Jump to content


Problem sa Å¡umom


ibsh

Recommended Posts

Na pojaÄalo su mi prikljuÄeni dvd i kompjuter. Ono Å¡to predstavlja problem je Å¡um koji se javlja zahvaljujući kablovskoj anteni (dvd je povezan sa tv-om,Äim nije-nema ni Å¡uma). Interesuju me neki od naÄina kojima mogu da se reÅ¡im Å¡uma.

Link to comment
Share on other sites

Znam tacno o cemu govoris jer sam i ja imao isti problem sa jednim pojacalom. Raspitao sam se u hi fi prodavnici sta da radim i tip mi je rekao da se to desava sa cca. 50% pojacala od najjeftinijih do najskupljih. Kod mene je uticnica za struju blizu ulazu za kompjuter i kablovsku tv. Musical Fidelity, recimo, nije imao apsolutno nikakav sum dok se Pioneer cuo cim ga ukljucis (brumovi i sum u zvucnicima, prilicno glasno). Kod dase u radnji Pioneer je radio savrseno bez ikakvog suma. Resenje mi je ponudio tip na licu mesta a zove se Kabelmantel (u prevodu mantil za kabl sto ce reci jedan dodatak koji se navuce na kabl od antene ili kompjutera i koji eliminise brujanje i sum). Kod njega taj mali deo kosta 40 Eura (audiofilni) ali mi je rekao da u svakoj radnji sa delovima za elektroniku moze da se nadje mnogo jeftinije. Ovo nisam probao jer sam pojacalo ubrzo prodao tako da ne mogu da ti kazem iz prve ruke da li to zaista funkcionise ali poznajuci tipa koji mi je to preporucio verujem da to resava problem. Ovo se sve inace desavalo u Austriji.

Pozdrav

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...