Jump to content


Leila knjižara i prodavnica vinila


Pirke

Recommended Posts

Gramofoni, mixeta, pult... :facehearts  Bas lepo. Samo nigde na ovim slikama nisam video monitoring. Kako mixuju ako nema monitora? Ili ne mixuju?  :wave2

 

Kakav monitoring, na sta mislis? Naravno da se miksuje.

 

Jeste lepo. Ima montoring. Pult je (po meni) fenomenalan - sklapa se, Ävst je, ima tunele za kablove i sve Å¡to treba. Rentiran je od Red Bulla, ali iz nekog razloga SaÅ¡i se ne sviÄ‘a i trenutno projektuje bolji. PoÅ¡to je ex-dj, a znam kakav je control-freak, ne sumnjam da će to zaista biti majka svih pultova.

 

Bio sam neki dan u Artist Systems radnji kod plavog mosta. U slobodno vreme radim kao roadie za jednu poznatu BG didžejku :)  pa sam iÅ¡ao da kupim bakaluk po spisku, ali i da vidim Å¡ta ima novo u svetu profi-opreme. NeÅ¡to sam naÅ¡ao - kontroler za laptop, a neÅ¡to nisam - flightcase za dva gramofona i miksetu, a trebaju mi i torbe za ploÄe. Ko ima, neka se javi.

 

 

 

Ovo je kontroler za laptop: eksterni džojstik za kontrolu Traktor softvera. Ukratko, Traktor je softverska mikseta za muziku sa harda, a kontroler ima velike i osvetljene tastere pa je lakše raditi u mraku.

 

Ostao sam tri sata u Artist radnji, bio sam kao Alisa u zemlji Äuda. Raspoloženi prodavac, DJ himself, mi je demonstrirao razne igraÄke, recimo "digitalnu ploÄu". Ta ploÄa se ponaÅ¡a kao joÅ¡ jedan kontroler za Traktor: radi na bilo kom gramofonu, i svaka manipulacija tanjirom -  pitch, skreÄovanje, vožnja u rikverc - kontroliÅ¡e muziku koja ide sa harda. Zabavno! Ali ono Å¡to me je potpuno oduÅ¡evilo je Numark flagship gramofon, Numark TTXUSB.

 

 

 

Isprva sam se smejao, ha-ha, Numark! Ali uskoro mi se podsmeh pretvorio u osmeh. Taj gramofon je prosto savrÅ¡en. Težak je kao tuÄ, svaki detalj je perfektan, ima milion korisnih kontrola, proÅ¡ao je svaki test koji sam mogao da smislim, i sada mi se Äini da nije neophodno veÄito tragati za svetim gralom - oÄuvanim 1210. Za 550 evra, Numark radi to Å¡to treba da radi, plus ima garanciju & delove. I lepo svetli u mraku!

 

 

Red Bull DJ pult (koji ne rentiramo, nego nam ga rado i cesto donose jer na sebi ima ogromnu

RB reklamu) je  bezveze. Tezak je, nezgrapan i nedovoljno cvrst/stabilan. Uz to je i ruzan.

Pravimo nas, bolji i lepsi.

To nam je posebno vazno jer je kod nas DJ uvek na udarnom i svima lepo vidljivom mestu,

 tretiramo ga kao umetnika i zvezdu, sto i jeste i sto zasluzuje.

 

O tim laptop kontrolerima i gedzetima nemamo pojma a i ne zanima nas ali bas uopste!

Garlic na vratima! ;-)

A za Numark gramofon, cak i da je (priblizno) dobar kao 1210, hebe ga sto je ruzan kao djavo!

Nema auru i smek bas uopste. Nekako to nije to. Kao bezalkoholno pivo npr.! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 707
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posebno zelimo da se zahvalimo Gospodinu Voji Bozickovicu, redovnom Profesoru

Filozofskog fakulteta u BG, poznatom kolekcionaru ploca, koji je prvi put posle 15 godina

pristao da javno nastupi kao DJ - na nasoj prvoj godisnjici! :)

 

post-29361-0-47940400-1373413395_thumb.j

 

DJ Ellis D. Fogg!

 

Evo i njegove play liste:

 

This is the full set I played on Sunday night:

The Capitols: Cool Jerk
The Temptations: I’m Losing You
King Coleman: Bulldog
Kenny Smith: Go For Yourself
April Stevens: Teach Me Tiger
The Formations: At the Top of the Stairs
Leon and the Burners: Crack Up
Jean and the Darlings: Hoe Can You Mistreat the One You Love
Jimmy McGriff: The Worm
The Parliaments: (I Wanna) Testify
R. Dean Taylor: There’s a Ghost in My House
Madeline Bell: Picture Me Gone
The Marvelettes: Whe You’re Young and in Love
Jerry Naylor: City Lights
The Anglos: Since You've Been Gone
The Seven Souls: I Still Love You
Chuck Jackson: Hand it Over
Jimmy James & Vagabonds: This Heart of Mine
The Van Dykes: Save My Love for a Rainy Day

Melvin Davis: Save It (Never Too Late)
Thelma Jones: Stronger
Patti Drew: Stop and Listen
Robert Knight: Love on a Mountain Top

 

Sve retki i skupi 45's!  Respect!  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ricky Fitts u Leili?? 

 

 

Danas sam to gledao, posle dosta godina! Epic!

Ipak navijam za Glengarry Glen Ross jer je to mnogo manje ljudi gledalo,

a to je to, ista prica na drugi nacin!  ;-)

 

Pirke, hvala! Znas na cemu! :)

Link to comment
Share on other sites

Sledeceg utorka Stanley Kubrick night!

 

 

 

What you got back home, little sister, to play your fuzzy warbles on? I bet you got little save pitiful, portable picnic players. Come with uncle and hear all proper! Hear angel trumpets and devil trombones! You are invited!     ;-)

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=mtVqfFUF6p0

 

 

 

Glasanje za film na netu!

 

https://www.facebook.com/questions/331555616976099/

Link to comment
Share on other sites

 

Nesto vise?

 

 

Promocija i live nastup, ovog albuma:

 

http://www.acustronica.com/nowhere-near.html

 

They know all about silence. They listen to it.

 

Ima jos o tome na netu.

 

Zaista lepo i zanimljivo, mnogo gostiju, posebno mnogo mladih i lepih devojaka

(sto je, interesantno, vrlo cesta pojava kod nas - zene su bar 2/3 gostiju! :) ),

bice uskoro i video snimak koncerta, stvarno neobicno audio/vizuelno iskustvo!

Link to comment
Share on other sites

Jos jednom hvala Ceci i Kerleti!

 

Superiorno kao i uvek! :facehearts

 

attachicon.gifDJ Ceca Leila Day.jpg

attachicon.gifZK Leila Day.jpg

attachicon.gifCeca i ZK.jpg

Vidim da si obeležen kao Hifi Distributer/ProizvodjaÄ!! Å ta ti u stvari distribuiraÅ¡, odnosno Å¡ta taÄno proizvodiÅ¡??

 

Rekao bih da bi trebalo da se otvori nova podela - za tebe Entertainer!

 

Stay cool!!

Link to comment
Share on other sites

Vidim da si obeležen kao Hifi Distributer/ProizvodjaÄ!! Å ta ti u stvari distribuiraÅ¡, odnosno Å¡ta taÄno proizvodiÅ¡??

 

Rekao bih da bi trebalo da se otvori nova podela - za tebe Entertainer!

 

Stay cool!!

 

Pa prodajemo (i poklanjamo) Software u raznim oblicima i pakovanjima! :)

Link to comment
Share on other sites

WALTER STRERATH – TRIO QUARTET QUINTET

"Legendary Modern Jazz album from Germany and the true holy grail of European LPs"

 

Mrnjau, kakav divan naÄin da se zapoÄne vikend... maÄka u krilu, dobra knjiga u ruci, a na DJ tandrkalu (© Sonic) vrti se jedno zaista izuzetno izdanje, ulovljeno sinoć u Leili. Da mi je neko priÄao da ću ikada imati ovu ploÄu, ne bih mu verovao. Prvi i jedini originalni press je uraÄ‘en u tiražu od 200 primeraka. Na e-bay se svojevremeno iznenada pojavio jedan primerak, planuo je za 3000 dolara i za album TRIO QUARTET QUINTET se viÅ¡e nije Äulo. Ipak, srećom, nedavno je izaÅ¡ao Sonoramin 1:1 reprint ovog remek dela iz 1969...

 

Strerath%202.jpg

 

Ovo je prvi album relativno nepoznatog nemaÄkog pijaniste Waltera Streratha i njegovog malog džez benda. Walter je uspeo da snimi samo joÅ¡ jedan album, bosanova "Fly to Brazil", pre nego Å¡to je riknuo od srÄke. Na internetu ima jako malo podataka o Walteru, evo Å¡ta sam uspeo da izbunarim:

 

Strerath%203.jpg

 

"Walter Strerath earned himself the reputation as one of the best jazz pianists from Europe. The talented boy developed a deeper interest for jazz after his classical piano education and imagined the foundation of his own trio. He soon became enthusiastic about the records by Oscar Peterson and attended the concerts of many big American artists in Germany. As early as 1958 Walter Strerath presented his first solo performances. He also joined the popular Jazzbandballs and even became a member of the regional jazz club in Moenchengladbach, but still worked in his usual job as an industrial manager. Between 1963 and 1967 he collected several national awards as an amateur and performed at the Friedrich-Gulda-Festival in Vienna. This time a jury around the great Duke Ellington voted him for the best jazz pianist of the festival. After the trios` second place at the amateur festival in Zuerich, the musicians started extensive touring in many European countries. Then a new trio formation recorded the second and final album “Fly to Brazil†in 1975, on which the musicians cultivated their very own style of bossa nova jazz. Walter Strerath passed away completely unexpected at the age of 39, due to a heart attack on the 23rd of September 1981."

 

Strerath%201.jpg

 

PloÄa je nova, a omot je remake originalnog omota, sa sve rupom za etiketu. Svirka je fantastiÄna – Å¡izofreni kamerni moderni džez, neprekidna smena furioznih ritmova i romantiÄnih pasaža, uz mrvicu mistike i progresive. Sve stvari su autorske, originalne i joÅ¡ uvek sveže. Ako bih baÅ¡ morao da navedem na Å¡ta podseća, rekao bih da ovaj album stoji rame uz rame sa Love Supreme od  Koltrejna. Å to uopÅ¡te nije mali kompliment  :)

 

If Music prikaz i semplovi...

Link to comment
Share on other sites

Milose, svaka cast za muzicki ukus i literarni (i fotografski) talenat!

Samo mogu da pozelim da se sto vise drzis ovakvih tema!

Za to imas apsolutno sve sto je neophodno, ukljucujuci i najbolji gramofon! :)

Respect! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Milose, svaka cast...

 

Hvala Leili na prilici da nabavimo ovakva sjajna i retka izdanja. Poslednja tura džeza je fantastiÄna! Kupili smo nekoliko albuma, izmeÄ‘u ostalih i Archie Sheppa - antologijski Attica Blues, koji je priÄa za sebe. Ipak, ovi Nemci su ukrali predstavu i utisak su meseca  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

WALTER STRERATH – TRIO QUARTET QUINTET

"Legendary Modern Jazz album from Germany and the true holy grail of European LPs"

 

Odlican prikaz, tj. odlicna recenzija ! :thumbsup2

Iako odavno nisam u tom "filmu", napravilo mi je "intirigu"da cujem gore navedeni LP.

Autor ovog posta i ja nismo u nekoj bas "ljubavi", naprotiv, ali ovakav post zasluzuje najvisu ocenu !

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ma opuÅ¡teno, Trauma- Äovek. Nisam niÅ¡ta loÅ¡e mislio, samo mi je tvoj post bio onako sladak i malo romantican. Ne znam da li sam ja svima jasan ali ne bih rekao da je prvenstveno tebi bilo Å¡ta jasno (za druge ne znam), jer me mesas sa nekim. Nisam ja taj Babylon, stvarno. BTW Babylon se piÅ¡e sa Y. Sedi kec.
Link to comment
Share on other sites

 

 

What you got back home, little sister, to play your fuzzy warbles on? I bet you got little save pitiful, portable picnic players. Come with uncle and hear all proper! Hear angel trumpets and devil trombones! You are invited!     ;-)

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=mtVqfFUF6p0

 

 

 

Glasanje za film na netu!

 

https://www.facebook.com/questions/331555616976099/

 

Ovo se gleda veÄeras (utorak), na velikom platnu i Hi-End ozvuÄenju!

Pravi audiofilski film! Dobra muzika i mnogo (ne samo verbalnog) nasilja! ;-)

 

You are invited!

 

PS. Rezervacije neophodne, na naše telefone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...