Jump to content


Laptop sa coax/opt. izlazom


WTF

Recommended Posts

Pozdrav!

Planiram da kupim neki pristupacan laptop za svakodnevni rad. Grafika je nebitna, jer nisam gamer, a od zahtevnijih poslova bilo bi samo pokretanje Photoshopa (koji lepo radi i na mom PC racunaru sa integrisanom grafikom, bar za ono sto je meni potrebno). Kapacitet HDD je takodje nebitan, dodao bih 1TB USB disk.

Medjutim, doticni laptop bih spojio i na DAC (u mom slucaju E-MU 0404 USB ext. zvucna), pa u pojacalo.

Nisam planirao USB spoj, vec koaks. ili opticki (ova zvucna radi mi u DAC rezimu i na PC racunaru, bez drivera, opticki spojena).

Dakle, preporucite mi neki laptop koji bi se uklopio u gornje parametre, ali da ima SPDIF izlaz.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Uslov je da Lap Top ima koax ili opticki koliko sam skapirao, jel to sto predlazes ima trazenu opciju ili ?

Mislim da ti ne bi nista falilo da ides na ovu opciju kao i mnogi koji imaju lap top .

04-24-11: Цмалак

Ðајлакше да урадите је да добијете УСБ-то-С/ПДИФ конвертор. Оба халогенидни моÑÑ‚ и МуÑицал Фиделити конвертор недавно добила велику тхумбÑуп у Стереопхиле и ТÐС и релативно јефтин. Они такође подржавају УСБ аÑинхрони режим преноÑа, где Ñе рачунар Ñлавед на Ñат конвертора, који Ñмањује џитер значајно. Ви Ñамо треба конвертор ако ваш ДÐЦ нема УСБ улаз или УСБ улаз како кажеш ограничен је на подршку 16/44 формате датотека. ПоÑтоји заиÑта доÑта УСБ ДÐЦ који подржавају Хи-рез формате датотека које можете да повежете ваш лаптоп директно преко УСБ порта. Погледајте Ðудиопхиле (Цомпутер хттп://ввв.цомпутераудиопхиле.цом ) а добро каљеног компјутером хттп://тхевеллтемпередцомпутер.цом/ХВ/Цоннецт/индек_цоннецт.хтм ). Ðадам Ñе ово помаже.

Цмалак ( Ð¢Ñ…Ñ€ÐµÐ°Ð´Ñ Ñе | Одговори | Овај теме )

Link to comment
Share on other sites

Uslov je da Lap Top ima koax ili opticki koliko sam skapirao, jel to sto predlazes ima trazenu opciju ili ?

Mislim da ti ne bi nista falilo da ides na ovu opciju kao i mnogi koji imaju lap top .

04-24-11: Цмалак

Ðајлакше да урадите је да добијете УСБ-то-С/ПДИФ конвертор. Оба халогенидни моÑÑ‚ и МуÑицал Фиделити конвертор недавно добила велику тхумбÑуп у Стереопхиле и ТÐС и релативно јефтин. Они такође подржавају УСБ аÑинхрони режим преноÑа, где Ñе рачунар Ñлавед на Ñат конвертора, који Ñмањује џитер значајно. Ви Ñамо треба конвертор ако ваш ДÐЦ нема УСБ улаз или УСБ улаз како кажеш ограничен је на подршку 16/44 формате датотека. ПоÑтоји заиÑта доÑта УСБ ДÐЦ који подржавају Хи-рез формате датотека које можете да повежете ваш лаптоп директно преко УСБ порта. Погледајте Ðудиопхиле (Цомпутер хттп://ввв.цомпутераудиопхиле.цом ) а добро каљеног компјутером хттп://тхевеллтемпередцомпутер.цом/ХВ/Цоннецт/индек_цоннецт.хтм ). Ðадам Ñе ово помаже.

Цмалак ( Ð¢Ñ…Ñ€ÐµÐ°Ð´Ñ Ñе | Одговори | Овај теме )

Å uco, mislim da ovde ima ipak viÅ¡e ljudi koji razumeju engleski nego ovaj "Google" srpski. :lol: Sledeći put copy/paste u originalu, pa neka se snalazi kako ko ume. Usput, Äovek već ima USB DAC, i to sa podrÅ¡kom za 24/192, pa da je hteo takvu vezu, povezao bi direktno i ne bi ni pokretao temu... E sad, zaÅ¡to neće USB, priznajem da mi nije baÅ¡ najjasnije, nije taj E-MU drajver valjda toliki bauk... InaÄe, ovo je jedini relativno jeftin nov notebook sa SPDIF izlazom koliko je meni poznato, svi ostali su znaÄajno skuplji:

http://www.pcpractic...d-y570-59316631

Druga varijanta, ako tražiš polovno, mogla bi da bude neka ovakva:

http://www.kupujempr...lter_id=5832505

Jedini problem što SPDIF na ovom modelu, kao i većini drugih, radi tek kada se doda odgovarajući docking station...

Link to comment
Share on other sites

Hvala na sugestijama.

I samo da pojasnim: cini mi se (moze biti i da sam i umislio) da ova E-MU 0404 zvuci bolje kad radi samo kao DAC. Sem toga, u nju saljem signal iz interne E-MU koja je u racunaru, a pretpostavljam da kvalitet zvucnih u vecini notebookova i nije nesto narocito. U svakom slucaju ostaje USB opcija.

I jos jedno pitanje: imaju li notebook racunari digitalni izlaz u formi mini banana prikljucka (kao recimo Audigy karte), pa da sklepam kabl koji ce na drugoj strani imati cinc prikljucak?

Link to comment
Share on other sites

I jos jedno pitanje: imaju li notebook racunari digitalni izlaz u formi mini banana prikljucka (kao recimo Audigy karte), pa da sklepam kabl koji ce na drugoj strani imati cinc prikljucak?

To Å¡to si naumio nije izvodljivo zato Å¡to mini banana (3.5mm) za digitalni izlaz je OPTIÄŒKI signal i ne može na drugom kraju da bude cinc. Za takvu vezu ti treba optiÄki kabl. :order

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To Å¡to si naumio nije izvodljivo zato Å¡to mini banana (3.5mm) za digitalni izlaz je OPTIÄŒKI signal i ne može na drugom kraju da bude cinc. Za takvu vezu ti treba optiÄki kabl. :order

Ne razumijem.. ja sam napravio kabel mini banana (3.5mm ) i s druge strane chinc i spojio moju audigy sa mini diskom i radi... i mene zanima ova varijanta da možda kupim neki notebook sa bilo kakvim digitalnim izlazom ( kabel se može napravit) optiÄki već imam..

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na lap-u je jedan isti izlaz (3.5) i za analognu i digitalnu vezu. Zavisno od toga sta prikljucus, on prepoznaje, a ti podesis u settings lepo koji hoces device za playback, digital ili speakers (koji je analogni).  Lap je Acer Ferrari One 200 i nije tako nov, kod mene je vec 3 godine. Pretpostavljam da i mnogi drugi imaju slican fazon.

E sad ako si prikljucio optiku i na drugoj strani je optika, a ako ubacis mini bananu u njega moze cinc na drugoj, ali tad nema digitalnog signala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...