Jump to content


moj odlicni skromni (500 glava) hifi


surferlola

Recommended Posts

Odlican je sistem za male pare.Imao sam u kuci jednom prilikom DY i M.Fidelity ,doduse A1.To je bio sjajan zvuk naspram japanskih pojacala koje sam do tada(kao teenager) koristio,od tad sam na njih i trajno zaboravio.Bilo je tad dosta dobrih pojacala tipa cyrus,nad 3020,creek,...

Jeste Sondek, u pravu si. Tvoje i moje usi su izgleda vrlo slicne. A1, zajedno sa Cyrus I i NAD 3020, je svakako vredno imati i u danasnje vreme. Mislim da se A1 vrti na KP ali ne znam u kakvom je stanju. Da ga imam, ja ga svakako ne bih prodavao.

Dodao bih, da ne lutam previse daleko od teme, mali Naim 72/140, naravno sa HiCap. Zesci zvuk, zaista. Cak i oni stari modeli sa "silver frame on the front".

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

sedim i slusam muziku, i dok odlazim po pivo, i u povratku, primetim  da je zvuk jaci ispred garniture za sedenje. stavim stolicu ispred i nadjem se sredistu zvucnog uragana. bride mi usi..

i posle nekog vremena pocnem da cujem i mane. najvise se osetilo na visokim. razmisljam..

guglam.. kupim cd plejer.

philips cd 650.

 

baba od dole pocinje da lupa po cevima od radijatora.pa na ulazna vrata. zvace policiju, bolje da utisam.

 

elem, ludilo! zvuk je sad zvuk.

ne da su se visoki popravili, nego sve. gitare zvuce mnogo prirodnije (bright eyes lua), glas podrhtava (galaxie 500 decomposing copenhagen)..

sad mi nije jasno kako sam ranije mogao da slusam i uzivam.

Link to comment
Share on other sites

sedim i slusam muziku, i dok odlazim po pivo, i u povratku, primetim  da je zvuk jaci ispred garniture za sedenje. stavim stolicu ispred i nadjem se sredistu zvucnog uragana. bride mi usi..

i posle nekog vremena pocnem da cujem i mane. najvise se osetilo na visokim. razmisljam..

guglam.. kupim cd plejer.

philips cd 650.

 

Nisi nam rekao ono naj-bitnije... kakav je zvuk bio posle piva? ;-)

Link to comment
Share on other sites

hvala na odgovoru, bas mi je prijala konverzacija.

ps.

imao sam i ja a1, i kad sam ubacio stotku nisam mogao da verujem. svet se prevrnuo, sve je postalo bolje. zvuk je sonican, oduvao je a1 iz momenta.

 

ÄŒestitke za sistem :thumbsup2

Ja imam potpuno drugacije iskustvo, u mom nekadasnjem sistemu (B&W 601, NAD 521BEE), A1 je bio u svemu bolji od A100 (osim u snazi), bolji timbar, znacajno bolja zvucna slika od A100, prijatniji za slusanje.

U svakom slucaju, A100 je dobro pojaÄalo i vredi, uživaj :listen

 

Promenom položaja zvuÄnika možeÅ¡ da poboljÅ¡aÅ¡ zvuÄnu sliku, svim zvuÄnicima prija pomeranje od zidova.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitke za sistem :thumbsup2

Ja imam potpuno drugacije iskustvo, u mom nekadasnjem sistemu (B&W 601, NAD 521BEE), A1 je bio u svemu bolji od A100 (osim u snazi), bolji timbar, znacajno bolja zvucna slika od A100, prijatniji za slusanje.

U svakom slucaju, A100 je dobro pojaÄalo i vredi, uživaj :listen

 

Promenom položaja zvuÄnika možeÅ¡ da poboljÅ¡aÅ¡ zvuÄnu sliku, svim zvuÄnicima prija pomeranje od zidova.

hvala na lepim zeljama i sugestijama. zvucnike ne mogu da pomeram zbog talibana (tako neki prijatelji zovu moju decu, sad ti je sve jasno)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...