Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Konzerva 0,5l je u proseku 115 dinara, jeftinije od Paulanera a sasvim izvesno bolje. Erdinger je zapravo najbolje belo pivo na svetu a po meni i najbolje pivo uopšte.

Hvala puno na informacijama. U prodavnicama u mom kraju ga nisam video, ali ću ga sigurno potražiti ako je tako dobar :thumbsup2 .

InaÄe, poslednjih dana pijem offtopic obrisan i mogu reći da je takoÄ‘e odliÄno.

Link to comment
Share on other sites

Ako je karakteristično po tome što se fermentacija odvija u boci kako se to odražava na pakovanja u limenci?

U tom slučaju, fermentacija se odvija u limenci.

Å alu na stranu, staklo i aluminijum su hemijski intertni u procesu fermentacije piva, tako da bi trebalo da bude isto, s tim Å¡to je staklo uvek bolje.

Link to comment
Share on other sites

U tom sluÄaju, fermentacija se odvija u limenci.

Å alu na stranu, staklo i aluminijum su hemijski intertni u procesu fermentacije piva, tako da bi trebalo da bude isto, s tim Å¡to je staklo uvek bolje.

Pa prespu ga kad se završi fermentacija :D .

Kojoj od ove dve informacije da poverujem?

Link to comment
Share on other sites

Vidim postoji i toÄena varijanta - tu je fermentacija verovatno u buretu :D :

Kompanija Carlsberg Srbija, krajem novembra meseca otpoÄela je distribuciju Erdingera i na srspko tržiÅ¡te, kako bi omogućila potroÅ¡aÄima užitak u jedinstvenom ukusu koje ovo pivo nudi. Na naÅ¡em tržiÅ¡tu Erdinger možete kupiti u nepovratnoj staklenoj ambalaži od 0.5l, limenci od 0.5l, a u ponudi je i toÄeno pivo.

Za toÄenje Erdingera preporuÄuje se klasiÄan metod toÄenja piva u jedinstvenoj Erdinger ÄaÅ¡i. Potrebno je isprati ÄaÅ¡u hladnom vodom, zatim je držati pod uglom od 45° i otvoriti slavinu naglo.

Kada je ÄaÅ¡a oko 80 odsto puna, postepeno ispraviti ÄaÅ¡u u vertikalan položaj. Lagano zavrteti bocu kako bi se preostalo pivo pomeÅ¡alo sa kvascem sa dna boce. DovrÅ¡iti sipanje, a kvasac će se raÅ¡iriti po celoj ÄaÅ¡i.

Na zvaniÄnom sajtu piÅ¡e da se proizvodi u Srbiji, a u gorenavadenom tekstu da je otpoÄela distribucija.

Link to comment
Share on other sites

Videćemo da li je 2x bolje od Deleza koji je 55 dinara!

A Delez je (meni) odliÄan, bolji od svog "firmiranog" Ä‘ubreta u samiÅ¡kama - Staropramena, Amstela, Beksa (...) - koje svo ima jedan isti identiÄan ukus, kao da se pravi u istom (prljavom) buretu

Link to comment
Share on other sites

Pošto vidim da se ovo pivo proizvodi kod nas, imate li konkretne informacije o procesu proizvodnje?

Koliko ja znam ovo pivo se uvozi iz NemaÄke. NaÅ¡i proizvoÄ‘aÄi ne znaju kako se pravi dobro a kamoli vrhunsko pivo.

Konzerva 0,5l je u proseku 115 dinara, jeftinije od Paulanera a sasvim izvesno bolje. Erdinger je zapravo najbolje belo pivo na svetu a po meni i najbolje pivo uopšte.

Erdinger sam godinama donosio iz komÅ¡iluka dok se nije pojavio kod nas. Jeste jedno od boljih ali je daleko od najboljeg. Meni se recimo viÅ¡e sviÄ‘a Paulaner ali su to dva potpuno razliÄita piva i mislim da ne mogu da se porede. Sve zavisi od liÄnih preferencija konzumenta, kao i u hifi. Piva koja su po karakteru sliÄna Erdingeru ali po meni i bolja su npr. Edelweiss i Loewen Weisse. Erdinger je odliÄan za vrele dane ali nema neki poseban Å¡mek tj. aftertaste u kojem bi se uživalo. Ja u frižideru uvek imam nekoliko vrsta za razliÄita raspoloženja tj. hranu uz koju bi ih uklopio, pa tako rame uz rame stoje Erdinger, Paulaner i nekoliko drugih. Za vikend sam imao zadovoljstvo da probam minhensko Hacker-Pschorr Hefe Weisse. Ljubiteljima Paulanera bi se sigurno dopalo iako je za trunku blaže.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...