Jump to content


Leila knjižara i prodavnica vinila


Pirke

Recommended Posts

Hoću da se zahvalim Pirketu, Banetu i Saši na sjajnom provodu sinoć u Leili :cheers

U prezentaciju Audio Note gramofona naÅ¡e kolege su uloižile zaista veliki i primetan trud. Sve je proÅ¡lo bez i najmanjeg zastoja, izbor opreme i muzike je bio perfektan, pivo je bilo hladno, one cice sa fotke su nas pazile i mazile, Sima je prosipao duhovitosti, izolajavali smo jedno 50% foruma... jedno zaista divno hi-end veÄe! Nadam se da će svi koji su se sinoć izostali zbog ledene kiÅ¡e iskoristiti ovu retku priliku i danas svrnuti na drugi dan prezentacije.

Moj utisak je da bi ovom ekstremnom gramofonu ipak bolje legla dobra MC zvuÄnica, ali kapiram da je Pirke zamislio predstavu tako da se fokusiramo na gramofon, umesto da debatujemo o MC preampima. IznenaÄ‘enje veÄeri je bila lakoća sa kojom se Audio Note cevaÅ¡ izborio sa ogromnom dinamikom referentnog, Å¡treberskog DojÄe arhiv izvoÄ‘enja Tokate i Fuge iz kasnih pedesetih :klanjanje

Ko ne dođe danas - opravdanje od roditelja :crno-na-belo

Off: prezentacija je poÄela u veoma zapaljivoj atmosferi - samo dvadeset metara niže je gorelo najodvratnije mesto na planeti, folkoteka "Central Park" :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 707
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da se obrise prasina sa stalaka ili je to neki audiofllski upgrade?!

To je poznata umetniÄka tehnika iz stare Evrope - "sfumato"! Da te smiri da ÄujeÅ¡ ono Å¡to treba da ÄujeÅ¡!

Na primer zvuk Massive Attack sa 11W SE u prostoru od 200 m2!

Evo jedne fotografije gde nema "sfumata".

post-16191-0-33206900-1355568272_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Stvarno je bilo odliÄno, HiFi Show u doslovnom smislu reÄi!

U jednom momentu samo Å¡to se kolo nije zaigralo!

Pored niza vrsnih audiofila, veÄe su uveliÄali i BG kraljevi vinyla Žika (Pinball Wizard) i Borko (Yugovinyl)!

Obojica imaju cug za respect! :)

Posebna zanimljivost su sluÄajni prolaznici koji su oprezno provirivali sa sigurne udaljenosti!

Pohvala Pirketovom eklektiÄnom izboru muzike! Izvanredno!

Imamo mnogo odliÄnih fotografija, kasnije, kada me prodje težak mamurluk.

(Popio sam dva litra rasola od komšije :(, sramota me da tražim još )

Link to comment
Share on other sites

Evo par prigodnih slika:

post-29361-0-78238400-1355607988_thumb.j

Ovde dole je ljuta ekipa u akciji!

Verujemo da svaki ozbiljan srpski phonophile prepoznaje (većinu) mladića na slici!

Ovaj mladić u sredini nije Äastio pićem samo one koji su žurili na autobus! :cheers

post-29361-0-37083700-1355608004_thumb.j

Slike strogo audiofilske publike posle autorizacije! :)

Link to comment
Share on other sites

Kažu mi da je solidna gužva bila i sinoć na AT TT Two prezentaciji (bio sam na koncertu :) u SC, opravdano odsutan),

hvala svim gostima, Audio Note Serbia (Pirke) posebno hvala, vidimo se uskoro.

Zanimljiva dogadjanja tek slede, stay tuned! :)

Pozdrav, Saša.

Link to comment
Share on other sites

+1 od mene, uvek zadovoljstvo videti nov gramofon u akciji i vredne i entuzijasticne operatere istog kao sto je gdin pirke ciji je muzicki ukus egzemplaran. kakva razlika u odnosu na vecinu onih koji su danas u audio biznisu, ne samo u srbiji.

zvuk je bio vrlo korektan, dok bih gramofon vrlo rado cuo u nekom okruzenju koje mi je zvucno poznatije. malo me je zbunila deskrpicija da je gramofon zapravo mesavina sistemdeka i vojda ali ajd, valjda to ide u okviru eklekticnog karaktera vlasnika AN. u subotu smo prisustvovali vrlo zanimljivom trenutku kada su snell J zvucnici promenjeni za rupicev signature model koji je svirao svojevremeno na sajmu, ja ga tada nisam cuo ali sada jesam, i mislim da za to koliko mi je receno da kosta, sumnjam da ima bolje kupovine barem ne za nov zvucnik. nije savrsen, ali je zanimljivo iskustvo i sa time bi se uz pametno sparivanje dalo ziveti.

Link to comment
Share on other sites

+1 od mene, uvek zadovoljstvo videti nov gramofon u akciji i vredne i entuzijasticne operatere istog kao sto je gdin pirke ciji je muzicki ukus egzemplaran. kakva razlika u odnosu na vecinu onih koji su danas u audio biznisu, ne samo u srbiji.

zvuk je bio vrlo korektan, dok bih gramofon vrlo rado cuo u nekom okruzenju koje mi je zvucno poznatije. malo me je zbunila deskrpicija da je gramofon zapravo mesavina sistemdeka i vojda ali ajd, valjda to ide u okviru eklekticnog karaktera vlasnika AN. u subotu smo prisustvovali vrlo zanimljivom trenutku kada su snell J zvucnici promenjeni za rupicev signature model koji je svirao svojevremeno na sajmu, ja ga tada nisam cuo ali sada jesam, i mislim da za to koliko mi je receno da kosta, sumnjam da ima bolje kupovine barem ne za nov zvucnik. nije savrsen, ali je zanimljivo iskustvo i sa time bi se uz pametno sparivanje dalo ziveti.

DJ Pirke! Pregovaramo da bude resident kod nas! :)

Slazemo se za Rupiceve zvucnike, takodje mislim da su odlicni.

Link to comment
Share on other sites

Ćao. Postoji li neki elektronski katalog ploÄa koje se mogu kupiti u Leili?

P.S. Sori ako pitam gluposti, ali ponekad je zamorno fiziÄki listati ploÄe, posebno ako je u pitanju veća koliÄina, i/ili su ploÄe poslagane u nedostupne visoke police (kao one kod Borka u yugovinilu) koje ni kad se popnem na prste ne mogu da pregledam :(

Link to comment
Share on other sites

svratih juÄe...ladno ko u Å¡tenari...dole praktiÄno i nema mesta za sedenje...drugar malo tumarao po vinilima a onda odosmo na piće negde gde greju...

Kada ste bili, u koliko sati?

Kako ste zakljuÄili da dole praktiÄno nema mesta za sedenje?

post-29361-0-80171700-1356178092_thumb.j

Slika je od pre 20 dana, sada ima još više mesta za sedenje.

Link to comment
Share on other sites

sorry, nismo videli da ima jos nesto iza...to vec izgleda bolje...onako kad udjes vidis samo onaj sto pored ulaza a nismo se dalje zavlacili...

Ipak bismo voleli da saznamo kada ste tacno bili,

jos se niko nije zalio na hladnocu, naprotiv.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Karl Richter / Munchener Bach-Orchester: J. S. Bach - 25 Jahre Archiv Produktion

Ko traži (kopka, prebira i Äeprka, makar i ne znajući Å¡ta) ukazaće mu se! Na skrajnutoj stalaži u Leili, dole desno niz stepenice, u tiÅ¡ini i polumraku, poÄivaju metri ploÄa klasiÄne muzike. Međ’ njima ima zanimljivih i retkih izdanja. U jednoj od pretraga tih polica, naiÄ‘oh na album kojom je izdavaÄka kuća Deutsche Grammophon obeležila 25 godina postojanja Archiv Produktion, njihove etikete koja objavljuje dela rane muzike na autentiÄnim instrumentima. PloÄa je iz 1973 godine. ÄŒetrdeset je dakle, godina prohujalo preko te ploÄe, a da ni dana ne izgleda starije. Stanje zvuÄnog zapisa je perfektno, bez ijednog drugog Å¡uma ili zvuka osim muzike. Omot je Å¡tampan na srebrnom (slavljeniÄkom) kartonu, pridodat je i katalog kojim se predstavilo 25 godina produkcije. Omot i katalog izgledaju kao da su ovog trenutka izaÅ¡li iz Å¡tamparije Gebruder Jänecke iz Hanovera!

Bach%201.jpg

Karl Rihter, Äuveni nemaÄki dirigent (cenjen i kao hormajstor, orguljaÅ¡ i Äembalista) imao je veliki repertoar kao dirigent. PrireÄ‘ivao je simfonijska i koncertna dela klasicizma i romantizma, ali ponajviÅ¡e je ostao upamćen po delima baroknih kompozitora - dramatiÄnog Hendla i božanskog J. S. Baha. Za Rihtera znamo da su njegova izvoÄ‘enja bila intenzivna, sveÄane atmosfere, da su veoma lako nalazila put do duÅ¡a sluÅ¡alaca.

Na prvoj strani ploÄe je BranderbuÅ¡ki koncert broj 2, u F- duru. To je jedan od 6 BrandenburÅ¡kih koncerata, koje je Bah tragajući za novim angažmanom poklonio markizu od Branderburga - u nameri da mu se preporuÄi kao Äembalista i orguljaÅ¡ na dvoru. Legenda kaže da mu se oholi vojni velikaÅ¡ nikada nije javio, ali su ti veliÄanstveni koncerti saÄuvani baÅ¡ zahvaljujući pedantnosti markizove administracije, u Äijoj arhivi su i pronaÄ‘eni 100 godina kasnije. Koliko je Bah bio ispred svoje epohe, pažljivom sluÅ¡aocu otkrivaju tragovi kasnijih muziÄkih formi. PreskoÄivÅ¡i ono Å¡to sledi (klasicizam) u Bahovoj zaostavÅ¡tini otkrićemo muziku romantizma ali i skice aktuelnih muziÄkih pravaca 20. veka. U nekim delima prisutni su elementi džeza kao proviÄ‘enje, kao eho Velikog prasaka - najava onoga Å¡to će tek uslediti.

Prvo Å¡to se da primetiti u ovom izvoÄ‘enju BranderburÅ¡kih koncerata jeste neÅ¡to brži tempo i zadivljujuće precizan orkestar. Nakon prvog sluÅ¡anja ostadoh zbunjena - Å¡ta ovo bi, vanzemaljci?! Zatim, pustih ploÄu ponovo… Retko je Äuti takvo neÅ¡to - veliki orkestar gde je svaki instrument laserski precizan, gde se zvukovi razliÄitih instrumenata sa lakoćom ulivaju u jedan zvuk - moćan i kompaktan kao okean, iz koga na momente isplivavaju solo deonice trube, jasne kao narandžasti akcenti na velikoj modroj slici!

Na A strani ploÄe sledi Koncert za dva Äembala i orkestar u c-molu. Pretpostavlja se da je to saÄuvana transkripcija po izgubljenom koncertu za violinu i obou u d-molu. U ovom delu uÄestvuje i sam Rihter kao jedan od Äembalista. Drugi je Hedwig Bilgram. Dva Äembala pod prstima ovih virtuoza zvuÄe kao munje i gromovi tamo negde na horizontu, moćno i snažno u prvom, posebno u trećem stavu (oba Alegro) ispunjavajući svaki pedalj prostorije, dok se u nežnom srediÅ¡njem AdaÄ‘u taj huk gromova pretvara u laganu prolećnu kiÅ¡u. Zaista, u ovom stavu dirke Äembala zvuÄe kao kapi, kapljice - jasno, delikatno i sveže. Ha... dakle istina je ono Å¡to su muziÄki teoretiÄari pisali o izvoÄ‘enjima Karla Rihtera, da ga krasi intenzivnost, te sluÅ¡anje druge strane ploÄe odložih za sledeći dan.

Bach%202.jpg

B strana ovog izdanja sadrži jedno kamerno delo, Svitu br. 1 za orkestar u C-duru. Svita je u baroku bila forma za igru i kamerno muziciranje po dvorovima. Većinu svojih svita Bah je napisao od 1717. do 1723. godine tokom službovanja kod princa Leopolda od Anhalt-Ketena koji je u istoriji zapamćen samo kao Bahov poslodavac. Princ Leopold beÅ¡e pripadnik reformatorske kalvinistiÄke crkve, te Bahu nije naruÄivao crkvena i duhovna dela. Princ je voleo muziku (svirao je par instrumenata) i leprÅ¡av život te je od svog kapelmajstora Baha naruÄio mnoÅ¡tvo svita za igru i užitak na dvoru.

Ova svita poznata je kao Velika svita, jer je Äini sedam delova: uvertira, kurante, gavota, floran, menuet, bure, paspje. Od samog poÄetka, fascinira savremenost! Uvertira, zahvaljujući izvoÄ‘aÄima pod palicom Karla Rihtera, ali i transcedentalnosti Bahove kreativne misli, zvuÄi izuzetno moderno - kao da je napisana i izvedena danas! ÄŒudesno!

„Kad sluÅ¡am izvoÄ‘enje Bahove muzike Äitavo je moje biće potreseno i Äini mi se kao da mi osim uÅ¡iju ne trebaju druga Äula“ - rekao je Gete...

Malo radoznalosti, vremena, kopkanja i prebiranja po policama u omiljenoj prodavnici dovelo me je do istinskog bisera - ploÄe zaturene i imam utisak nikad puÅ¡tene pre mene! Pored ovog albuma nabavili smo naramak dragocenih Archiv, Decca i Cantate muzikoloÅ¡kih izdanja, ali - o tom’ potom :wave2

(pisala Ceca :type)

Link to comment
Share on other sites

Eh, hvala Ceco, da nisi podigla temu na vrh liste "novih poruka" propustio bih da se javim. Retko posećujem forum u poslednje vreme, na brzinu pogledam listu novih postova i to je to. Izvinjavam se zbog ovog kaÅ¡njenja ali evo ukratko da ostavim svoje utiske sa prezentacije Audionote gramofona. Pre svega hvala ljubaznim domaćinima, uvek mi je interesantno da sluÅ¡am gramofone u bilo kom izdanju, a za razliku od pojedinaca, meni se ovaj AN gramofon baÅ¡ dopao vizuelno. ZvuÄno, ne mogu mnogo da kažem obzirom na akustiÄki ne baÅ¡ najpovoljnije okruženje i meni nepoznat sistem, ali uz ljubazne prezentere napravila se odliÄna atmosfera. Ceca, a pomalo i ja, smo se pred kraj upleli u izbor materijala, presluÅ¡avali razne interesantne ploÄe i snimke. Kad tako krene onda zabavi nikad kraja pa je sve i prerano zavrÅ¡eno na žalost. Iskreno se nadam (i navijam) da će biti joÅ¡ ovakvih prezentacija gramofona u nekoj skoroj budućnosti. :thumbsup2

ps. od kad se momak koji se bavi Äišćenjem snega i raznoÅ¡enjem Äiviluka razume u dobru muziku... :type

Link to comment
Share on other sites

Karl Richter / Munchener Bach-Orchester: J. S. Bach - 25 Jahre Archiv Produktion

....

(pisala Ceca :type)

Khhhm... šta reći na ovaj esej! Naša draga DJ Ceca :loveface !

Dokaz da je teorija kako (ženska) lepota i pamet ne idu zajedno - totalna glupost!

Ne jedini, na sreću! :)

Ceco, ne samo da te volimo (to znaš) nego se i doslovno ponosimo tobom!

Link to comment
Share on other sites

Karl Richter / Munchener Bach-Orchester: J. S. Bach - 25 Jahre Archiv Produktion

Ko traži (kopka, prebira i Äeprka, makar i ne znajući Å¡ta) ukazaće mu se! Na skrajnutoj stalaži u Leili, dole desno niz stepenice, u tiÅ¡ini i polumraku, poÄivaju metri ploÄa klasiÄne muzike. Međ’ njima ima zanimljivih i retkih izdanja. U jednoj od pretraga tih polica, naiÄ‘oh na album kojom je izdavaÄka kuća Deutsche Grammophon obeležila 25 godina postojanja Archiv Produktion, njihove etikete koja objavljuje dela rane muzike na autentiÄnim instrumentima. PloÄa je iz 1973 godine. ÄŒetrdeset je dakle, godina prohujalo preko te ploÄe, a da ni dana ne izgleda starije. Stanje zvuÄnog zapisa je perfektno, bez ijednog drugog Å¡uma ili zvuka osim muzike. Omot je Å¡tampan na srebrnom (slavljeniÄkom) kartonu, pridodat je i katalog kojim se predstavilo 25 godina produkcije. Omot i katalog izgledaju kao da su ovog trenutka izaÅ¡li iz Å¡tamparije Gebruder Jänecke iz Hanovera!

Bach%201.jpg

Karl Rihter, Äuveni nemaÄki dirigent (cenjen i kao hormajstor, orguljaÅ¡ i Äembalista) imao je veliki repertoar kao dirigent. PrireÄ‘ivao je simfonijska i koncertna dela klasicizma i romantizma, ali ponajviÅ¡e je ostao upamćen po delima baroknih kompozitora - dramatiÄnog Hendla i božanskog J. S. Baha. Za Rihtera znamo da su njegova izvoÄ‘enja bila intenzivna, sveÄane atmosfere, da su veoma lako nalazila put do duÅ¡a sluÅ¡alaca.

Na prvoj strani ploÄe je BranderbuÅ¡ki koncert broj 2, u F- duru. To je jedan od 6 BrandenburÅ¡kih koncerata, koje je Bah tragajući za novim angažmanom poklonio markizu od Branderburga - u nameri da mu se preporuÄi kao Äembalista i orguljaÅ¡ na dvoru. Legenda kaže da mu se oholi vojni velikaÅ¡ nikada nije javio, ali su ti veliÄanstveni koncerti saÄuvani baÅ¡ zahvaljujući pedantnosti markizove administracije, u Äijoj arhivi su i pronaÄ‘eni 100 godina kasnije. Koliko je Bah bio ispred svoje epohe, pažljivom sluÅ¡aocu otkrivaju tragovi kasnijih muziÄkih formi. PreskoÄivÅ¡i ono Å¡to sledi (klasicizam) u Bahovoj zaostavÅ¡tini otkrićemo muziku romantizma ali i skice aktuelnih muziÄkih pravaca 20. veka. U nekim delima prisutni su elementi džeza kao proviÄ‘enje, kao eho Velikog prasaka - najava onoga Å¡to će tek uslediti.

Prvo Å¡to se da primetiti u ovom izvoÄ‘enju BranderburÅ¡kih koncerata jeste neÅ¡to brži tempo i zadivljujuće precizan orkestar. Nakon prvog sluÅ¡anja ostadoh zbunjena - Å¡ta ovo bi, vanzemaljci?! Zatim, pustih ploÄu ponovo… Retko je Äuti takvo neÅ¡to - veliki orkestar gde je svaki instrument laserski precizan, gde se zvukovi razliÄitih instrumenata sa lakoćom ulivaju u jedan zvuk - moćan i kompaktan kao okean, iz koga na momente isplivavaju solo deonice trube, jasne kao narandžasti akcenti na velikoj modroj slici!

Na A strani ploÄe sledi Koncert za dva Äembala i orkestar u c-molu. Pretpostavlja se da je to saÄuvana transkripcija po izgubljenom koncertu za violinu i obou u d-molu. U ovom delu uÄestvuje i sam Rihter kao jedan od Äembalista. Drugi je Hedwig Bilgram. Dva Äembala pod prstima ovih virtuoza zvuÄe kao munje i gromovi tamo negde na horizontu, moćno i snažno u prvom, posebno u trećem stavu (oba Alegro) ispunjavajući svaki pedalj prostorije, dok se u nežnom srediÅ¡njem AdaÄ‘u taj huk gromova pretvara u laganu prolećnu kiÅ¡u. Zaista, u ovom stavu dirke Äembala zvuÄe kao kapi, kapljice - jasno, delikatno i sveže. Ha... dakle istina je ono Å¡to su muziÄki teoretiÄari pisali o izvoÄ‘enjima Karla Rihtera, da ga krasi intenzivnost, te sluÅ¡anje druge strane ploÄe odložih za sledeći dan.

Bach%202.jpg

B strana ovog izdanja sadrži jedno kamerno delo, Svitu br. 1 za orkestar u C-duru. Svita je u baroku bila forma za igru i kamerno muziciranje po dvorovima. Većinu svojih svita Bah je napisao od 1717. do 1723. godine tokom službovanja kod princa Leopolda od Anhalt-Ketena koji je u istoriji zapamćen samo kao Bahov poslodavac. Princ Leopold beÅ¡e pripadnik reformatorske kalvinistiÄke crkve, te Bahu nije naruÄivao crkvena i duhovna dela. Princ je voleo muziku (svirao je par instrumenata) i leprÅ¡av život te je od svog kapelmajstora Baha naruÄio mnoÅ¡tvo svita za igru i užitak na dvoru.

Ova svita poznata je kao Velika svita, jer je Äini sedam delova: uvertira, kurante, gavota, floran, menuet, bure, paspje. Od samog poÄetka, fascinira savremenost! Uvertira, zahvaljujući izvoÄ‘aÄima pod palicom Karla Rihtera, ali i transcedentalnosti Bahove kreativne misli, zvuÄi izuzetno moderno - kao da je napisana i izvedena danas! ÄŒudesno!

„Kad sluÅ¡am izvoÄ‘enje Bahove muzike Äitavo je moje biće potreseno i Äini mi se kao da mi osim uÅ¡iju ne trebaju druga Äula“ - rekao je Gete...

Malo radoznalosti, vremena, kopkanja i prebiranja po policama u omiljenoj prodavnici dovelo me je do istinskog bisera - ploÄe zaturene i imam utisak nikad puÅ¡tene pre mene! Pored ovog albuma nabavili smo naramak dragocenih Archiv, Decca i Cantate muzikoloÅ¡kih izdanja, ali - o tom’ potom :wave2

(pisala Ceca :type)

CECU ZA DEKANA VINILA !

:wave2

Link to comment
Share on other sites

E, pa, Ceco, vreme je da otvoriš svoj nalog na ovom forumu, gre'ota da ovakav, zaista sjajan, post pripadne Milošu. A, kad budeš imala svoj nalog, bićeš aktivnija na forumu, na našu radost i korist.

Nisam znao za Geteov komentar. Kao i Bah, i on je moćan, mesnat i nadasve vanvremen mladić. Komentar mu je vrlo precizan, barem Å¡to se mene tiÄe. U vreme kad sam uglavnom sluÅ¡ao tkzv. klasiÄnu muziku, s drugim kompozitorima sam sedeo i razgovarao, naroÄito s omiljenim Betovenom i uvek bismo bili smeÅ¡teni u neko odredjeno mesto i vreme i razmenjivali jasne i odjelite ideje, jedino me je Bah prenosio u neko bezvremeno i vanprostorno mesto, gde muzika teÄe i reÄi su potpuno nepotrebne. Muzika drugih kompozitora je lepa ili strasna ili uzviÅ¡ena ili tužna ili sve to zajedno, jedino je Bah van svih kategorija.

Hvala. Keep fighting the good fight.

Link to comment
Share on other sites

Karl Richter / Munchener Bach-Orchester: J. S. Bach - 25 Jahre Archiv Produktion

Ko traži (kopka, prebira i Äeprka, makar i ne znajući Å¡ta) ukazaće mu se! ...

(pisala Ceca :type)

Ukazalo se i meni ali kasno... neko je "kopkao, prebirao i ceprkao" uspesnije... pa se njemu prvom i ukazalo. :evil:

Tako da: "... oprosti, oprosti,

znam da nikad necu biti tvoj,

covek koji te voooooli

prijatelj je moj.... !" B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...