Jump to content


300b set pojacala


babylon11

Recommended Posts

Postovani clanovi foruma,

Kao ljubitelj 300b zvuka, interesuje me vase iskustvo sa pomenutim tipom pojacala.Sta je najbolje iz 300b produkcije sto ste slusali , sa kojim kutijama i u kakvom ostatku sistema?Takodje za poznavaoce pitanje , koja 300b lampa je najbolja?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

SET 300B je moje trenutno pojacalo.

Kupljen kod Vukusica i vremenom upgrejdovano.

Prvo su zamenjeni sprezni kondenzatori (stavljeni Mundorf gold-silver), promenjeno ozicenja (isto Mundorf), izbacen pot i stavljen da radi kao snagas.

Nakon toga sam se igrao sa izborom drajver lampe. Bile je svega tu, ali na kraju sam zavrsio sa D3a u triodnom spoju sa CCS-om u anodi i baterijskim biasom.

Veoma sam zadovoljan kako je na kraju ispalo :loveface

U kombinaciji sa 15" Tannoy Monitor Gold zvucnicima svira :banana

Sto se tice lampi, best buy su crne kineske Shuguang Treasure.

Shootout 300B imas ovde:

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/1201/300b/

Link to comment
Share on other sites

Na mene su izvanredan utisak ostavila sledeca pojaÄala sa 300b cevima:

1. http://www.shindo-laboratory.co.jp/English/W.E.300B.html

sluÅ¡ao sam ga sa ogromnim Altec VOTT u velikoj prostoriji Å¡to je uz odgovarajući muziÄki program stvaralo osećaj prirodnosti kakav mi do tada nije bio poznat;

2. http://www.manleylabs.com/containerpages/sepp99.html

sluÅ¡ao sam baÅ¡ taj model (kasnije je napravljena i novija verzija koja se danas prodaje), a zvuÄnici su bili Vandersteen 3a, i to je jedna neÅ¡to manje poznata firma Äiji mi se zvuÄnici veoma dopadaju.

Od ostalih sam Äuo par modela Audio Note SET integralaca (kao fabriÄke i kao kit proizvode), Cary SET integralac sa verzijom 300b koja daje 20W!?, stare VTL-45 p-p mono blokove u AB klasi, a od domaćih Nikoline i Pecine SET integralce, Korato prototip p-p u A klasi (mislim da nije bio u prodaji), zatim prototip integralni SET JeliÄić-MariÄić ... to bi otprilike bilo sve ... nije prebogato iskustvo, ali nekako sam miÅ¡ljenja da bih - ukoliko bih danas neÅ¡to od toga kupovao - izabrao Manley Labs, mada bih veoma voleo da Äujem i Jadis (http://www.jadis-electronics.com/popup-ampui.php?id=12&lang=eng)

Link to comment
Share on other sites

Babylon-e, kažite nam Vaša iskustva na ovu temu, zanimaju me.

InaÄe, Å¡to se tiÄe zvuÄnika interesantno je pomenuti da sam viÅ¡e ovakvih SET i P-P pojaÄala sluÅ¡ao sa Quad ESL 57 i 63 i to može sasvim lepo da svira, premda su elektrostatici popriliÄno neefikasni. MeÄ‘utim, u sobi standardne veliÄine, dakle neÅ¡to manje od 20kvm., mogu da se postignu fini rezultati, ali pod uslovom da sluÅ¡ate manje ansamble akustiÄnih instrumenata. Ipak, za moj ukus bi viÅ¡e prijali neki Tannoy-i kao Å¡to pominje Neskor, Lowther/Fostex TQWT ili neÅ¡to sliÄno...

I da ne zaboravim jednu malu preporuku za lampe: http://www.sophiaelectric.com/reviews/princess_300b_tubes/toneaudio_princess300b.pdf

Kažu da su odliÄne za te pare, a ceo taj Älanak je zanimljiv za Äitanje.

Link to comment
Share on other sites

Od 300b pojacala koje sam ja licno posedovao, tu je bio Yarland 300b integralac, jako dobar odnos cene i kvaliteta, ali ipak limitiran uredjaj.Mada i na njemu je bilo moguce cuti(osetiti) 300b magiju.Zatim je dosao Air Tight 300b, zaista mogu reci sve najbolje o ovom uredjaju, ali je otudjen jer u to vreme nisam imao kutije dovoljno osetljive da mogu zaista da ga slusam a i zafalilo tog trenutka sredstava.I na jednom i na drugom pojacalu bio sam limitiran nedovoljnom snagom zbog relativno neosetljivih zvucnika (89-91db) koje sam tada imao.Napominjem da sam se i u takvim (neadekvatnim) uslovima zaista "navukao" na specificnost i lepotu ove lampe.

Cuo sam Jadis mono blokove koje spominje Andrija i moram reci da nisam bio odusevljen, zvuk je bio pomalo taman a sa druge strane i dosta tvrd.Falilo mi je prasine gore a i malo opustenije prezentacije.Mozda je razlog bio sto su svirali sa Lowter-ima, koji mi se zaista nikad, ni u kakvoj kombinaciji nisu dopadali.Audio Note mono blokovi kojima sam zaboravio model je takodje svirao sa nekakvom fabrickom izvedbom Lowrea (Horrning) i to je bila prilicna katastrofa.Zatim Vukusic,Tatic, i to mi se nije dopalo i mislim da tek znacajnim apgrejdom ovi uredjaji mogu da zasijaju (kao sto je radio Neskor).Bilo je tu jos nekih Vujinih kreacija koje nisu bile lose.

A onda sam pre par godina dosao do Cary CAD 300b signature mono blokova, zajedno sa njihovim slp 98 f1 preampom i nedavno je nabavljen Altec Lansing model 19 (VOTT za kucu) i to je kombinacija koju slusam.

Andrija, koji je taj Cary od 20w, neki paralel set?

Inace Shindo bi stvarno voleo da cujem i to posebno sa Altecom, jel to ima neko kod nas?Oni su potpuni ludaci, imao sam njihov najmanji preamp (Aubereges ili tako nesto) koji je imao jednu od najboljih phono sekcija (mm) koju sam cuo.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitam na pažljivo sastavljenom SET sistemu, a naroÄito na Altec-ima :listen Tako neÅ¡to bih i ja rado udomio :loveface Ja sam kombinaciju Shindo-WOTT sluÅ¡ao devedesetih u jednom salonu u Cirihu, a nisam Äuo da bilo ko to ovde ima. TakoÄ‘e, Manley Retro sam sluÅ¡ao pre puno godina, u MaÄ‘arskoj.

Å to se tiÄe Cary integralca sa popriliÄno viÅ¡e snage od onog koji je opremljen standardnom 300B ovde se radilo o sistemu koji je prezentovao diler Cary Audio Design ovde u Bgd., ali opet pre viÅ¡e od deset godina. PojaÄalo ima samo jednu cev na izlazu, meÄ‘utim, to je bila KR Audio 300BXLS (http://www.kraudio.c...temid=7&lang=en) i kažu da stvarno meri 20W na izlazu. ÄŒak ta lampa može da izgura 24W, barem prema onome Å¡to tvrdi proizvoÄ‘aÄ. Meni je to sviralo lepo, ali niÅ¡ta spektakularno, ipak je to bila sajamska prezentacija, a ne kućno sluÅ¡anje. Mislim da se taj integralac zove CAD-300SEI LX20, pa proguglaj da proÄitaÅ¡ o njemu, sigurno ima objavljenih Älanaka.

Pored evropske produkcije KR Audio postoje sliÄne lampe koje radi japanska firma Emmision Labs (http://www.emissionl...EML300B-XLS.htm) s tim Å¡to japanci tvrde da ona izvlaÄi Äak 27W. MeÄ‘utim, ja se ne bih previÅ¡e uzdao u to koliko vati lampa daje. Mnogo je važnije da samo pojaÄalo bude vrhunski projektovano i izraÄ‘eno. Voleo bih da negde Äujem uporedno na a-b testu originalnu Western Electric protiv neke od ovih modernih lepotica ... baÅ¡ me zanima kakav bi bio muziÄki doživljaj.

Za kraj, opet malo linkova: http://www.enjoythem...channel/ch300b/

i još

Link to comment
Share on other sites

Da, Andrija, setio sam se tog modela, nisam ga slusao. Mislim da je bio kratko u ponudi. Verujem da svako 300b bazirano pojacalo moze uz malu prepravku i dodavanja biasa da koristi pomenutu KR lampu.Ali se potpuno slazem da vati u ovakvim konsrukcijama nisu od presudnog znacaja.

Neskor, da li si korisnicima ovog foruma ponudio svoje Altec 908-8a drajvere i 511 horne?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kolega babylon11 mislim da bi bilo veoma zanimljivo da predstavis svoj sistem sa slikama u galeriji sistema - vasi sistemi , navedes koje lampe slusas i u kom okruzenju one sviraju a usput i mi da podelimo sa tobom utiske :)

Sto se tice lampi 3oo b nisu me do sad nikad razocarale, jako su muzikalne - mada ja licno nisam sa te strane sveta lampi i drzim se svog pravila koje glasi > ,, lampe naginju na lampe a tranzistorci ne naginju nigde ,, :wave2

Link to comment
Share on other sites

Suco, hvala na interesovanju za ovu temu, iako nisi sa "ove strane", drago mi je da prepoznajes sta valja.Sto se naginjanja tice, ne znam gde lampe naginju ali svakako znam da ja naginjem njima.

Predstavicu naravno svoj sistem u galeriji ali jako mi je los foto aparat a i ja nisam nista bolji fotograf.

Moje 300b lampe (imam vise setova) su Sophia Electric model Carbon Princes.Posle slusanja razlicitih proizvodjaca ove meni najbolje rade.

Okruzenje je:

-Pink Triangle PT TOO-SME IV-Koetsu Rosewood retiped by V.D.Hul analogni izvor

-Thorens 2000 cd transport

-Mir Audio Sempre 24/96 DAC

-EAR 834P phono preamp

-Cary slp 98 f1 preamp

-Cary Cad 300b Signature

-Altec Model 19

-Nirvana S-L zvucnicki i interkonekti

Link to comment
Share on other sites

Suco, hvala na interesovanju za ovu temu, iako nisi sa "ove strane", drago mi je da prepoznajes sta valja.Sto se naginjanja tice, ne znam gde lampe naginju ali svakako znam da ja naginjem njima.

Predstavicu naravno svoj sistem u galeriji ali jako mi je los foto aparat a i ja nisam nista bolji fotograf.

Moje 300b lampe (imam vise setova) su Sophia Electric model Carbon Princes.Posle slusanja razlicitih proizvodjaca ove meni najbolje rade.

Okruzenje je:

-Pink Triangle PT TOO-SME IV-Koetsu Rosewood retiped by V.D.Hul analogni izvor

-Thorens 2000 cd transport

-Mir Audio Sempre 24/96 DAC

-EAR 834P phono preamp

-Cary slp 98 f1 preamp

-Cary Cad 300b Signature

-Altec Model 19

-Nirvana S-L zvucnicki i interkonekti

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi se bas, bas djasvi........ ,, ne znam gde lampe naginju ali svakako znam da ja naginjem njima ,, :thumbsup2 samo pazi da ne padnes koliko si se nagnuo

Sjajan lampaski setup :facehearts i moram da ga pohvalim jer sam ga u vise navrata cuo kod tebe. Altec ima bas i hemond da se zaledis , gramofon sanjam nocu kako svira i kod mene u sistemu :plakanje i to je ono gde bi i ja stao sa analognim izvorom a za pristojan novac

Ovo je jedan HI - END sistem sa kojim moze da se ode u penziju, cestitam jos jednom na brizljivom pristupu i odabiru komponenti :listen

Link to comment
Share on other sites

Jedno od ne bas toliko poznatih 300B pojacala, ali zato pojacalo koje uziva veliki ugled jeste Audion Silver Night (ima ga u vise verzija). To svira dobro ... Ja sam ga imao u mom sistemu nekoliko dana i bio bas zadovoljan kako to svira. Negde na internetu sam nasao i semu za taj Audion i bio iznenadjen koliko u toj semi nije bilo iznenadjenja - standardna konfiguracija. Verovatno tajna dobrog zvuka lezi u dobrim izlaznim trafoima i znalacki spakovanom ampu. U svakom slucaju ako ste u potrazi za 300B magijom (a tu mislim iskljucivo na SET magiju) a niste spremni da platite basnoslovne cifre koje se ponekad traze za ovakva pojacala, onda je Audion stanica na kojoj se treba zaustaviti.

Link to comment
Share on other sites

Suco, hvala na interesovanju za ovu temu, iako nisi sa "ove strane", drago mi je da prepoznajes sta valja.Sto se naginjanja tice, ne znam gde lampe naginju ali svakako znam da ja naginjem njima.

Predstavicu naravno svoj sistem u galeriji ali jako mi je los foto aparat a i ja nisam nista bolji fotograf.

Moje 300b lampe (imam vise setova) su Sophia Electric model Carbon Princes.Posle slusanja razlicitih proizvodjaca ove meni najbolje rade.

Okruzenje je:

-Pink Triangle PT TOO-SME IV-Koetsu Rosewood retiped by V.D.Hul analogni izvor

-Thorens 2000 cd transport

-Mir Audio Sempre 24/96 DAC

-EAR 834P phono preamp

-Cary slp 98 f1 preamp

-Cary Cad 300b Signature

-Altec Model 19

-Nirvana S-L zvucnicki i interkonekti

Link to comment
Share on other sites

Osnovna verzija Audion SET 300B kosta malo preko 2K eura da se kupi nov. Oficijelna cena je 2,5 K pa onda neki mali popust i to je tu negde oko 2K eura. Za 300B SET pojacala to i nije mnogo s obzirom kada se zna koliko su samo skupe 300B lampe. Pogledati recimo cene Audio Note ... Meishu (koji je zbilja odlican 300B SET integralac) kosta oko 8000 eura. Polovan Audion se medjutim nalazi za oko 1000 do 1500 eura - problem je sto ih nema puno na trzistu i treba cekati dosta dugo dok se neki ne pojavi. Ja sam imao prilike da upoznam dvojicu vlasnika Audion 300B SET pojacala i retko sam imao prilike da sretnem takvu odanost svom pojacalu (mozda jedino zagrizeni Naim-ovci mogu da se mere sa njima). :facehearts

Taj 300B PP amp je nesto drugo. Ja sam ga samo jednom na kratko slusao tako da ne mogu puno toga o njemu da kazem, ali po meni je greota vezivati 300B u PP konfiguraciju. Ako je malo snage onda je bolje ici sa paralelnim SE - mada ni to ne svira isto kao obicna SE konfiguracija (sa samo jednom lampom po kanalu) - ili se odluciti za neku drugu lampu (recimo 845). Tu izbor naravno zavisi i od zvucnika, ostatka sistema, itd. Nije da imam nesto protiv PP konfiguracije ali 300B SET nije obicno pojacalo - to je deo HiFi istorije ... to je nesto sto ima posebnu tezinu kada se govori uopste o pojacalima. Osim toga je 300B, kao sto rekoh, skupa lampa, pa mi se cini zbilja pomalo van pameti vezivati te lampe u PP. Druga je stvar kada govorimo o KT88 ili EL34 ...

Da ima ljudi kojima se Audion nije dopao - to je lako moguce, jer ne postoji pojacalo koje ce se svima svideti. Ali mislim da Audion SET 300B zasluzuje da bude poslusan - ako je to ikako moguce ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kolega babylon koja je taÄna oznaka tvojih monoblokova? Da nije umesto Cary CAD 300b signature u pitanju Cary CAD 300 SE Sig?

Evo konkretne liste svih Cary pojaÄavaÄa sa 300b:

CAD 300B

CAD 300C

CAD 300M - v1

CAD 300M - v2

CAD 300PB

CAD 300SE

CAD 300SE LX-20 - v1

CAD 300SE LX-20 - v2

CAD 300SE LX-20 - v3

CAD 300SE Signature - v1

CAD 300SE Signature - v2

CAD 300SE Signature - v3

CAD 300 SE Sig

CAD 300SEI - v1

CAD 300SEI - v2

CAD 300SEI - v3

CAD 300SEI - v4

CAD 300SEI - v5

CAD 300SEI LX-20 - v1

CAD 300SEI LX-20 - v2

CAD 300SEI Special LX-20

CAD 300SSE - v1

CAD 300SSE - v2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...