Jump to content


moj odlicni skromni (500 glava) hifi


surferlola

Recommended Posts

napokon sam zadovoljan sistemom. odusevljen sam kako zvuci, sve sami dragulji:

musical fidelity a100-x

dynaudio image 1

philips cd 723

ecosse ms2.3 (zvuc)

ecosse maestro ma2 (ic)

stalci diy (punjeni su peskom, tj trebalo bi da se desi ovih dana)

zelja mi je da probam neki skuplji cd, a razmisljam o zameni strujnog kabla na pojacalu.

evo slika (i nisu neke, ali valjda se vidi sve sto treba. razlog sto nisam ranije postavio sistem je upravo slikanje. mrsko mi je.).

uf, zaboravih da slikam diskove..

mislim da ce najvise polemike biti oko toga kako sam sve ovo kupio za 500 eur.

s vremena na vreme propratim koji oglas, stisnem se i kupim. posle godinama prodajem prethodnika. i tako..

prvo sam imao cyrus 1, ar 18bx, vdh mcd 310 i cs 122.

post-11691-0-24840000-1336583822_thumb.j

post-11691-0-83805700-1336583828_thumb.j

post-11691-0-71267700-1336583836_thumb.j

post-11691-0-53787900-1336583847_thumb.j

post-11691-0-19903800-1336583870_thumb.j

post-11691-0-27466800-1336583891_thumb.j

post-11691-0-91306800-1336583904_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Supre sistemcic. Meni se svidja. Ali bih molio objasnjenje za zvucnike. Dynaudio handcrafted in Australia...a pri tom visokotonac je peerless. Za bas nemam pojma, ali mi nista nije jasno. Mislim mogu ja i da googlam , ali to nije onda interesantno.

Link to comment
Share on other sites

Supre sistemcic. Meni se svidja. Ali bih molio objasnjenje za zvucnike. Dynaudio handcrafted in Australia...a pri tom visokotonac je peerless. Za bas nemam pojma, ali mi nista nije jasno. Mislim mogu ja i da googlam , ali to nije onda interesantno.

i mene je nesto mrzelo da guglam, ali uglavnom, neko rece da su ranije imali varijantu da sklapaju tudje drajvere, kao sonus faber. ne znam bas koliko je to tacno.

procitao sam da je zvucnik i dalje cenjen i da drzi neku solidnu cenu vec dugi niz godina.

Link to comment
Share on other sites

Å kolski primer dobrog, pametno sklopljenog sistema za male pare.Stalno tvrdim da se manjak para uspeÅ¡no nadoknaÄ‘uje viÅ¡kom znanja, a manjak znanja se ne može nadoknaditi viÅ¡kom para.TakoÄ‘e pokazuje da za 500E polovnih ureÄ‘aja može da se napravi odliÄan zvuk.Sa boljim izvorom zvuka ćeÅ¡ sigurno mnogo dobiti.JoÅ¡ jedna sugestija iz liÄnog iskustva:izbaci one banane na zvuÄniÄkom kablu i veži ga direktno.Ako ne može kupi kvalitetne viljuÅ¡ke ili sl od Äistog bakra,( recimo CMC YARBO ili sliÄno, kod Toce u KruÅ¡evcu su nekih 12-15E Äetiri komada) desiće se Äudo.Nisam verovao kako loÅ¡a terminacija može da zezne kompletan sistem i zvuk.Da se nadovežem na temu o spajkovima.Stalci su odliÄni, jedino Å¡to mislim da gornji Å¡iljci treba da budu orjentisani od zvuÄnika ka stalku, da odvode vibracije i to je pravilo, Å¡iljak od mesta gde nastaju vibracije ka mestu gde ih treba odvesti.Ali kao Å¡to sma već pisao miÅ¡ljenja po pitanju Å¡iljaka su podeljena

Link to comment
Share on other sites

Odlican je sistem za male pare.Imao sam u kuci jednom prilikom DY i M.Fidelity ,doduse A1.To je bio sjajan zvuk naspram japanskih pojacala koje sam do tada(kao teenager) koristio,od tad sam na njih i trajno zaboravio.Bilo je tad dosta dobrih pojacala tipa cyrus,nad 3020,creek,magnum iz UK u toj budget klasi koja su vrlo muzikalna kad se dobro uklope.Cesto i sam danas u glavi sklopim neki vintage Uk sistem za male novce kad cujem neki danasnji za recimo 2000E i skontam kako ustvari lose zvuci.Videh recimo ovih dana AR amp sa dva trafoa i AR tjuner u UK za 90funti u kompletu i Royd floarstander zvucnike za jos 100,inace komponente koje su bile vrlo cenjene krajem 80-tih,uz dodatak jednog philipsa poput tvog(btw.poznato dobrog izbora) eto jos jednog sistema do 500E,treba malo uloziti u restauraciju ali dobar sound za male pare je itekako moguc.

I ne menjaj taj raspored siljaka,upravo tako stoje i kod najveceg broja fabrickih stalaka,svih target i ostalih koje sam ja imao i vidjao sa siljcima.

Link to comment
Share on other sites

Pa siljke si stavio da eliminises vibracije, a onda ti te igracke vibriraju na kutijama.

Å¡iljci mu proÄiste bas odziv, a igraÄke dodaju na Äinelama

sistem od 500 glava može da bude i zastrašujući

zamisli da je takvim sistemom raspolagala meduza,

ili da je kapetan džon piplfoks morao da se suoÄi sa takvim jednim sistemom,

ili...

Link to comment
Share on other sites

Å kolski primer dobrog, pametno sklopljenog sistema za male pare.Stalno tvrdim da se manjak para uspeÅ¡no nadoknaÄ‘uje viÅ¡kom znanja, a manjak znanja se ne može nadoknaditi viÅ¡kom para.TakoÄ‘e pokazuje da za 500E polovnih ureÄ‘aja može da se napravi odliÄan zvuk.Sa boljim izvorom zvuka ćeÅ¡ sigurno mnogo dobiti.JoÅ¡ jedna sugestija iz liÄnog iskustva:izbaci one banane na zvuÄniÄkom kablu i veži ga direktno.Ako ne može kupi kvalitetne viljuÅ¡ke ili sl od Äistog bakra,( recimo CMC YARBO ili sliÄno, kod Toce u KruÅ¡evcu su nekih 12-15E Äetiri komada) desiće se Äudo.Nisam verovao kako loÅ¡a terminacija može da zezne kompletan sistem i zvuk.Da se nadovežem na temu o spajkovima.Stalci su odliÄni, jedino Å¡to mislim da gornji Å¡iljci treba da budu orjentisani od zvuÄnika ka stalku, da odvode vibracije i to je pravilo, Å¡iljak od mesta gde nastaju vibracije ka mestu gde ih treba odvesti.Ali kao Å¡to sma već pisao miÅ¡ljenja po pitanju Å¡iljaka su podeljena

hvala na sugestijama, probacu da izbacim bananice (vec sam to hteo, nego ne stizem da se bavim)

Link to comment
Share on other sites

Odlican je sistem za male pare.Imao sam u kuci jednom prilikom DY i M.Fidelity ,doduse A1.To je bio sjajan zvuk naspram japanskih pojacala koje sam do tada(kao teenager) koristio,od tad sam na njih i trajno zaboravio.Bilo je tad dosta dobrih pojacala tipa cyrus,nad 3020,creek,magnum iz UK u toj budget klasi koja su vrlo muzikalna kad se dobro uklope.Cesto i sam danas u glavi sklopim neki vintage Uk sistem za male novce kad cujem neki danasnji za recimo 2000E i skontam kako ustvari lose zvuci.Videh recimo ovih dana AR amp sa dva trafoa i AR tjuner u UK za 90funti u kompletu i Royd floarstander zvucnike za jos 100,inace komponente koje su bile vrlo cenjene krajem 80-tih,uz dodatak jednog philipsa poput tvog(btw.poznato dobrog izbora) eto jos jednog sistema do 500E,treba malo uloziti u restauraciju ali dobar sound za male pare je itekako moguc.

I ne menjaj taj raspored siljaka,upravo tako stoje i kod najveceg broja fabrickih stalaka,svih target i ostalih koje sam ja imao i vidjao sa siljcima.

hvala na odgovoru, bas mi je prijala konverzacija.

ps.

imao sam i ja a1, i kad sam ubacio stotku nisam mogao da verujem. svet se prevrnuo, sve je postalo bolje. zvuk je sonican, oduvao je a1 iz momenta.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si hteo reci 5 glava? 500 glava bi bilo mnogo novaca... :)

I sigurno je da si sve pokvario sa ovim plejerom od 10 evra, iz najgore Philips-ove serije...

Ako volis Philips, do 50 e, npr 614, 624, 630, 830...

A nesto ozbiljnije od 100+ 850 ili jos bolje 850 mkII

Link to comment
Share on other sites

Ako volis Philips, do 50 e, npr 614, 624, 630, 830...

A nesto ozbiljnije od 100+ 850 ili jos bolje 850 mkII

dobri predlozi :thumbsup2

imao sam prvi i poslednji sa spiska i bio dosta zadovoljan njima,dok nisam uradio ozbiljniji(ali i skuplji) upgrade.Dosta velik upgrade se moze napraviti dobrim "vintage" Dac-om koji su,banatskim jezikom receno ponekad skoro pa "badava" jer nisu predvidjeni za hi rez,a umeju da budu itekako muzikalni.Generalno ako si uopsteno zadovoljan,samo treba popraviti Izvor zvuka i dobices mnogo,licno sam veliki fan sistema sastavljenih po sistemu pola izvor,pola sve ostalo takvi umeju da sokiraju vrhunskim rezultatima,a ti se smeskas znajuci u cemu je stos dok svi misle da su to neki zvucnici sa druge planete.

Link to comment
Share on other sites

licno sam veliki fan sistema sastavljenih po sistemu pola izvor,pola sve ostalo

...dok se ne stekne znaÄajnije iskustvo...

posle to ide 'vako:

1. 60-75% --> prostorija + zvuÄnici

2. 24-39% --> pojaÄalo + izvor(i)

3. 1% --> kablovi + nosaÄi kablova + podloÅ¡ke i postolja + anti-rezonantne kugle + demagnetizatori + jonizatori vazduha

Link to comment
Share on other sites

dobri predlozi :thumbsup2

imao sam prvi i poslednji sa spiska i bio dosta zadovoljan njima,dok nisam uradio ozbiljniji(ali i skuplji) upgrade.Dosta velik upgrade se moze napraviti dobrim "vintage" Dac-om koji su,banatskim jezikom receno ponekad skoro pa "badava" jer nisu predvidjeni za hi rez,a umeju da budu itekako muzikalni.Generalno ako si uopsteno zadovoljan,samo treba popraviti Izvor zvuka i dobices mnogo,licno sam veliki fan sistema sastavljenih po sistemu pola izvor,pola sve ostalo takvi umeju da sokiraju vrhunskim rezultatima,a ti se smeskas znajuci u cemu je stos dok svi misle da su to neki zvucnici sa druge planete.

i taj dac je planu..

cekaj, mislis dac kao komponenta ili se cd nesto nabudzi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...