Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Kada smo kod crnog piva zapamtio sam i jednu pivnicu u Zagrebu gde se toÄilo crno pivo,odmah iznad železniÄke stanice,doduÅ¡e tada sam bio vojnik pa mi je verovatno svako bilo dobro ali sam ovo zapamtio kao odliÄno crno pivo verovatno uvozno,mislim da se zvalo Tomislavovo crno pivo ili se pivnica zvala tako,sada nisam siguran.

Pivnica se zove Tomislav, a toceno crno pivo se zove Tomislav crno pivo... ;-) Ta pivnica je na Zrinjevcu preko puta Tomislavovog trga nedaleko od zeleznicke stanice prema Trgu bana Jelacica.

 

BTW, kada smo vec kod CRO, tamo sam pio Carling, englesko pivo koje distribuira Ozujska pivovara. Fin lager od 4% alkohola, tek toliko da posle rucka ne pijem kiselu vodu. U principu mi se dopalo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

LM(elem) ja živim u malenom gradu koji je uskraćen za sve osim za jedno: PIVO. Naime, Valjevo proizvodi pivo vrhunskog kvaliteta po zastareloj metodi na zastareloj opremi(bogu hvala!) u pivari koja samo Å¡to se ne sruÅ¡i ali to je ipak naÅ¡a lokalna "Fabrika Radosti" ( :loveface ). Mene interesuje koliko vas je probalo naÅ¡e valjevsko pivce i uostalom koja vi piva cepate uz muziku na vaÅ¡im ljubimcima. Ovde na forumu su se ljudi kroz smajlije poÄastili bezbroj puta ali nije se diskutovalo o brendu žute sadržine hehehe. Pa sad...izvolte!  :cheers

post-11898-0-59024300-1384075261_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

pravo pivo je pravio jedino Weifert u Pancevu... ali na zalost pre..base pivaru dusmani....

 

 Da ne verujete.. ali 90ih kada su bile sankcije i izolacija i kada je Pancevacko pivo uglavnom islo u lokalu i kada je svo pivo u Srbiji bilo u najmanju ruku sumljivog kvaliteta, najbolje je bilo sveze ( nepasterizovano )  toceno Weifert u fabrickoj pivnici u podrumu kod "slavine"  uz pileca krilca ...   Mnogima od nas je za vreme bombardovanja 99'  bilo omiljeno "skloniste" :beer

Link to comment
Share on other sites

Probao Valjevsko, mnogo puta...ali kao i sa drugim pivima u Srbiji, nakon tri flase pocne da se oseca pirinac, glavni sastojak napucane proizvodnje, onaj potmuli okus ugasenih cigareta u plasticnoj kantici vode. Kada kupis gajbu, od 20 komada popijes 5 razlicitih piva...i to odvratnih. Na ovim prostorima nikada nije bilo pravih i kvalitetnih piva. Sve barustina za radnicku klasu, koja se uklapa u prizor blatnjavih ulica i isto takvih cipela, ustajalih podpazuskih zadaha i morava bez filtera. Naslusao sam se tih prica kako je to sve vrhunsko....jeste, ali za koga? Ne zelim nikoga da vredjam, samo kazem ono sto sam apsolvirao vec odavno.

 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Probao Valjevsko, mnogo puta...ali kao i sa drugim pivima u Srbiji, nakon tri flase pocne da se oseca pirinac, glavni sastojak napucane proizvodnje, onaj potmuli okus ugasenih cigareta u plasticnoj kantici vode. Kada kupis gajbu, od 20 komada popijes 5 razlicitih piva...i to odvratnih. Na ovim prostorima nikada nije bilo pravih i kvalitetnih piva. Sve barustina za radnicku klasu, koja se uklapa u prizor blatnjavih ulica i isto takvih cipela, ustajalih podpazuskih zadaha i morava bez filtera. Naslusao sam se tih prica kako je to sve vrhunsko....jeste, ali za koga? Ne zelim nikoga da vredjam, samo kazem ono sto sam apsolvirao vec odavno.

 

:cheers

 

Amen to that!

Link to comment
Share on other sites

To su verovatno pokušaji da se nekadašnje fabrike piva vrate na tržište..Posle neuspelih privatizacija i propadanja šatro se vraćaju..E sad dal je to dobro ako je oprema i tehnologija

zastarela ja tu ne vidim niÅ¡ta pozitivno..Pakovati u stare zidarske flaÅ¡e? To u svetu niko viÅ¡e  ne radi...Verujem da je u ex yu  pored svega Å¡to je bilo kvalitetno od prehrane a moralo je

i nešto i od piva da bude kvalitetno..Nije baš sve bilo š klasa .Ima dosta stranih piva koja su loša a upakovana u kul fensi ambalažu..

Možda se neki iz nostalgije sećaju nekih starih pivara pa im je sad to ok da ponovo vide proizvod posle mnogo godina.

I još nešto mislim da su sve udavili i smorili sa ovim najglupljim mogućim sloganima i reklamama za pivo..

Link to comment
Share on other sites

Pijem pivo vec 35 godina, najmanje. Nikada, ali nikada nijedno pivo nije bilo bolje od Plzena, Guinnessa, Paulanera, Erdingera, pa cak i Fostersa, Heinekena, Budweisera, Carlsberga...ma i onaj radnicki britanski Scol je bio bolji. Da li znate koliko se mnogo razlikuje ovaj nas Staropramen od hrvatskog, a tek od ceskog? Rodjen sam u gradu sa velikom pivarskom tradicijom, ali svi smo za vreme Markovicevih free shopova kupovali pivo u free shopovima. To potpisujem od 1977. na ovamo od kada pijem pivo sirom sveta.

Link to comment
Share on other sites

Pijem pivo vec 35 godina, najmanje. Nikada, ali nikada nijedno pivo nije bilo bolje od Plzena, Guinnessa, Paulanera, Erdingera, pa cak i Fostersa, Heinekena, Budweisera, Carlsberga...ma i onaj radnicki britanski Scol je bio bolji. Da li znate koliko se mnogo razlikuje ovaj nas Staropramen od hrvatskog, a tek od ceskog? Rodjen sam u gradu sa velikom pivarskom tradicijom, ali svi smo za vreme Markovicevih free shopova kupovali pivo u free shopovima. To potpisujem od 1977. na ovamo od kada pijem pivo sirom sveta.

 

 Godinama putujem poslom za Segedin.  Odande donesem i po neko pivo.. najcesce Staropramen..  Staropramen mi se dopao jos dok ovde i nisu ni znali da postoji.. Pre neku godinu kad su poceli nasi ( Apatin ) sa Staropramenom , ajde reko da uzmem... i naravno.. ni blizu originala.. Isto kao sto ni Niksicko iz Apatina nije ni blizu Niksickog originala...

Link to comment
Share on other sites

Pijem pivo vec 35 godina, najmanje. Nikada, ali nikada nijedno pivo nije bilo bolje od Plzena, Guinnessa, Paulanera, Erdingera, pa cak i Fostersa, Heinekena, Budweisera, Carlsberga...ma i onaj radnicki britanski Scol je bio bolji. Da li znate koliko se mnogo razlikuje ovaj nas Staropramen od hrvatskog, a tek od ceskog? Rodjen sam u gradu sa velikom pivarskom tradicijom, ali svi smo za vreme Markovicevih free shopova kupovali pivo u free shopovima. To potpisujem od 1977. na ovamo od kada pijem pivo sirom sveta.

 

Zato ja piem rakicu i ti problema nemam!!!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Pa tako ti je to. Takva je svest pivara a i konzumenta. Pivar ce da ga krsti pirincem i da napravi ogromnu kolicinu, a konzument kojem je svejedno ce da kaze kako mu je to najbolje pivo na svetu jer moze da kupi dva ili tri za cenu jednog postenog. A buba u glavu i nakon 10 sa lukom ili pola hleba sa parizerom ni ne oseti sta pije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...