaju, meni je preslatko I njega ne mogu da pijem.

Ova vajze šajze, mutna, IPA, APA ne volem. ;)

Link to comment
Share on other sites

^

Ovako...obično popijem maximum do 3 piva 0.5, ali sam pre izvesnog vremena na nekom lepom okupljanju, uz divno društvo i večericu stuk'o 5 komada, koji su klizili kao po ledu, baš tamo gde su namenjeni.Mene je jedino zaprepastila činjenica da me uopšte nije uhvatilo, niti pokazivalo uobičajene znake urađivanja.Sve vreme je preovladavao sjajni ukus, i to je to.Za vozače živa zgoda!

Link to comment
Share on other sites

@Aleksandar75

Vidi, kabinet je poznat po tome da im kontrola kvaliteta i nije bas na nivou, tako da to sto si ti pio neko njihovo pivo kao i neko drugi uopste ne znaci da ste pili pivo istog ukusa i arome.

Sto se tice gorcine, pod uslovom da je prijatna gorcina, a ne odvratna gorcina koju ima na primer jelen po meni, moraces da se naviknes. Ja sam u pocetku prosipao malo jaca piva jer mi nisu lezala, ali posle sam se vracao na njih, i od tada kada popijem neki krs industrijski lager moram bas da se nateram da popijem, nista to ne valja.

Eto na primer paulaner salvator kada sam prvi put probao, prva misao mi je bila kako neko moze da pije tako nesto, a sada mi je super pivce, narocito za te pare koliko kosta.

Da dodam jos jedan problem sa ovim boljim pivima, ume da bude pokvarenih flasa, ja sam naleteo na lose leffe brune, i na los chimay blue. Ako ti naleti pokvareno kao prvo, moze da bude nezgodno, tesko ces se ikad naterati da probas ponovo.

Eto, za savet, budi uporan :) , ako ti se neko ne svidi, probaj posle dva - tri meseca, bilo bi lepo da opet probas tu ipu i javis ovde kako ti se tada cini gorcina. Ako ti se onda svidi super, ako ne, ides dalje, makar je izbor sve veci i veci, ima svasta da se proba.

Link to comment
Share on other sites

Citajuci ovu temu shvatio sam da sam ja pivopija a ne ljubitelj piva. Jedino sto sam iz prakse naucio je da ne treba mesati piva.

Moracu da se udubim malo u pivsku teoriju ne bih li eventualno postao ljubitelj piva. Ovako izdaleka deluje smorno.

Jedna posalica pre starta fudbalice. Cujem pre neki da u kaficu kako ona mala za sankom prica za jednog od stalnih gostiju: ma sta bre on, njega uhvati od dva piva. Na to ce jedan sa stola do mog: sestro, mene uhvati posle prvog, da me ne uhvati, nikad ti ne bi trazio ni drugo a kamoli peto.

Link to comment
Share on other sites

Sve je živa istina. Ja sam npr. tako voleo Beks pivo svojevremeno i onda nisam skontao zašto je jednog dana odjednom postalo drugačije i slicno kao naša piva dok nisam p provalio da je tada počelo da se puni kod nas.

Takođe, idem poslovno često do CG pa stučem neko Nikšićko iz Nikšića, nema veze sa ovim našim, duplo bolje pivo...

Tehnički ništa nisam umeo da objasnim ali sam itekako primetio.

Link to comment
Share on other sites

Ja što se mene lično tiče izdvajam ovim redom u skladu sa momentalnim prihodima:

1) Paulaner Hefe - Weissbier - za uživanje i uz dobre kobaje sa umakom od senfa i meda

2) Kabinet SuperNova - za izlazak do pivnice

    EFES - u Turskoj

3) Amstel - svakodnevno kuckanje sa ženom uz ručak, u Grčkoj

4) LAV - situacija dekintoze i ostala okupljanja ako nema bolje

 

Ili ovim redom ili pijem Vino a i tu postoji hijerarhija, ali to je već za drugi put...

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2016 at 9:19 AM, beast said:

Koliko se ukusi razlikuju. Probao sam (verovatno) svako njihovo pivo, neka nisam mogao ni da popijem do kraja! :)

 

On 6/9/2016 at 9:28 AM, Alexandar said:

Mozda ti se ne dopada generalno ukus IPA piva? :)

Jesi li probao jos neka od te sorte?

Pricam za SuperNovu. Tu je jos Pablo, Melisa, Citra, itd, itd.. Sto se Kabineta tice. I jos dosta drugih naravno, stranskih. 

 

Sta drugo preferiras od piva, da napravimo neku referencu?

 

P.S. Probas skoro neko Kum Snazno, nije lose pivce za letnje dane. :) Takodje M Hayde, tamno Porter pivo, skroz OK, s obzirom da je opet proizvod nase nepoznate mikro pivare. 

 

On 6/9/2016 at 1:11 PM, beast said:

Ma ja preferiram lager piva. Carlsberg, Nikšićko, Tuborg (braon a ne zeleni), Primator premium, Kozel, Kirin Ichiban....

A od tamnih Guinness, Murphys iliti stout piva. Recimo Nikšićko tamno, koje vidim mnogi obožavaju, meni je preslatko I njega ne mogu da pijem.

Ova vajze šajze, mutna, IPA, APA ne volem. ;)

Iz iskustva mi dosadašnjeg deluje da se ovde malo brkaju lončići. Pominje se Kabinet, pivara koja se uglavnom orijentisala na proizvodnju ale (ejl) tipa piva (preovlađujućeg u npr. UK i USA) u odnosu na lager (široko rasrostranjen u kontinenalnom delu Evrope i Azije). Više o razlici između ejl i lager piva vam može dati Google - u pitanju je must read za svakog iole ozbiljnijeg ljubitelja pivske kapljice.

Ukus je toliko različit da su pojedincima (uključujući i mene) bil potrebne godine da se naviknu na ejl (dotičnii rob nije imao priliku probati ejl do svoje tridesete). 

IPA, sa druge strane, označava tip ejl piva. U pitanju je akronim (od India Pale Ale), tip piva koji potpisnik ovih redova baš nešto i ne gotivi zbog izrazite gorčine.

Da se vratimo na Kabinet. Ukoliko ste igrom slučaja zavoleli ejl pivo, toplo preporučujem Kabinet Rufaro, barem dok jedan od bitnijih sastojaka ne bude legalizovan. ;)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Chowek said:

Iz iskustva mi dosadašnjeg deluje da se ovde malo brkaju lončići. Pominje se Kabinet, pivara koja se uglavnom orijentisala na proizvodnju ale (ejl) tipa piva (preovlađujućeg u npr. UK i USA) u odnosu na lager (široko rasrostranjen u kontinenalnom delu Evrope i Azije). Više o razlici između ejl i lager piva vam može dati Google - u pitanju je must read za svakog iole ozbiljnijeg ljubitelja pivske kapljice.

Ukus je toliko različit da su pojedincima (uključujući i mene) bil potrebne godine da se naviknu na ejl (dotičnii rob nije imao priliku probati ejl do svoje tridesete). 

IPA, sa druge strane, označava tip ejl piva. U pitanju je akronim (od India Pale Ale), tip piva koji potpisnik ovih redova baš nešto i ne gotivi zbog izrazite gorčine.

Da se vratimo na Kabinet. Ukoliko ste igrom slučaja zavoleli ejl pivo, toplo preporučujem Kabinet Rufaro, barem dok jedan od bitnijih sastojaka ne bude legalizovan. ;)

Ne brkaju se toliko.. Samo se izgleda ne vodi racuna o recniku i izrazavanju. :) 

Ja pomenuh IPA zbog Quote-ovane slike Supernove. Par pobrojanih ispod su takodje Pale Ale piva. Naravno, pricamo o Ale-u u globalu. Pretpostavih da beast preferira Pils, pa otud i pitanje. 

Meni se generalno dopada gorak ukus, bilo u picu ili hrani. Mozda je i to malo zasluzno za izbog piva. Mada, pre bih rekao da se radi o razlici u kvalitetu izmedju Ale i Pils piva, koja nikako nije mala. Ukus moze biti mnogo kompleksniji, puniji i na kraju krajeva zabavniji cak. :) 

Pils je svaki isti, sto bi se reklo.. 

 

P.S. Kabinet je pomenut cisto onako, da se te tema vrati na pravi put (a i to sam jedino imao u friz-u). :D Ima dosta boljih Ale, (Ipa, Apa i sl) piva na trzistu, ali i po vecoj ceni. Od jefinijih je Brooklyn East IPA odlicno pivo recimo, cenovno u rangu Supernove. Al' dobro, pospesujemo nase! Nadajmo se samo da se nece iskvariti.. :) 

P.P.S. Postoji realan problem u malim sredinama, gde je izbor piva sveden na Pils iskljucivo. I gde ljudi nemaju prilike da se upoznaju sa ostalim tipovima ovog lepog napitka, jel'te. Pa otud i nepoznavanje materije verovatno, sasvim opravdano. Od skoro, otvaranjem Samo Pivo Bar-a je pocela popularizacija velikog izbora. Pa su tu i lokali u NSu, Suboticu i sl. U Beogradu ne mali broj slicnih lokala.. U ovom kontekstu bi trebalo pomenuti da postoje Online shopovi, pakoga na mrzi neka proba.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Gledao sam neke reklame za Dundjerski pivo i danas, u nedostatku inspiracije, zemim six pack konzerviranog.

Stvar je u tome sto sam popio cetr' komada i nisam zadovoljan. Efekat je nikakav, dinamika slaba, tonalitet cini mi se ispeglan ko na Dajana Kraulprsno plocama, drajva nema a kamoli cupkanja nogom u ritmu. Vecma sam razocaran. Popicu i ova dva sto su ostala ali skrecem paznju da osim simpaticne vintage ambalaze ne ocekujete nista vise od ovog razblazenog buckurisha kojeg nazivaju pivom 😡

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...