Jump to content


marantz i sve oko marantz-a


Bobika

Recommended Posts

Pozdrav svima,

malo sam u zakasnjenju sa mojim slicicama i videom. Upravo sam se vratio sa godisnjeg odmora, (Playa del Ingles, Gran Canaria, imam jedan apartman tamo),tako da mi je malo neobicno da posle okeanskih talasa, dobre spanske paelje, ribe, vina, moram ponovo sve iz pocetka...Sta ces, brale, zivot je takav, cupav i dlakav!

Ovako, posto su mi deca otisla (jedna na Ligursko more-Pietra Ligure, sutra idemo da je posetimo, a druga je otisla na planionu, Zambla Alta, kod Bergama, u nedelju idemo i do nje u posetu), necu uspeti nista ovaj vikend, pa se nadam sledecem. Ako bude sve kako treba. Nije sala izvuci iz garaze 200 komada HI FI-ja, povezati, slikati, probati, video postaviti...trebace mi bar 2 dana, tako da ce mi subota i nedelja dobro doci. Izvinjava se jos jednom, ali kao sto sam obecao, azurracu spisak, dodati sta fali, pa u nove radne pobede. Nema druge,

Srdacno.

Bobika

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Pozdrav svima,

evo uspio sam i postavio sam vide na YouTube, pa zelim svima prijatno gledanje a konacan spisak stize uskoro. Mogu samo reci da sam se namucio zaista, ali zbog Vas, mojih audiofila, nije mi bilo tesko. Dobio sam upalu misica i ruku i nogu; pocio sam u nedelju u 9h ujutru, a zavrsio sam u ponedeljak u 5,30h. S obzirom da sam morao ustati na noge lagane vec u 7h, zamislite kako mi je bilo. Ali, sada poslije svega, drago mi je.

Evo adresa na internetu;

Link to comment
Share on other sites

ImaÅ¡ toga popriliÄno ,svaka Äast. :thumbsup2

Zahvaljujem. To je plod mog 10-godisnjeg rada, zrtvovanja, sakupljanja, kupovanja, i sve ono sto se vidi u kutijama, su uredjaji, ali nisam stigao da ih raspakujem, povezem, ostali su u kutijama... Ista stvar sa prvom linijom u koje su ostale zapakovane, jednostavno nisam stigao vremenski da sve odradim kako treba. I pored svega, potrosio sam oko 20h, rada, izvlacenja, postavljanja, slikanja, video, onda sve nazad...trajalo je to. Moram priznati, da sam se i sam iznenadio kojiko sam morao utrositi energije, snage i vremena u sve to. Ali, na kraju, ipak sam uspio i drago mi je. Ni sam nisam znao sta sve imam....Sad znam. I to je nesto.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem. To je plod mog 10-godisnjeg rada, zrtvovanja, sakupljanja, kupovanja, i sve ono sto se vidi u kutijama, su uredjaji, ali nisam stigao da ih raspakujem, povezem, ostali su u kutijama... Ista stvar sa prvom linijom u koje su ostale zapakovane, jednostavno nisam stigao vremenski da sve odradim kako treba. I pored svega, potrosio sam oko 20h, rada, izvlacenja, postavljanja, slikanja, video, onda sve nazad...trajalo je to. Moram priznati, da sam se i sam iznenadio kojiko sam morao utrositi energije, snage i vremena u sve to. Ali, na kraju, ipak sam uspio i drago mi je. Ni sam nisam znao sta sve imam....Sad znam. I to je nesto.

Ujedno si izvršio godišnji popis . :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav svima,

prekljuce mi je stigao marantz eq 430 iz Holandije, zlatna boja, male ogrebotine na gornjem poklopcu i super sam zadovoljan. Placen 120 evrica, sa trnsportom me je izasao 145 evrica, ali vredi. Vidim po netu ga cene i po 350 evrica...mozda bih mogao i zaraditi stogod, nikad se ne zna. Ima jedan video na woutube, pa ga pogledajte:

A sutra mi stize i marantz PM 7000 u zlatnoj boji. Mada imam vec jedan PM 7000 i jedan PM 8000 ali u crnoj varijanti. malo sam se zazelio ove sampanj varijante.

Volio bih da vam predstavim, vrlo uskoro, marantz Pm 7000 + marantz tuner ST 57 + marantz deck SD 720 (imam jos jedan deck sampanj, ali ne mogu se setiti modela) + marantz EQ 430 + marantz cd DR 6000 (cd recorder). Deluje mi jako mocno, ali tek kad mi stigne marantz PM 7000, onda cu znati a vi cete moci i da ga vidite i ocenite.

Iskoristio bih priliku i priupitao starije clanove, pametnije od mene: ima li gde da se nabavi uputstvo za marantz EQ 430? Presurfo sam net, al nista ne nadjoh? Ima li neko ideju, kako da ga nabavim?

U subotu sam rikonirao woofere od mojih starih al' dobro ocuvanih JBL LX 55. Sviruckali su mi subotu i nedelju, pa cu i njih da montiram sa marantzom. Imam jos jedan par JBL LX 66, ali nikakv zvuk ne izlazi, moram ih poslati na kontrolu.

Poruka za pavlaku:

marantz cd-7, sampanj za 3.000 evra, cini mi se malo preskup. Sta kazes?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hvala i pozdravljam Member-a, nisam jedno vrijeme bio, zauzetost, posao i tako. U medjuvremenu su se dogodile novosti; nasao sam Denon dcd 510 AE u silver varijanti, nisam odolio i kupio sam ga; za samo 159 evica, samom sebi za rodjendan. Un Denon deck DR-M11 isto silver/sampanj boje, trazim Denon PMA 900V? Da li neko od cijenjenih kolega ima ili zna ko ima da prodaje (samo silver/sampanj varijanta). Posto imam vec Denon Pma 700V, ali crni, pa me interesuje jaca variajanta 900V 8mislim da je 125 + 125 W na ( OHM-a). Mocna masina. Stigao mi je iz Holandije jedan polovnjak, sampanj varijanta tuner Denon TU-255, dobro ocuvan i dobar prijem. Nasao sam i jedan Denon DAB 1800, na aukciji, pa cu da vidim. Sad sam se zapalio samo za silver/gold varijante.

Toliko za sada.

Pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

RETRO MAN je car!!!

Ршто има кућне љубимце, поезија за гледати. Само да не почне као Ñа уређајима :roll:

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ршто има кућне љубимце, поезија за гледати. Само да не почне као Ñа уређајима :roll:

:wave2

Nista neka otvori mini zoo vrt.Ne diraj me morao sam papagaja dati na usvojenje,beba i papigja ne idu zajedno.Kraljevski aleksandar-mali.Retro je car i za inostrane kolekcionare,ima ludilo od uredjaja , znacajne komponente,a ovu Bobikinu kolekciju bih prorijedio zestoko..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

zao mi je sto sam ovaj topic video tek sad...

covek je pravi car i 'bobika' ja ti se divim sve ostalo su prazne forumske price ko sta ima o koliko. ti si pokazao sta imas...

gadi mi se prica kad se ljudi kite tudjim perjem pa kazu " jel znas sta onaj ima......."

po meni uopste nije bitno koliko su ti komponene 'hiend' vec je bitno koliko si svog truda potrosio da pronadjes sve to po netu i oglasima da kupis dovuces odslusas i da opet nastavis pricu dalje.

predpostavljam da ne zivis u Srbiji pa ti je lakse za kupovinu/isporuku uredjaja sto ti je olaksavajuca okolnost.

druga i mnogo bitna stver ti nisi preprodavac ves osoba koja voli 'hi-fi' i to se vidi a totalno je nebitno koliko komponenten vrede.

ne ceni se vitestvo tako sto se neko izuje 10-15K pa misli da je u hiendu vec je ovaj tvoj pristup koji je pravi dokaz ljubavi prema komponentama.

moje postovanje samo zbog potrosenih 10god. tvog zivota na nesto u cemu uzivas i zato ti se divim i mislim da bi trebao na ovom forumu da imas mesto pocasnog clana jer si pokazao zaista sve pa cak i mnogo vise od ponekad praznih prica ovde

a to je jedini ne izleceni kompleks svih clanova ..... znate o cemu pricam.

Bobika care!!! bravo i samo tako nastavi....

20-30K za hi-fi svaka cast........

Link to comment
Share on other sites

Poruka za pavlaku:

marantz cd-7, sampanj za 3.000 evra, cini mi se malo preskup. Sta kazes?

Da,jeste preskup.

Rekao sam ti i na temi Pavlakin sistem,da mi se mnogo svidja taj CD-7,prelep i kada bih ga imao nIkada se ne bi vise

odvajali,ali prvo za mene je to previse novca za CD plejer,plus ima i boljih modela i za manje para,kada bih i mogao

da odvojim vece pare za CD jedan od favorita bi bio i Denon S1,ali bih se veoma usrecio i sa jeftinijim Denon DCD S10

imam njegovog mladjeg brata DCD 1650AR,imaju iste cipove (Burr Brown 4 x 1702)i isti laser (Sharp H8147AF).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zao mi je sto sam ovaj topic video tek sad...

covek je pravi car i 'bobika' ja ti se divim sve ostalo su prazne forumske price ko sta ima o koliko. ti si pokazao sta imas...

gadi mi se prica kad se ljudi kite tudjim perjem pa kazu " jel znas sta onaj ima......."

po meni uopste nije bitno koliko su ti komponene 'hiend' vec je bitno koliko si svog truda potrosio da pronadjes sve to po netu i oglasima da kupis dovuces odslusas i da opet nastavis pricu dalje.

predpostavljam da ne zivis u Srbiji pa ti je lakse za kupovinu/isporuku uredjaja sto ti je olaksavajuca okolnost.

druga i mnogo bitna stver ti nisi preprodavac ves osoba koja voli 'hi-fi' i to se vidi a totalno je nebitno koliko komponenten vrede.

ne ceni se vitestvo tako sto se neko izuje 10-15K pa misli da je u hiendu vec je ovaj tvoj pristup koji je pravi dokaz ljubavi prema komponentama.

moje postovanje samo zbog potrosenih 10god. tvog zivota na nesto u cemu uzivas i zato ti se divim i mislim da bi trebao na ovom forumu da imas mesto pocasnog clana jer si pokazao zaista sve pa cak i mnogo vise od ponekad praznih prica ovde

a to je jedini ne izleceni kompleks svih clanova ..... znate o cemu pricam.

Bobika care!!! bravo i samo tako nastavi....

20-30K za hi-fi svaka cast........

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav za cceda i za sve ostale clanove foruma. Sa malim zakasnjenjem cestitam pravoslavni Bozic svim vjernicima i onima koji slijede Julijanski kalendar: Mir Biziji, Hristos se rodi.

Evo poslije malo duzeg vremena da se prikljucim forumasima i pohvalnim kritikama kao i zahvalnost za cceda na lijepim i toplim rijecima, koje su me malo i dirnule, moram priznati. Zivim u Italiji vec 20 godina, i prije jedno 15.tak god. sam stidljivo poceo da ostvarim svoje mladanacke snove; studirao sam u Sarajevu i gledao sam (samo gledao i patio duboko u sebi) od '82 do '92 tadasnje novitete HI FI-ja; Akai, marantz, Denon, Aiwa i mnoge druge. Posto poticem iz siromasne, radnicke porodice, nekako sam samom sebi obecao, da cu jednoga dana imati sve to. I eto, taj dan dodje i mogu sa ponosom reci da imam jednu sasvim solidnu i bogatu kolekciju HI FI uredjaja i da zaista uzivam u njima. I to nije sve; jos uvijek kupujem, narucujem, posjecujem strane sajtove specijalizirane za HI FI i to radim sa ljubavlju, posvjecenosti i zadovoljstvom. Ima tu jos svega po malo, inata, prkosa, zelje da imam sve ono sto mi je nedostajalo sve ove godine, i mogu reci da sam uspio.

Danas bi mi trebao stici jedan cd marantz 5003, sampanj i jedva cekam da ga probam. Posto kupujem mnogo sa ovih sajtova, gdje se moze naci dosta dobre i kvalitetne robe, podijelicu ih sa vama:

www.kijiji.it

www.subito.it

www.mercatinomusicale.com

www.markplaats.nl

www.quoka.de

www.kijiji.at

Instalirajte Crome i imate prevod automatski na srpski (meni na italijanski).

Imam i jedno pitanje: nasao sam Denon PMA 900V u Srbiji i zelio bih da zamjenim elektricni kabal sa ovim kablom, pa me interesuje vase misljenje, sta se dobija a sta se gubi.

http://www.videosell.it/ita/prodotti/cavi-di-alimentazione-e-accessori/cavi-di-alimentazione/pc-02_ID_269_IDs_238_IDa_6822.htm

Njiega bih slusao sa B&W DM 604 S3.

Sta mi kazete?

Pozdrav svima i da vam nastupajuca Nova 2013, koja tek treba da dodje, donese mnogo novih dobrih i zeljenih HI FI uredjaja!

Zivjeli

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...